Φ. Κετσετζής : Βίντεο

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Θέλω σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω το κύριο Γιώργο για τα βιντεακια που ανέβασε στο you tube τα οποία έχουν πολύ καλή τονικότητα και υπέροχο άκουσμα
Και φυσικά ψάλλει ο άρχων Φώτιος κετσετζης

Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Θεώρησα ότι ήταν μια καλή ευκαιρία να δούμε τον κ. Κετσετζή live μετά από τόσα χρόνια που μας λείπει. Ετσι και με σύμφωνη γνώμη του ανέβασα αυτά τα αποσπάσματα.

Γ

Guest
Επειδή βλέπω ότι αρέσει πολύ ο Άρχων Πρωτοψάλτης Φώτιος Κετσετζής επισυνάπτω από ζωντανή ηχογράφηση το Αποστολικό Ανάγνωσμα της Πεντηκοστής.

Attachments

Last edited:

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Επειδή βλέπω ότι αρέσει πολύ ο Άρχων Πρωτοψάλτης Φώτιος Κετσετζής επισυνάπτω από ζωντανή ηχογράφηση το Αποστολικό Ανάγνωσμα της Πεντηκοστής.
Δεν παίζετε με τίποτα ο άνθρωπος είπαμε αυτό είναι χάρισμα από το θεό

Γ

Guest
Επισυνάπτω μία ακόμη ζωντανή ηχογράφηση του Άρχοντος Πρωτοψάλτου. Είναι το γνωστό Άξιον Εστίν του Αθανασίου Καραμάνη σε ήχο πλάγιο του δευτέρου ή πλάγιο του τετάρτου χρωματικό. Στη Λειτουργία του Αθανασίου Καραμάνη είναι γραμμένο και στους δύο ήχους.

Attachments

duodim

Δημήτρης Δημητρακόπουλος
Ξεχωριστός, Μέγας Ψάλτης. Να σαι καλά Φώτη. Και σεις όλοι που φροντίζετε να τον ακούμε.

P

PANROUST

Guest
Επισυνάπτω μία ακόμη ζωντανή ηχογράφηση του Άρχοντος Πρωτοψάλτου. Είναι το γνωστό Άξιον Εστίν του Αθανασίου Καραμάνη σε ήχο πλάγιο του δευτέρου ή πλάγιο του τετάρτου χρωματικό. Στη Λειτουργία του Αθανασίου Καραμάνη είναι γραμμένο και στους δύο ήχους.
Και για όσους δεν έχουν το κείμενο...

Attachments

Γ

Guest
Και για όσους δεν έχουν το κείμενο...
Πολύ σωστή κίνηση. Είναι φανταστικός ο τρόπος που εκτελεί τα μαθήματα ο Άρχων και καλός μου φίλος Φώτης Κετσετζής.

Last edited by a moderator:
Γ

Guest
Ανεβάζω σήμερα μία ζωντανή ηχογράφηση του Αρχοντος Πρωτοψάλτου Φωτίου Κετσετζή τον καλοφωνικό ειρμό <Εφριξε γή> . Απολαύστε τον.

Attachments

christos_v

Παλαιό Μέλος
Ας μου επιτραπεί ο χαρακτηρισκός αριστούργημα!
Ο Θεός να του χαρίζει δύναμη!