Το υπόμνημα της Π.Ε.Π.Ε.Μ. "ΟΙ ΥΠΕΡΜΑΧΟΙ"

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
[Σημείωμα συντονιστή (ΔΚ)] Μεταφέρθηκε από το θέμα Δ΄Διεθνὲς Συνέδριο τοῦ ΙΒΜ

παρακαλώ πολύ κάποιος από τους διαχειριστές να μου πει που μπορούν να πάνε ..........

Επειδή θα απουσιάσω για κάποιες μέρες και δεν ξέρω αν θα έχω internet καταθέτω μέρος των "παραλειπομένων" και οι υπεύθυνοι ας τα πάνε όπου πιστεύουν ότι είναι καλύτερα.

Ευχαριστώ
 

Attachments

  • ΟΜΣΙΕ_ΥΠΕΡΜΑΧΟΙ Εγκυκλιος για Συλλογους.pdf
    358.7 KB · Views: 182
Last edited by a moderator:

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Επειδή κάποιοι δε γνωρίζουν τα όσα διαμείφθηκαν πριν το Συνέδριο, παρακαλώ πολύ κάποιος από τους διαχειριστές να μου πει που μπορούν να πάνε αυτά που κυκλοφορούσαν προς τους μουσικούς συλλόγους της χώρας για επιστέγασμα της ενότητας "Ψαλτικά ζητήματα" του Δ' Συνεδρίου που ήταν το άλλο μισό του (το άλλο ήταν για το ρυθμό)
Δεν καταλαβαίνω την παράκληση προς τους διαχειριστές κ. Κωνσταντίνου. Τι λόγο δηλαδή έχουν οι διαχειριστές; Είναι κάτι που αφορά το forum μας; Κατέβασα το κείμενο που επισυνάψατε στο τελευταίο σας μήνυμα. Είδα ένα υπόμνημα που συντάχθηκε τον Αύγουστο με τη σύμπραξη ΟΜΣΙΕ και Υπερμάχων, μετά μια αποστολή από τους δεύτερους στους πρώτους και εν συνεχεία επιστολή της ΟΜΣΙΕ προς συλλόγους, στην οποία επισυναπτόταν το υπόμνημα. Και για τη νομιμοποίηση αποστολής του υπομνήματος, αναφέρεται ότι έγινε με απόφαση του ΔΣ της ΟΜΣΙΕ. Εγώ δε βλέπω (εν πρώτοις) κάποια νομική ατασθαλία. Τώρα, η εκ των προτέρων συνεννόηση μεταξύ δύο σωματείων δεν είναι κάτι που απαγορεύεται και άλλωστε είναι γνωστή η σχέση τους. Και τέτοιες συνεννοήσεις γίνονται σίγουρα και από την άλλη μεριά...
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Επειδή θα απουσιάσω για κάποιες μέρες και δεν ξέρω αν θα έχω internet καταθέτω μέρος των "παραλειπομένων" και οι υπεύθυνοι ας τα πάνε όπου πιστεύουν ότι είναι καλύτερα.

Ευχαριστώ

Νομίζω ότι η ανάρτηση αυτού του εγγράφου τεκμηριώνει όχι το άδικο και ανυπόστατο των καταγγελιών του κειμένου, αλλά τη σκοπιμότητα παρουσίασής του σήμερα ( μετά το συνέδριο και στον απόηχο όλων όσων διεμείφθησαν, παρουσιάζονται, ερμηνεύονται) η οποία φοβούμαι ότι ελάχιστα απέχει από του να αποτελέσει γκαιμπελισμό.

Δ.
 

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
Νομίζω ότι η ανάρτηση αυτού του εγγράφου τεκμηριώνει όχι το άδικο και ανυπόστατο των καταγγελιών του κειμένου, αλλά τη σκοπιμότητα παρουσίασής του σήμερα ( μετά το συνέδριο και στον απόηχο όλων όσων διεμείφθησαν, παρουσιάζονται, ερμηνεύονται) η οποία φοβούμαι ότι ελάχιστα απέχει από του να αποτελέσει γκαιμπελισμό.

Δ.

Δεν ξέρω τι σημαίνει "γκαιμπελιμός". Αν ανέβαινε πάντως πριν το Συνέδριο θα κατηγορούνταν κάποιος ότι το υπονομεύει. Λογικά, πάντως, όλοι έπρεπε να ήταν ενήμεροι αφού λίγο πολύ οι περισσότεροι ανήκουν σε κάποιο σύλλογο (μπορεί και να κάνω λάθος).

