Τροπάριον της Κασσιανής

Λόγω της επερχομένης Αγίας και Μεγάλης Εβδομάδος, τολμώ να επισυνάψω το
Κύριε η εν πολλαίς αμαρτίαις, που ηχογράφησα το έτος 2011 σε ηλικία των 65
ετών, στον Ι.Ν.Αγ. Τρύφωνα Καματερού όπου διακονώ.
Εδώ έκανα μίξη του Π. Λαμπαδαρίου-διασκευή Καραμάνη και του Κ.Πρίγγου,επειδή μου αρέσουν και τα δυο.Θέλω να παρακαλέσω τους αγαπητούς συναδέλφους που θα το ακούσουν να κριτικάρουν την προσπάθειά μου, ελεύθερα ανεπιφύλακτα και αντικειμενικά, προκειμένου να διαπιστώσω τι έκανα τόσα χρόνια στο αναλόγιο.
Ιδιαιτέρως παρακαλώ τους κ.κ Γεώργιο Κ Μιχαλάκη, Γιάννου και Καραμπάση Δανιήλ του οποίου η φωνή με ενθουσιάζει να έχω τη δική τους γνώμη έτσι ώστε
να προστατευθώ για να μήν ιππεύσω κανένα καλάμι τωρα στα γεράματα.

Υ.Γ.Υπόψη σας ότι δεν κατέχω κανένα πτυχίο,απλά έμαθα λίγη Βυζ. μουσική
διαβάζω πολύ και ακούω πάρα πολύ. Σας ευχαριστώ.-
 

Attachments

  • Κύριε η εν πολλαίς αμαρτίαις έτος 2011.mp3
    21.7 MB · Views: 144

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Λόγω της επερχομένης Αγίας και Μεγάλης Εβδομάδος, τολμώ να επισυνάψω το
Κύριε η εν πολλαίς αμαρτίαις, που ηχογράφησα το έτος 2011 σε ηλικία των 65
ετών, στον Ι.Ν.Αγ. Τρύφωνα Καματερού όπου διακονώ.
Εδώ έκανα μίξη του Π. Λαμπαδαρίου-διασκευή Καραμάνη και του Κ.Πρίγγου,επειδή μου αρέσουν και τα δυο.Θέλω να παρακαλέσω τους αγαπητούς συναδέλφους που θα το ακούσουν να κριτικάρουν την προσπάθειά μου, ελεύθερα ανεπιφύλακτα και αντικειμενικά, προκειμένου να διαπιστώσω τι έκανα τόσα χρόνια στο αναλόγιο.
Ιδιαιτέρως παρακαλώ τους κ.κ Γεώργιο Κ Μιχαλάκη, Γιάννου και Καραμπάση Δανιήλ του οποίου η φωνή με ενθουσιάζει να έχω τη δική τους γνώμη έτσι ώστε
να προστατευθώ για να μήν ιππεύσω κανένα καλάμι τωρα στα γεράματα.

Υ.Γ.Υπόψη σας ότι δεν κατέχω κανένα πτυχίο,απλά έμαθα λίγη Βυζ. μουσική
διαβάζω πολύ και ακούω πάρα πολύ. Σας ευχαριστώ.-
Σημερα ηρθε στον ναο ο κ Γιωργος Τασουλης ..πολυ ωραιος που διαβαζει απταιστα και με καλη φωνη !!Φιλε μου Γεωργιε τωρα ειδα το μυνημα μιας και δεν πολυμπαινω...Ευχαριστω σημερα για την παρουσια σου και την πολυτιμη βοηθεια σου....
 
Top