Χερουβικά

  • Thread starter Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος
  • Start date
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Επισυνάπτω χερουβικο πρώτου ήχου
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ A HXOY.mp3
    3.5 MB · Views: 89
  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟΝ.mp3
    7.1 MB · Views: 95
Last edited:

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Η δεύτερη επισύναψη φίλε Γιώργο είναι πολύ πιο ευκρινής και καθαρή.Μπράβο για το άκουσμα συνολικότερα.Ωραίο χερουβικό(αν και όχι κλασσικό) με σεμνές γραμμές.Αλήθεια ποιανού είναι;Ευχαριστούμε
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Η δεύτερη επισύναψη φίλε Γιώργο είναι πολύ πιο ευκρινής και καθαρή.Μπράβο για το άκουσμα συνολικότερα.Ωραίο χερουβικό(αν και όχι κλασσικό) με σεμνές γραμμές.Αλήθεια ποιανού είναι;Ευχαριστούμε

Φίλε Αντώνη ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Και οι δύο επισυνάψεις είναι η ίδια ηχογράφηση με την διαφορά ότι στην πρώτη η μετατροπή σε mp3 δεν είναι τόσο επιτυχημένη είναι 3.55 mb ενώ η δεύτερη 7,09 mb και γιαυτό έχει καλύτερο άκουσμα.

Όσο αφορά την σύνθεση είναι του Άρχοντος Πρωτοψάλτου Φωτίου Κετσετζή.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Όσο αφορά την σύνθεση είναι του Άρχοντος Πρωτοψάλτου Φωτίου Κετσετζή.

Να αναφέρω ότι το εν λόγω χερουβικό περιλαμβάνεται στην εκδοθείσα από τις εκδόσεις Σταμούλη ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Σιαπεροπούλου Γεωργίου.

http://analogion.com/forum/showpost.php?p=60798&postcount=1
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυνάπτω χερουβικο πρώτου ήχου

Το μαθημα θα ολοκληρωθει με το ανεβασμα του κειμενου και αφου η πολυ καλη εκτελεσις συναδει με το κειμενο δεν θα υπαρχει κανενα πιστευω προβλημα απο την μερια του κ Σιαπεροπουλου!!γι αυτο σκαναρησα και επισυναπτω απο το βιβλιο της θειας λειτουργιας του το εν λογω χερουβικον!!!!
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ πρωτου ηχου Φωτιου Κετσετζη.pdf
    300.1 KB · Views: 92
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Το μαθημα θα ολοκληρωθει με το ανεβασμα του κειμενου και αφου η πολυ καλη εκτελεσις συναδει με το κειμενο δεν θα υπαρχει κανενα πιστευω προβλημα απο την μερια του κ Σιαπεροπουλου!!γι αυτο σκαναρησα και επισυναπτω απο το βιβλιο της θειας λειτουργιας του το εν λογω χερουβικον!!!!

Ευχαριστώ τον κ. Καραμπάση για την ανάρτηση του κειμένου του Χερουβικού, κάτι που δεν μπόρεσα να κάνω εγώ για τεχνικούς λόγους.

Τον ευχαριστώ και για τα καλά του λόγια όσον αφορά την εκτέλεση από μέρους μου.

Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό Χερουβικό γιαυτό και το περιέλαβα στο βιβλίο μου <Θεία Λειτουργία>.

Ενα δύσκολο Χερουβικό που <χτυπάει> 2 φορές άνω Δι και αρκετές άνω Γα.
Βέβαια δεν κατεβαίνει σε πολύ χαμηλές νότες, νομίζω όμως ότι η εκτέλεση του σε χαμηλότερη τονική βάση θα αδικούσε το μάθημα.

Ετσι <τόλμησα> να το μοιραστώ μαζί σας.
Και πάλι ευχαριστώ.
 
Top