''Φώς Ιλαρόν'' Ευγένιος Χαρδαβέλλας

jinxsalonika

Ηλίας Πανουράκης
''Φώς Ιλαρόν'' ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑΣ
 

Attachments

  • ''Φώς Ιλαρόν'' ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑΣ.WMA
    870 KB · Views: 74

jinxsalonika

Ηλίας Πανουράκης
Ευγένιος Χαρδαβέλλας 21 Νοεμβρίου 2010 (Εισόδια της Θεοτόκου)
 

Attachments

  • Ευγένιος Χαρδαβέλλας 21 Νοεμβρίου 2010 (Εισόδια της Θεοτόκου).WMA
    1.6 MB · Views: 19
Last edited:

jinxsalonika

Ηλίας Πανουράκης
''Κύριε εκέκραξα'' ήχος Α' ψάλλει ο Πρωτοψάλτης Ευγένιος Χαρδαβέλλας
 

Attachments

  • ''Κύριε εκέκραξα'' ήχος Α' ψάλλει ο Πρωτοψάλτης Ευγένιος Χαρδαβέλλας.WMA
    452.5 KB · Views: 34
Last edited:

byzantinology

Νέο μέλος
Χαίρε Χαρδαβέλλα!!! Άξιος ερμηνευτής και συνεχιστής της ΧατζημαρκοΒασιλικής Σχολής......!!!
 

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
Ναυπλιώτης ένα πράγμα! Η ερμηνεία του ''Φως ιλαρόν'' είναι για να διδάσκονται οι ιερείς;
 
Last edited:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ναυπλιώτης ένα πράγμα! Η ερμηνεία του ''Φως ιλαρόν'' είναι για να διδάσκονται οι ιερείς;

Προσφέρετέ μας τα φώτα σας αξιότιμε κ. Αηδόνη. Ἀναμένω προθύμως τὴν ηχοηθικοπλαστική σας ανάλυση επί του ανωτέρω ακούσματος προκειμένου να διαμορφώσω την άποψή μου και να την μεταλαμπαδεύσω και στους εκτὸς forum εν αγνοία τελουμένους συναδέλφους.

Σας ευχαριστῶ.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Παρακαλώ όχι ερειστικά και εκτός θέματος μηνύματα!
Ευχαριστώ!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ευχαριστούμε κ. Συντονιστά για την άμεσο επέμβασή σας και την γνησία πρόθεσή σας περί προστασίας της κοινότητός μας από τυχόντα και παρατυχόντα μέλη μετά του πρέποντος αυστηρού τόνου.

De profundis ευχαριστoύμε μετ᾿ επιτάσεως.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Ευχαριστούμε κ. Συντονιστά για την άμεσο επέμβασή σας και την γνησία πρόθεσή σας περί προστασίας της κοινότητός μας από τυχόντα και παρατυχόντα μέλη μετά του πρέποντος αυστηρού τόνου.

De profundis ευχαριστoύμε μετ᾿ επιτάσεως.
...φιλοκαλούμεν γαρ μετ' ευτελείας...
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Χαίρε Χαρδαβέλλα!!! Άξιος ερμηνευτής και συνεχιστής της ΧατζημαρκοΒασιλικής Σχολής......!!!
Οπως εχω ξαναπεί ο κ. Χαρδαβέλλας ειναι πολύ διαβσμένος και έχει κουραστεί προκειμένου να κάνει ότι κάνει, ακόμη και τις όποιες -δυστυχώς- παρεκλίσσεις του. Απλως μια επισήμανση θα ηθελα να κάνω... Ο Μ.Χατζημάρκος δεν έψαλλε ετσι, και επομενως δεν είναι συνεχιστής καμμίας σχολής... καμμία σχέση θα έλεγα και ας φαίνεται παράξενο. Το λεω διότι βγαίνουν κάποιοι και λένε εντελώς προκλητικά πως ο Μ.Χατζημαρκος τραγουδούσε και ότι άλλο κατεβάσει το κεφάλι τους, χωρίς προφανώς να εχουν ακούσει Χατζημάρκο παρα μονο 2-3 κρατήματα σε κάποια πανυγήρια, που όλοι ξερουμε τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις όπου και η ''κουτσή Μαρία'' προσπαθεί να κάνει το κάτι παραπάνω. Ως προς το Θ.Βασιλικό τωρα, τον μιμείται αρκετά αλλα και πάλι πάει (ο Χαρδαβέλλας) ενα βήμα παραπέρα ως προς τις παρεκλλίσεις παντα. Ξαναλέω πως και εγω θαυμάζω το τι κάνει αυτό το παλληκάρι όμως κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται άσχετα απο συμπάθειες-αντιπάθεις κτλ.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Εμένα δέν μου θυμίζει Χατζημάρκο ή Βασιλικό.
Αριστη φωνή.
 
Top