Τρισάγιον Θεοδώρου Θεοδοσόπουλου ήχου Β΄

Καλημέρα σε όλα τα αγαπητά μέλη του forum..
Χρόνια πολλά, καλά και ευλογημένα για όλους..Όποιος έχει το εν λόγω τρισάγιο - δύναμις παρακαλείται να μας το προσφέρει...Ευχαριστώ..:)
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Στη Λειτουργια του Θεοδοσοπουλου,υπαρχει,μονο το τρισαγιο.
Δυναμις,δεν γνωριζω να εχει εκδοθει....
Οπως και να εχει,μοιαζει αρκετα το τρισαγιο,με το ασματικο της συντομης δοξολογιας,σε ηχο β'(ορθρος-μουσικη κυψελη):wink:
Δυστυχως,δεν εχω τη δυνατοτητ σκαναρισματος...:(
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Στη Λειτουργια του Θεοδοσοπουλου,υπαρχει,μονο το τρισαγιο.
Δυναμις,δεν γνωριζω να εχει εκδοθει....
Οπως και να εχει,μοιαζει αρκετα το τρισαγιο,με το ασματικο της συντομης δοξολογιας,σε ηχο β'(ορθρος-μουσικη κυψελη):wink:
Δυστυχως,δεν εχω τη δυνατοτητ σκαναρισματος...:(
Επιβεβαιώνω τα ανωτέρω, συμπληρώνοντας πως κατά τη γνώμη μου γράφτηκε αυτό για την περίπτωση που ψαλλεί το Δὐναμις του Σ. Αβαγιανού που ακολουθεί.
Το επισυνάπτω , εις Μνημόσυνο Αιώνιο των Μακαριστών Θεοδώρου & Χρυσάνθου Θεοδοσόπουλου.
 

Attachments

  • Τρισάγιον του Αποστόλου Θεοδώρου Θεοδοσόπουλου.pdf
    766.4 KB · Views: 757
Το επισυνάπτω , εις Μνημόσυνο Αιώνιο των Μακαριστών Θεοδώρου & Χρυσάνθου Θεοδοσόπουλου.

Πολλές ευχαριστίες για το συνημμένο...Να παρατηρήσω μόνο ότι στη δεύτερη γραμμή λείπει ένα γοργό πάνω από τα κεντήματα και το ολίγον στο "Αγιος αθάνατος..."
Και πάλι ευχαριστώ..για την ανταπόκριση
 

Vladik

Well-known member
Στη Λειτουργια του Θεοδοσοπουλου,υπαρχει,μονο το τρισαγιο.
Δυναμις,δεν γνωριζω να εχει εκδοθει....
Οπως και να εχει,μοιαζει αρκετα το τρισαγιο,με το ασματικο της συντομης δοξολογιας,σε ηχο β'(ορθρος-μουσικη κυψελη)😉
Δυστυχως,δεν εχω τη δυνατοτητ σκαναρισματος...:(
Καλημέρα. Θα ήθελα να ακούσω το μέλος σε ηχογραφήσει;
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Καλημέρα. Θα ήθελα να ακούσω το μέλος σε ηχογραφήσει;
Το Τρισάγιον του αειμνήστου Θ. Θεοδοσόπουλου, από τον α΄ ψάλτη του Ι. Ν. Αγ. Δημητρίου, Πολιούχου Θεσ/νίκης κ. Δ. Χριστοδούλου, με Δὐναμις του Σ. Αβαγιανού, εδώ.
 
Last edited:
Top