Τσαμκιράνης Ματθαίος «Η Οκτάηχος »

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Εφοσον δεν υπαρχει κανενα κολλημα ξεκιναω να ανεβαζω ολους τους ηχους,ηχο και κειμενο μαζι ωστε οποιος θελει να τα εχει και σαν μαθημα.
Θα ξεκινησω με τον δευτερο ηχο που τον εχουμε και μεθαυριο Κυριακη των Μυροφορων.
Εχω επεξεργαστει τα ηχητικα με το Cubase ωστε να ειναι οσο το δυνατον καλυτερη η ακουστικη τους.
Να ευχαριστησω βεβαια και τον κ.Παπαδακη οπου πηρα απο εκει τους υμνους.
Και ακομα ενα ανθρωπο ο οποιος δε θελει να αναφερω το ονομα του για την προσφορα των βιβλιων για την εν λογω δουλεια.
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Last edited by a moderator:

vasilis tarsis

Μέλος
Τα λειτουργικά είναι του Άρχοντος Θρασυβούλου Στανίτσα σε Δευτερόπρωτο.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Αγαπητέ Χρήστο σε συγχαίρω για την ωραία προσφορά στην Ψ κοινότητα. Είσαι ένας άοκνος εργάτης της Βυζαντινής μας Μουσικής! Καλή συνέχεια στο έργο σου!
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Από τους πιο σοβαρούς ψάλτες με ωραία χροιά φωνής και εκτέλεση! Μαζί με τον αείμνηστο Άρχοντα Στανίτσα και τον Άρχοντα Νεραντζή αποτελούν τις αδυναμίες μου.
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Εφοσον δεν υπαρχει κανενα κολλημα ξεκιναω να ανεβαζω ολους τους ηχους,ηχο και κειμενο μαζι ωστε οποιος θελει να τα εχει και σαν μαθημα.
Θα ξεκινησω με τον δευτερο ηχο που τον εχουμε και μεθαυριο Κυριακη των Μυροφορων.
Εχω επεξεργαστει τα ηχητικα με το Cubase ωστε να ειναι οσο το δυνατον καλυτερη η ακουστικη τους.
Να ευχαριστησω βεβαια και τον κ.Παπαδακη οπου πηρα απο εκει τους υμνους.
Και ακομα ενα ανθρωπο ο οποιος δε θελει να αναφερω το ονομα του για την προσφορα των βιβλιων για την εν λογω δουλεια.

Θελω επισης να αναφερω οτι δεν εχω καποιο χρηματικο κερδος απο τις επεξεργασιες που κανω.Αντιθετα με περνει πολλες ωρες να κανω τις επεξεργασιες απο τον προσωπικο μου χρονο.
Το κανω μονο προς προβολη και διαδοση της Ελληνικης-Βυζαντινης μουσικης ΜΑΣ.
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Συνεχιζω με τα του πλ.β ηχου οσαο μπορεσα να βρω δλδ..
Εχω καποιες αλλες ηχογραφησεις απο τον πλ.β απο εκκλησια ζωντανα θα μηπως πορρεσω να τις κανω εκεινες για Χερουβικο Κοινωνικο κτλ..


 
Last edited by a moderator:

anthem

Μέλος
Δεν έχει άλλες ηχογραφήσεις από τους εναπομείναντες ήχους;
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Πολύ ωραία!

Και τα του βαρέως;;;

Λιγο υπομονη αδερφε,θα δωσω εξετασεις 13 και μετα θα επανελθω δριμυτερος!
 

anthem

Μέλος
Λιγο υπομονη αδερφε,θα δωσω εξετασεις 13 και μετα θα επανελθω δριμυτερος!

Τότε καλή σου επιτυχία!

Συγχώρεσε μου την ανυπομονησία... Είναι που μ' αρέσει πολύ ο Τσαμκιράνης και μας κακοέμαθες!
 
Top