Τραγούδια - Στανίτσας Θρασύβουλος

DELLOPOULOS

Μέλος
Επισυνάπτω μια ηχογράφηση του Στανίτσα που τραγουδά τούρκικα.

Η πλάκα είναι ότι το κατέβασα από κάποιο site, αλλά δεν θυμάμαι που
(για να δώσω URL) οπότε αν υπάρχει πρόβλημα πείτε μου να το βγάλω (ή αν γνωρίζετε το URL βάλτε το).

Καλή σου μέρα κλωναρίδη αν έχεισ οτιδήποτε γράψε μου στο mai:dellopoulos@yahoo.gr.ειλικρινα θα χαρη η ψυχη μου αγαπητέ φίλε και θα σου ανταλλάξω με μαιδανογλου σπύρο:wink:
 
Last edited by a moderator:

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

Νέο μέλος
ΤΗ ΘΩΜΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ (ΠΡΙΝ 40 ΧΡΟΝΙΑ)ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΩΝΑΡΙΔΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΖΗ ΔΑΣΚΑΛΟΥΔΗ.Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΜΠΙΝΕΣ(ΚΑΡΟΥΛΙΑ)
 

pano

Μέλος
ΤΗ ΘΩΜΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ (ΠΡΙΝ 40 ΧΡΟΝΙΑ)ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΩΝΑΡΙΔΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΖΗ ΔΑΣΚΑΛΟΥΔΗ.Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ.ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΜΠΙΝΕΣ(ΚΑΡΟΥΛΙΑ)

Υπαρχει δυνατοτητα να κατεβασετε το τραγουδι-ερμηνευμενο απο τον Δασκαλουδη-..και οτι αλλο εχετε απο κυριαζη...σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 
Μιας και μιλάμε για Θωμαιδ ένας και μόνο είναι που το ερμηνεύει σωστά.
Ο Γιάννης Κλωναρίδης.
Ο φόβος και τρόμος όλων των ψαλτών όταν έπρεπε μετά την πανήγυρη να κάτσουν στο τραπέζι και να τραγουδήσουν.
Ολοι ξέρουν 5-10 τραγούδια αλλά ο Γιάννης έχει το κάτι άλλο. Την τέχνη.
Ας ακούσουμε πως έλεγε το συγκεκριμένο τραγούδι από μια τυχαία μαγνητοφώνηση.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ Χ. ΣΕΡΕΤΗ. ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΓΝΩΜΗ.
 

ΟΝΑΣΟΓΛΟΥ

Νέο μέλος
:):)
Μερικά τραγούδια, από τα " Άσωτα " γλέντια που κάναμε με τον αλησμόνητο Στανίτσα και τα τραγούδια του Γρηγορίου.
Το τελευταίο ( το Τούρκικο ), το τργούδησε ο Στανίτσας, αλλά η ηχογράφηση ήταν τόσο χάλια, οπότε κάθησα το μετέφερα στην Βυζαντινή Μουσική όπως και όλα τ' άλλα και το ακούτε από την ταπεινότητά μου.
 
Top