Τσαχαλίνας Αντώνιος

Στο ίδιο ύφος (Παναγιωτίδη) και το επόμενο τροπάριο από τον αείμνηστο πρωτοψάλτη Αντώνιο Τσαχαλίνα,(ισως θα πρεπε ν΄ ανοίξουμε καινούργια σελίδα γι΄αυτόν ).
 

Attachments

  • ΤΣΑΧΑΛΙΝΑΣ Αντωνιος=Ιδου καιρος ηγγικε..Βος.rar
    491 KB · Views: 107

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Στο ίδιο ύφος (Παναγιωτίδη) και το επόμενο τροπάριο από τον αείμνηστο πρωτοψάλτη Αντώνιο Τσαχαλίνα,(ισως θα πρεπε ν΄ ανοίξουμε καινούργια σελίδα γι΄αυτόν ).
Να ανοίξουμε! Τελευταία έπεσαν στα χέρια μου δυο κασέτες του. Όμως η ιεραρχία στην ψηφιοποίηση την πάει λίγο πίσω... Όταν γίνει, θα τα ανεβάσω.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ὑπενθυμίζεται ἡ ὑπόσχεση καί παρακαλοῦμε γιά βιογραφικά.
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Αφιερούται το παρακάτω κοινωνικόν "εις μνημόσυνον αιώνιον..."
εις αιωνίαν μνήμην.
Γεώργιος Δαρλάσης
 

Attachments

  • Αντώνιος Τσαχαλίνας- Εις μνημόσυνον & κράτημα (Αθ.Παναγιωτίδη)-Ήχος α΄ .mp3
    7.3 MB · Views: 106
Εντυπωσιάσθηκα από την φωνή και την ερμηνεία τού Αντωνίου Τσαχαλίνα! Να είστε καλά που τον βάλατε. Ομολογώ ότι δεν τον ήξερα... Σε αυτό που ακούσαμε πράγματι θυμίζει πολύ Χατζημάρκο. Έχουμε περισσότερα στοιχεία για τον αείμνηστο;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημ. συντ.] Ένα μήνυμα αντιγράφηκε και τέσσερα μετακινήθηκαν από αλλού.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Αφιερούται το παρακάτω κοινωνικόν "εις μνημόσυνον αιώνιον..."
εις αιωνίαν μνήμην.
Γεώργιος Δαρλάσης
Αν πω ότι μου αρέσει περισσότερο και από το πρωτότυπο, θα θεωρηθεί ιεροσυλία; Και ξέρετε πόσο μου αρέσει ο Παναγιωτίδης! Λόγω του επαναλαμβανομένου παρασίτου, εφήρμοσα αποθορυβοποίηση και σας επισυνάπτω το αποτέλεσμα. Η δε καταγραφή του μέλους του Παναγιωτίδη, μάλλον από τον ίδιο τον Αντώνη Τσαχαλίνα, βρίσκεται εδώ.
 

Attachments

  • Αντώνιος Τσαχαλίνας - Εις μνημόσυνον & κράτημα (Αθ. Παναγιωτίδη)-Ήχος α' .mp3
    12.2 MB · Views: 56
Top