Χερουβικά υπό Ασ.Δεβρελή

Ανεβάζω τα Χερουβικά που ψάλλει ο Ασ.Δεβρελής από το βιβλίο του ''Πηδάλιον Θ.Λειτουργία''.
 

Attachments

  • 1.ΕΙΣΑΓΩΓΗ.mp3
    796.6 KB · Views: 93
  • 2.ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ Α΄ΗΧΟΥ.mp3
    16.6 MB · Views: 199
  • 3.ΕΤΕΡΟΝ ''ΠΑΣΑΝ ...''.mp3
    6.1 MB · Views: 83
  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΑ Β΄ΗΧΟΥ.rar
    30.9 MB · Views: 153

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Αφού κάνετε που κάνετε το καλό και ανεβάζετε τις υπέροχες ψαλμωδίες δε βάζετε και καμιά επιπλέον παρτιτούρα από τα βιβλία του κ. Δεβρελη. Ευχαριστώ
 
Αφού κάνετε που κάνετε το καλό και ανεβάζετε τις υπέροχες ψαλμωδίες δε βάζετε και καμιά επιπλέον παρτιτούρα από τα βιβλία του κ. Δεβρελη. Ευχαριστώ


Χερουβικό σε Α΄ήχο Ασ.Δεβρελή ,είναι το δεύτερο στη σειρά που έχει στη Θ.Λειτουργία του .
 

Attachments

  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ HX.Α΄ ΑΣ.ΔΕΒΡΕΛΗ.jpg
    104.6 KB · Views: 131
  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ HX.Α΄ ΑΣ.ΔΕΒΡΕΛΗ 001.jpg
    124.9 KB · Views: 65
  • ΧΕΡΟΥΒΙΚΟ HX.Α΄ ΑΣ.ΔΕΒΡΕΛΗ 002.jpg
    115.3 KB · Views: 52

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστώ που ανεβάσατε αυτό το όμορφο χερουβικό. Μήπως ξέρετε τα βιβλία του κ. Δεβρελή που μπορώ να τα βρώ στα θρησκευτικά βιβλιοπωλεία Αθήνας δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ τα βιβλία. Να ψάξω σε βιβλιοπωλεία Θεσσαλονικής? και αν ναι ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο? Ευχαριστώ οποιος ξέρει ας απαντήσει
 
Ευχαριστώ που ανεβάσατε αυτό το όμορφο χερουβικό. Μήπως ξέρετε τα βιβλία του κ. Δεβρελή που μπορώ να τα βρώ στα θρησκευτικά βιβλιοπωλεία Αθήνας δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ τα βιβλία. Να ψάξω σε βιβλιοπωλεία Θεσσαλονικής? και αν ναι ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο? Ευχαριστώ οποιος ξέρει ας απαντήσει


Δεν νομίζω να υπάρχουν στα βιβλιοπωλεία των Αθηνών αλλά και στης Θεσσαλονίκης πρέπει να υπάρχουν ελάχιστα (Πουρνάρας ,Περιβόλι της Παναγιάς…)
Μπορείτε να απευθυνθείτε στον ίδιο , το τηλ. του είναι : 2310 -235860
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Eυχαριστώ θα τον πάρω κάποια στιγμή τηλέφωνο και θα μιλήσω μαζί του. Πάντος πρέπει να είναι Καλά τα βιβλία του, απλές γραμμές αλλά μεγαλοπρεπείς και (μερακλίδικες). Τι λέτε?
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Με την άδεια του δασκάλου, ανεβάζω τα αργά του Χερουβικά. Ανέβηκαν και στο παρελθόν, όμως η μορφή που μου τα έδωσε είναι κατά τι καλύτερη και αξίζει να υπάρχουν κι έτσι. Ειδικά του γ', που είναι και ηχογράφηση από Ακολουθία, είναι άλλο πράγμα!!!
 

Attachments

  • Χερουβικόν αργόν, Ήχος α'.mp3
    26.9 MB · Views: 88
  • Χερουβικόν αργόν, Ήχος β' (από τόμο Θείας Λειτουργίας).mp3
    19.5 MB · Views: 56
  • Χερουβικόν αργόν, Ήχος γ' (από τον τόμο ''Μονωδικόν'').mp3
    21.9 MB · Views: 74
  • Χερουβικόν αργόν, Ήχος δ' άγια (από τόμο Θείας Λειτουργίας).mp3
    19.5 MB · Views: 69
  • Χερουβικόν αργόν, Ήχος πλ. α' (από τόμο Θείας Λειτουργίας).mp3
    21.7 MB · Views: 51
Top