Φυσικοί ήχοι- πέρδικα

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Από την πέρδικά μου που βρίσκεται στον κήπο μου με πολλή αγάπη.
Στην πρώτη επισύναψη ακούγεται μόνη της. Στη δεύτερη με τη βοήθεια της τεχνολογίας ανταποκρίνεται στους στίχους του τραγουδιου.
Καλή διασκέδαση!!!
 

Attachments

  • Πέρδικα.mp3
    333.8 KB · Views: 220
  • Αδάρετε με πέρδικα.mp3
    1.4 MB · Views: 159

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Από την πέρδικά μου που βρίσκεται στον κήπο μου με πολλή αγάπη.
Στην πρώτη επισύναψη ακούγεται μόνη της. Στη δεύτερη με τη βοήθεια της τεχνολογίας ανταποκρίνεται στους στίχους του τραγουδιου.
Καλή διασκέδαση!!!

Πολύ ωραία Αντώνη έχεις μεράκι αρκετό

Μια τεχνική συμβουλή από το αυτί του μάστορα εάν η ηχογράφηση έγινε από μικρόφωνο που είναι πάνω στην κονσόλα τότε το δεύτερο κουμπί στην φέτα την συγκεκριμένη που έχεις συνδέσει το μικρόφωνο γράφει HIGH αυτή η ρύθμιση πρέπει να είναι στο 0 γύρισε το ακόμα λίγο αριστερά και θα σου κόψει το φύσημα που ακούγετε
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Πολύ ωραία Αντώνη έχεις μεράκι αρκετό

Μια τεχνική συμβουλή από το αυτί του μάστορα εάν η ηχογράφηση έγινε από μικρόφωνο που είναι πάνω στην κονσόλα τότε το δεύτερο κουμπί στην φέτα την συγκεκριμένη που έχεις συνδέσει το μικρόφωνο γράφει HIGH αυτή η ρύθμιση πρέπει να είναι στο 0 γύρισε το ακόμα λίγο αριστερά και θα σου κόψει το φύσημα που ακούγετε
Αγαπητέ Αλέξιε προφανώς αναφέρεσαι στην δεύτερη επισύναψη η οποία ηχογραφήθηκε με ένα mb3player κακής ανάλυσης.Τώρα ηχογραφώ με olymbys ls 10 http://www.plaisio.gr/productlist.a...7CAD536CCCEA0825F2183A20204E729F3E4DDFBDA9502Πάντως έχεις αυτί μάστορα και σε ευχαριστώ
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Επειδή ειδα ότι άρεσε το ανέβασμα ενός φυσικού ήχου ,σκέφτηκα να συνδυάσω τον ήχο της πέρδικας με τον ήχο ενός ρυακιού.Φαντάστηκα την πέρδικα να πίνει νερό και να τραγουδα απο ευχαρίστηση.Θεωρώ φίλοι μου ότι η μουσική γεννήθηκε απο κάτι τέτοιους φυσικούς ήχους.Καλή διασκέδαση
 

Attachments

  • Πέρδικα με νερό.mp3
    499.1 KB · Views: 65
Top