Φεστιβάλ Θρησκευτικής Μουσικής Πάτμου

ΝΗΠΑΒΟΥ

Χαρίλαος
Αγαπητοί φίλοι
άκουσα οτι κάθε χρόνο περί τα τέλη Αυγούστου γίνεται σχετικό φεστιβάλ στην Πάτμο. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό? Ψάχνοντας στο patmos.gr δεν βρήκα κάτι με το φετεινό πρόγραμμα.
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Αγαπητοί φίλοι
άκουσα οτι κάθε χρόνο περί τα τέλη Αυγούστου γίνεται σχετικό φεστιβάλ στην Πάτμο. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό? Ψάχνοντας στο patmos.gr δεν βρήκα κάτι με το φετεινό πρόγραμμα.

Όντως, τέλη Αυγούστου είναι το εν λόγω φεστιβάλ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι θα παρουσιάσει πρόγραμμα [μεταξύ των άλλων] και η σπουδαία χορωδία "Εργαστήρι ψαλτικής" με χοράρχη τον κ. Αθανάσιο Παϊβανά.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί φίλοι
άκουσα οτι κάθε χρόνο περί τα τέλη Αυγούστου γίνεται σχετικό φεστιβάλ στην Πάτμο. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?
Ναι όντως υπάρχει (έχουμε ψάλλει εκεί με την Ελλ.Βυζ.Χορωδία παλαιότερα) αλλά είναι για θρησκευτική μουσική απ' όλο το κόσμο και όχι αποκλειστικά για Β.Μουσική.

Για φέτος, κοίταξα λιγάκι στο googlehttp://www.analogion.com/forum/www.google.com και και βρήκα αυτό. Ελπίζω να σου κάνει.
 

kaelthas

Νεκτάριος Ρ.
Πολύ καλός μου φίλος που παρακολούθησε το Φεστιβάλ της Πάτμου, μου έστειλε αυτό το βιντεάκι.

Είναι η χορωδία "Εργαστήρι ψαλτικής" με χοράρχη τον κ. Αθανάσιο Παϊβανά.

Μικρό δείγμα, φτάνει όμως για κάποιους σχολιασμούς....:D
 

Attachments

  • MOV09148.MPG.zip
    5.7 MB · Views: 28
Top