Χερουβικόν ήχος α' - μέλος Άρχοντος α΄ψάλτου Φωτίου Κετσετζή ( mp3 & pdf )

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι της Βυζαντινής Μουσικής καλημέρα και καλή εβδομάδα με υγεία και δύναμη!

Στη Χθεσινή Κυριακή ένα από τα μαθήματα που ψάλλαμε στο αναλόγιο με τον αδελφό μου και μέλος του ψαλτολογίου - α'ψάλτη Κρήτης Κων/νο Αγγελή (βλέπετε εδώ-->http://analogion.com/forum/member.php?u=12466)
ήταν και το χερουβικό σε ήχο Α' σε μέλος του Άρχοντος πρωτοψάλτου Φωτίου Κετσετζή.

Στο παρόν μύνημα επισυνάπτω τον έν λόγω Χερουβικο ηχογραφημένο στο (''home stoudio - andreas'' ) για το καλύτερο ηχητικό αποτέλεσμα εν συγκρίση του ζωντανού και για μεγαλύτερη άνεση της όλης ερμηνείας από πλευράς χρόνου.

Αφιερώνεται σε όλα τα μέλη του ψαλτολογίου, Συναδελφούς & φίλους της Βυζαντινής Μουσικής.
Επίσης στους μαθητές και ακροατές του Άρχοντος α'ψάλτου Φωτίου Κετσετζή και ιδιαιτέρως στους αγαπητούς φίλους μου α'ψάλτες - ιεροψάλτες κ.κ Κων/νο Γιαννούτσο,Νικόλαο Γιάννου,Γεώργιο Δαρλάση,Nικόλαο Κατσή, (police1pot--> http://analogion.com/forum/member.php?u=12309), Λεωνίδα Γαρουφαλή,Απόστολο Θεοχάρη και Κων/νο Σκαρμούτσο.

Εύχομαι σε όλους καλή ακρόαση!

(Μπορείτε να ακούσετε και με ακουστικά).

Καλή εβδομάδα!

Με εκτίμηση

Ανδρέας Αγγελής
 

Attachments

  • Xερουβικόν ήχος Α' σε μέλος Φωτίου Κετσετζή α'ψάλτου - Ερμηνεία Ανδρέας Αγγελής.mp3
    6.4 MB · Views: 157
  • ketsetsis-cheroubiko.pdf
    1.9 MB · Views: 213

police1pot

Νέο μέλος
Ευχαριστώ τον δασκαλό μου για την αφιέρωση και θα ήθελα να τον συγχαρώ για την άρτια εκτέλεση
 

aposto

Παλαιό Μέλος
Σ ευχαριστουμε φιλε Ανδρεα για ολα τα ωραια που αναρτεις εδω κ ειδικα για την αφιερωση.
Περιμενουμε κ βιντεο ομως γιατι εχει αλλη χαρη να σε βλεπουμε κιολας.
Να χεις υγεια κ να προσεχεις.
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Αγαπητέ φίλε Ανδρέα, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ανάρτηση και την ερμηνεία του χερουβικού του άρχοντος πρωτοψάλτου κ.Φ.Κετσετζή. Άξιος !, θερμά συγχαρητήρια..

Εύχομαι ο Θεός να σας έχει
όλους καλά και να προσφέρετε ότι καλύτερο στη μουσική μας παράδοση.


Με εκτίμηση και αγάπη

Γ.Δαρλάσης
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Αγαπητοί μου φίλοι καλησπέρα!

Θέλω και εγώ από μέρος μου να εκφράσω τις ολόθερμες ευχαριστίες μου σε όλους σας για την ακρόαση της θεσπέσιας σύνθεσης του χερουβικού ύμνου του Άρχοντος α'ψάλτου κ.Φωτίου Κετσετζή.

Χαίρετε εν Κυρίω!

Α.Α
 
Top