Χερουβικόν περ'εμού ήχος λέγετος

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Πριν λίγες ημέρες έγραψα ένα χερουβικό - αργοσύντομο σχετικά - σε ήχο λέγετο (δεν συνηθίζεται, για την ακρίβεια μόνο δύο άλλα έχω υπ'όψιν) και το παραθέτω.

Περιμένω τις υποδείξεις όλων όσων το διαβάσουν, κατά κύριο λόγο τις αρνητικές οι οποίες είναι προς βελτίωσιν ενώ οι θετικές συνήθως μας "γαργαλάνε τα αυτιά".

Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Φτάνει μέχρι την Μεγάλη Είσοδο μόνο, το υπόλοιπο αργότερα...
 

Attachments

  • Χερουβικόν (λΓτος) Ευθυμίου.pdf
    149.1 KB · Views: 323
Last edited:

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Πολύ σ'ευχαριστούμε για το χερουβικό σε λέγετο, αγαπητέ Ευθύμιε. Έχεις βάλει και τα ισοκρατήματα, και κόκκινο χρώμα, όλα τέλεια. Επειδή, κάτι είχα γράψει παλιότερα στον Η/Υ σε βυζαντινή γραφή, καταλαβαίνω ότι πολύ κοπίασες να μας το σερβίρεις τόσο καλό. Είμαστε ευγνώμονες.

Υ.Γ. Στον Η/Υ μου ανοίγει κανονικά το αρχείο σε pdf.
 

petros

Παλαιό Μέλος
Πολύ σ'ευχαριστούμε για το χερουβικό σε λέγετο, αγαπητέ Ευθύμιε. Έχεις βάλει και τα ισοκρατήματα, και κόκκινο χρώμα, όλα τέλεια. Επειδή, κάτι είχα γράψει παλιότερα στον Η/Υ σε βυζαντινή γραφή, καταλαβαίνω ότι πολύ κοπίασες να μας το σερβίρεις τόσο καλό. Είμαστε ευγνώμονες.

Υ.Γ. Στον Η/Υ μου ανοίγει κανονικά το αρχείο σε pdf.

Πραγματικά πολύ ωραίο....
και πάλι συγχαρητήρια:wink:
ευχαριστούμε
 

choros

ΔΙΟΝΥΣΗΣ dmp
Πριν λίγες ημέρες έγραψα ένα χερουβικό - αργοσύντομο σχετικά - σε ήχο λέγετο (δεν συνηθίζεται, για την ακρίβεια μόνο δύο άλλα έχω υπ'όψιν) και το παραθέτω.

από που μπορούμε να κατεβάσουμε το χερουβικό;
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Firfiris : 21-03-09 στις 20:20.

Μάλλον αποσύρθηκε...κρίμασιν οις μόνος ο συνθέτης οίδε!:D

Αν ψάχνεις γενικά για Χερβ σε λέγετο, βλ. εδώ.
 
Last edited:

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Κατόπιν παρακλήσεων επανέφερα το Χερουβικό σε λέγετο καθώς και το Πλούσιοι επτώχευσαν σε άγια.

Επισημάνσεις ευπρόσδεκτες πάντοτε.

Κ.Ε.
 

Attachments

  • Χερουβικόν (λΓτος) Ευθυμίου.pdf
    149.1 KB · Views: 142

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Το χερουβικό είναι πάρα πολύ ωραίο, αλλά δεν βλέπω το ''πλούσιοι επτώχευσαν'' από τον παραπάνω σύνδεσμο.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Το χερουβικό είναι πάρα πολύ ωραίο, αλλά δεν βλέπω το ''πλούσιοι επτώχευσαν'' από τον παραπάνω σύνδεσμο.

Ευχαριστώ, να είστε καλά.

Το "Πλούσιοι" βρίσκεται εδώ
 

petros

Παλαιό Μέλος
Πριν λίγες ημέρες έγραψα ένα χερουβικό - αργοσύντομο σχετικά - σε ήχο λέγετο (δεν συνηθίζεται, για την ακρίβεια μόνο δύο άλλα έχω υπ'όψιν) και το παραθέτω.

Περιμένω τις υποδείξεις όλων όσων το διαβάσουν, κατά κύριο λόγο τις αρνητικές οι οποίες είναι προς βελτίωσιν ενώ οι θετικές συνήθως μας "γαργαλάνε τα αυτιά".

Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Φτάνει μέχρι την Μεγάλη Είσοδο μόνο, το υπόλοιπο αργότερα...

Ένα χερουβικό στις γραμμές του κ. Κωστόπουλου όμως διαφοροποιημένο... με την προσθήκη έτσι για την ολοκλήρωση του Ταις αγγελικαίς...:wink:
 

Attachments

  • PDF_Output.PDF
    631.8 KB · Views: 113
Top