Φεραχνάκ!

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Γραμμένα πρόχειρα τη 10ετία του '80.... και ανεκτέλεστα!!!
Τα είδε φίλος που προθυμοποιήθηκε να τα καθαρογράψει... και του τα έδωσα λόγω του .... γραφικού χαρακτήρα του.:D...
Του ζήτησα να μην γράψει το όνομα του ... συνθέτη, με την παράκληση να τα ετοιμάσει προ της ... πρωταπριλιάς για το καθιερωμένο ψεμματάκι....:wink: (ως αυτόγραφο του ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΧΟΝΤΑ)...
Η αλήθεια είναι ότι τα είχε καθαρογράψει, αλλά δεν βρεθήκαμε και η ... πλάκα αναβλήθηκε....
Μιας και ο Κηλτζανίδης γράφει για το "πανηγυρικόν" ότι είναι ήχος βαρύς παραγόμενος από του "αράκ", νομίζω ότι για την εορτή της Πεντηκοστής ταιριάζουν.
Όσοι πιστοί λοιπόν θέλετε διατίθενται.... Βάλετε και το όνομά σας στην επικεφαλίδα:D!!! Δεν υποβάλλονται ... μηνύσεις:D:D:D...
Ν.Γ.
ΥΓ Ευχαριστώ πάρα πολύ τον φίλο μου Παναγιώτη Μπάτρη για τον κόπο του.
 

Attachments

  • Λειτουργικά Ήχος Δ' φθορικός.pdf
    428.2 KB · Views: 275

Θανασακης

Παλαιό Μέλος
Γραμμένα πρόχειρα τη 10ετία του '80.... και ανεκτέλεστα!!!
Τα είδε φίλος που προθυμοποιήθηκε να τα καθαρογράψει... και του τα έδωσα λόγω του .... γραφικού χαρακτήρα του.:D...
Του ζήτησα να μην γράψει το όνομα του ... συνθέτη, με την παράκληση να τα ετοιμάσει προ της ... πρωταπριλιάς για το καθιερωμένο ψεμματάκι....:wink: (ως αυτόγραφο του ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΧΟΝΤΑ)...
Η αλήθεια είναι ότι τα είχε καθαρογράψει, αλλά δεν βρεθήκαμε και η ... πλάκα αναβλήθηκε....
Μιας και ο Κηλτζανίδης γράφει για το "πανηγυρικόν" ότι είναι ήχος βαρύς παραγόμενος από του "αράκ", νομίζω ότι για την εορτή της Πεντηκοστής ταιριάζουν.
Όσοι πιστοί λοιπόν θέλετε διατίθενται.... Βάλετε και το όνομά σας στην επικεφαλίδα:D!!! Δεν υποβάλλονται ... μηνύσεις:D:D:D...
Ν.Γ.
ΥΓ Ευχαριστώ πάρα πολύ τον φίλο μου Παναγιώτη Μπάτρη για τον κόπο του.

Οτι εχει εστω κ 1% σχεση με τον Αρχοντα ειναι κειμηλιο! Ευχαριστουμε κ. Γιαννου! :)
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
...Μιας και ο Κηλτζανίδης γράφει για το "πανηγυρικόν" ότι είναι ήχος βαρύς παραγόμενος από του "αράκ", νομίζω ότι για την εορτή της Πεντηκοστής ταιριάζουν. ...

Grazie, compositore! Tο αντί Άξιον εστί πού είναι; :wink:

υγ. 81% τουλάχιστον...
 
Last edited:
Top