Φανερῶν ἑαυτόν, ια΄ ἑωθινόν, ἦχος πλ. δ΄, Θρ. Στανίτσα.

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χριστός ανέστη!
Στην εκπομπή του π. Ειρηναίου που μεταδόθηκε ανήμερα το Πάσχα ακούστηκε ένα εξαιρετικό Φανερῶν ἑαυτόν, σύνθεση Θρ. Στανίτσα, εκτελεσμένο θαυμάσια από το Εργαστήρι Ψαλτικής Τέχνης (διεύθ. Παϊβανά).
Μήπως έχει κάποιος το συγκεκριμένο ηχητικό ή -ακόμη καλύτερα- το κείμενο; Ευχαριστώ πολύ.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Κειμενο...και η εκτελεση απο τον Θρ. Στανιτσα του ενδεκατου εωθινου ..Η γραφη ειναι του Ευστρατιου Παπαιωαννου καλου μου φιλου και μελος του φορουμ. ..Χριστος Ανεστη..
 

Attachments

  • Eoth11_Stan.mp3
    5 MB · Views: 347
  • 11.eoth.stan.pdf
    726 KB · Views: 543
Last edited:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χριστός Ανέστη! Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ Δανιήλ (με την ευκαιρία συγχαρητήρια για τις ερμηνείες).
Όπως ευχαριστώ και τον φίλο που μου έστειλε κάτι με mail.
 

sekyritsis

ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΚΥΡΙΤΣΗΣ
ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ;34361 said:
Κειμενο...και η εκτελεση απο τον Θρ. Στανιτσα του ενδεκατου εωθινου ..Η γραφη ειναι του Ευστρατιου Παπαιωαννου καλου μου φιλου και μελος του φορουμ. ..Χριστος Ανεστη..

μπορω να εχω το Α- Ε -H και ΙΑ απο το ιδιο βιβλιο καιεαν υπαρχουν και ηχητικα
ευχαριστώ
sekyritsis@hol.gr
 

Τσούκαλας Λεωνίδας

Παλαιό μέλος
Κειμενο...και η εκτελεση απο τον Θρ. Στανιτσα του ενδεκατου εωθινου ..Η γραφη ειναι του Ευστρατιου Παπαιωαννου καλου μου φιλου και μελος του φορουμ. ..Χριστος Ανεστη..

Κύριε Δανιήλ, θα μπορούσατε να μου πείτε ποίο είναι αυτό το βιβλίο, από το οποίο ανεβάσατε το εωθινό..?!? Και αν ναι, τι περιέχει μέσα..?!? Το βλέπω "στανιτσικότατο" και έχω λυσσάξει να μάθω ποίο ακριβώς είναι...:D Αααα... και αν σας βρίσκονται αλλες τέτοιες παρόμοιες ηχογραφήσεις με τον άρχοντα Θρασύβουλο Στανίτσα, θα ήθελα να πολύ, εάν σας εξυπηρετεί, και σας βολεύει και μπορείτε και θέλετε, να στείλετε καμία..!! Συγγνώμη, προκαταβολικώς για την άκρως απαιτητικότατη συμπεριφορά μου..!!!:D:p
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Κύριε Δανιήλ, θα μπορούσατε να μου πείτε ποίο είναι αυτό το βιβλίο, από το οποίο ανεβάσατε το εωθινό..?!? Και αν ναι, τι περιέχει μέσα..?!? Το βλέπω "στανιτσικότατο" και έχω λυσσάξει να μάθω ποίο ακριβώς είναι...:D Αααα... και αν σας βρίσκονται αλλες τέτοιες παρόμοιες ηχογραφήσεις με τον άρχοντα Θρασύβουλο Στανίτσα, θα ήθελα να πολύ, εάν σας εξυπηρετεί, και σας βολεύει και μπορείτε και θέλετε, να στείλετε καμία..!! Συγγνώμη, προκαταβολικώς για την άκρως απαιτητικότατη συμπεριφορά μου..!!!:D:p

Ανεβαζω τα 11εωθινα του Θρασυβουλου Στανιτσα.Η γραφη ειναι του Στρατου του Παπαιωαννου
 

Attachments

  • EΩΘΙΝΑ ΣΤΑΝΙΤΣΑ Θ..pdf
    300 KB · Views: 74

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημ. συντ.] Το θέμα μεταφέρθηκε από τις εκπομπές π. Ειρηναίου (με ανακατεύθυνση) στις ηχογραφήσεις μελών όρθρου. Τα μουσικά κείμενα κι εδώ.
 
Top