Τσουκαλάς Θεοδόσιος (Διάφορα)

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χριστος Ανεστη .
Καπου βρηκα την επισυναπτωμενη ηχογραφηση . Ανεφερει Τσουκαλας Θεοδοσιος . Μπορει καποιος να το επιβεβαιωση και να μας πληροφορηση περι Θεοδοσιου Τσουκαλα . Εγω δεν εχω ακουσει για ψαλτη με αυτο το ονομα .
Β.Λ.
 

Attachments

  • 62'05''= Τσουκαλάς Θεοδόσιος_new.mp3
    21.3 MB · Views: 104

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Χριστος Ανεστη .
Καπου βρηκα την επισυναπτωμενη ηχογραφηση . Ανεφερει Τσουκαλας Θεοδοσιος . Μπορει καποιος να το επιβεβαιωση και να μας πληροφορηση περι Θεοδοσιου Τσουκαλα . Εγω δεν εχω ακουσει για ψαλτη με αυτο το ονομα .
Β.Λ.

Αληθώς ανέστη!

Ευχαριστούμε πολύ κυρ Βαγγέλη και πάλι για ό,τι αφειδώς προσφέρετε. Είχα και γω μια κασσέτα με ζωντανή ηχογράφηση, έγραφε Τσουκαλάς ( είχε και Δοξαστικό Αγ. Πατέρων), και θυμάμαι να σχετίζεται με τη Νάουσα ( στο Νομό Ημαθίας). Κάποιος Ναουσαίος να μας βοηθήσει;

Δ.
 

Δημήτρης

Δημήτριος Μολύβας
Το όνομα είναι αρκετά κοινό στη Νάουσα, αλλά μάλλον ξέρω περί τίνος πρόκειται. Πρέπει να είναι ο πατέρας ενός σημερινού ψάλτη.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Το όνομα είναι αρκετά κοινό στη Νάουσα, αλλά μάλλον ξέρω περί τίνος πρόκειται. Πρέπει να είναι ο πατέρας ενός σημερινού ψάλτη.

Αγαπητε Δημητρη
Μηπως μπορουμε να εχουμε περισσοτερες σχετικες πληροφοριες ; Ευχαριστω .
 

emilios

Νέο μέλος
Χριστος Ανεστη .
Καπου βρηκα την επισυναπτωμενη ηχογραφηση . Ανεφερει Τσουκαλας Θεοδοσιος . Μπορει καποιος να το επιβεβαιωση και να μας πληροφορηση περι Θεοδοσιου Τσουκαλα . Εγω δεν εχω ακουσει για ψαλτη με αυτο το ονομα .
Β.Λ.
παιδια καλησπερα ο ιεροψαλτης που ακουτε ειναι ο αειμνηστος Θεοδοσιος Τσουκαλας . Σημερα ιεροψαλτες ειναι τα παιδια του,στην Ναουσα.Αυτη η πολη να το γνωριζεται φημιζεται για τους καλλιφωνους ιερεις και ιεροψαλτες. θα επικοινωνησω με τον Δημητριο Τσουκαλα και πιστευω να μου δωσει βιογραφικο
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Ναι ηταν Αρχων προτοψαλτης στον Ιερο Ναο του Αγιου Μηνα Ναουσης.Δυστηχως απεβιωσε πολυ νεος λογω καρδιακου επεισοδιου αν δεν πατωμαι!Ιδιαιτερα καλλιφωνος και πολυ καλος γνωστης Βυζαντινης μουσικης!
Θα προσπαθησω να μετατρεψω καποιες κασετες του και να τις περασω στο φορουμ.
 
Top