Χερουβικόν εις ήχον Γ'.

gpsevdos

Παλαιό Μέλος
http://www.youtube.com/watch?v=U8rWXnD87xM

Ευχαριστω τον π.Βασιλειου (πρωην εφημεριος Αγ. Γεωργιου Αμαλιαδος)
που μου εδωσε αυτη την κασετα με μια απιστευτη εκτελεση
αξιζει να την ακουσετε!
 
http://www.youtube.com/watch?v=U8rWXnD87xM

Ευχαριστω τον π.Βασιλειου (πρωην εφημεριος Αγ. Γεωργιου Αμαλιαδος)
που μου εδωσε αυτη την κασετα με μια απιστευτη εκτελεση
αξιζει να την ακουσετε!
Δεν θα υπαρξει αλλος σαν και αυτον... μοναδικος χοραρχης, υψιφωνος με σοβαροτατο μεγαλοπρεπες ψαλσιμο, απιστευτος ανθρωπος συμφωνα με τους μαθητες του. Τα εχουν πει και αλλοι αυτα για τον Χρυσανθο καλυτερα απο μενα. Τι να πω σε ανεβαζει στα ουρανια... δωστε μου αυτια να τον ακουω. Ευτυχως εχω κατασταλαξει στο τι πρεπει να ακουω για να παω μπροστα σαν ψαλτης και ο αειμνηστος ειναι ο,τι ακριβως χρειαζεται.... Ευχαριστω πολυ και εσενα αλλα και ολους οσοι ανεβαζουν ακουσματα απο τον Αγιο Δημητριο... Συνεχιστε ετσι!!
 
Δεν θα υπαρξει αλλος σαν και αυτον... μοναδικος χοραρχης, υψιφωνος με σοβαροτατο μεγαλοπρεπες ψαλσιμο, απιστευτος ανθρωπος συμφωνα με τους μαθητες του. Τα εχουν πει και αλλοι αυτα για τον Χρυσανθο καλυτερα απο μενα. Τι να πω σε ανεβαζει στα ουρανια... δωστε μου αυτια να τον ακουω. Ευτυχως εχω κατασταλαξει στο τι πρεπει να ακουω για να παω μπροστα σαν ψαλτης και ο αειμνηστος ειναι ο,τι ακριβως χρειαζεται.... Ευχαριστω πολυ και εσενα αλλα και ολους οσοι ανεβαζουν ακουσματα απο τον Αγιο Δημητριο... Συνεχιστε ετσι!!

Εχεις διαλέξει το καλυτερο προτυπο για να ακους Διονυση!! Ο αείμνηστος Αρχοντας ειναι οτι καλυτερο για ακουσματα ακομα και για φτασμενους πρωτοψάλτες οχι για νέους μόνο...
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Μεγάλος δάσκαλος ο αείμνηστος..μαζί με τον Καραμάνη και τον Ταλιαδώρο αποτέλεσαν την χρυσή <<τριανδρία>> της Βυζαντινής Μουσικής στην Θεσ/νίκη! Προσθέτω και τον αείμνηστο Τσαμκιράνη (ο οποίος ήταν μαθητής του Καραμάνη) στους μεγάλους δασκάλους και πρωτοψάλτες της ΒΜ στην Βόρεια Ελλάδα!
 
Top