Είναι λίγο παράξενο όμως να μην ασχολείται κανείς με το διαδικαστικό του πράγματος όπως έγινε μέσω της ΟΜΣΙΕ. Αυτό το λέω γιατί δεν ήταν επαρκείς οι εξηγήσεις του Προέδρου κ. Ζορμπά, σεβαστός και ευγενέστατος, όταν είχα τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του για το διαδικαστικό της αποστολής με το λογότυπο της Ομοσπονδίας και χωρίς ονόματα και υπογραφές. Η απόφαση του Δ.Σ. ήταν να αποσταλλεί "ως έχει" στους συλλόγους από τους "Υπερμάχους". Πού "αλλοιώθηκε" το έγγραφο, ποιός ξέρει;
Δηλαδή, ρωτάω εγώ: η ΟΜΣΙΕ θα αποστείλει με τον ίδιο ζήλο ένα κείμενο προς τους Συλλόγους εάν το γράψω εγώ μιας και η αναφορά βιβλίου μέσα στο Υπόμνημα αναφέρεται με αισχρούς χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπό μου; (Θα το κάνω για να μου φύγει και η περιέργεια).

Το περιεχόμενο του Υπομνήματος ο καθείς μπορεί να το εκλάβει όπως θέλει.

Ευχαριστώ.
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Δεν ξέρω τι σημαίνει "γκαιμπελιμός". Αν ανέβαινε πάντως πριν το Συνέδριο θα κατηγορούνταν κάποιος ότι το υπονομεύει. Λογικά, πάντως, όλοι έπρεπε να ήταν ενήμεροι αφού λίγο πολύ οι περισσότεροι ανήκουν σε κάποικο σύλλογο (μπορεί και να κάνω λάθος).

Είναι λίγο παράξενο όμως να μην ασχολείται κανείς με το διαδικαστικό του πράγματος όπως έγινε μέσω της ΟΜΣΙΕ. Αυτό το λέω γιατί δεν ήταν επαρκείς οι εξηγήσεις του Προέδρου κ. Ζορμπά, σεβαστός και ευγενέστατος, όταν είχα τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του για το διαδικαστικό της αποστολής με το λογότυπο της Ομοσπονδίας και χωρίς ονόματα και υπογραφές. Η απόφαση του Δ.Σ. ήταν να αποσταλλεί "ως έχει" στους συλλόγους από τους "Υπερμάχους". Πού "αλλοιώθηκε" το έγγραφο, ποιός ξέρει;
Δηλαδή, ρωτάω εγώ: η ΟΜΣΙΕ θα αποστείλει με τον ίδιο ζήλο ένα κείμενο προς τους Συλλόγους εάν το γράψω εγώ μιας και η αναφορά βιβλίου μέσα στο Υπόμνημα αναφέρεται με αισχρούς χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπό μου; (Θα το κάνω για να μου φύγει και η περιέργεια).

Το περιεχόμενο του Υπομνήματος ο καθείς μπορεί να το εκλάβει όπως θέλει.

Ευχαριστώ.

Το κείμενο είναι ολοφάνερα προσχέδιο υπομνήματος που αποστέλλεται από την ΟΜΣΙΕ προς τους διαφόρους τοπικούς Συλλόγους Ιεροψαλτών. Σαφέστατα ζητείται εάν και εφόσον υπάρχει συμφωνία με το περιεχόμενό του να υπογραφεί, όπως δηλώνεται στην πρώτη σελίδα. Εξ ου και απολύτως λογικά αφέθηκαν κενές και άγραφες οι θέσεις των υπογραφών, αλλά και της ημερομηνίας, διότι όπως είναι φύσει αδύνατον οι κατά τόπους σύλλογοι να υπογράψουν το κείμενο την ίδια ημέρα, έτσι και το προσχέδιο δεν προϋπογράφεται πριν εγκριθεί.

Αυτό που δεν απαιτεί γνώσεις πανεπιστημίου για να το καταλάβει καθένας, μου είναι αδιανόητο ότι ούτε καν το υποψιάσθηκε ο συντάκτης του μηνύματος, Γ. Κωνσταντίνου. Μου θυμίζει αμαθέστατους ψάλτες που θεωρούν ασέβεια, και ίσως υποβάθμιση του Δεσπότη τους το ότι σε μια έκδοση
(λειτουργικού ή μουσικού κειμένου) όταν αναφέρεται ο οικείος επίσκοπος παρατίθεται με κενό το όνομά του το οποίο συμπληρώνεται κατά περίσταση.

Αρνούμαι να δεχθώ ότι ο αναρτήσας το κείμενο σήμερα έχει τόσο παροιμιώδη αφέλεια, οπότε δικαίως διερωτώμαι αν και πάλι έχουμε πράξεις που μάλλον προς γκαιμπελισμό παραμπέμπουν.

Δ.

Υγ Τα κυκλάκια επομένως ή αφελέστατα σχεδιάστηκαν ή για άλλο λόγο... Προτίμησα να απορρίψω τον πρώτο...
 
Last edited:

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
Το κείμενο είναι ολοφάνερα προσχέδιο υπομνήματος που αποστέλλεται από την ΟΜΣΙΕ προς τους διαφόρους τοπικούς Συλλόγους Ιεροψαλτών.

Είστε λάθος κ. Σκρέκα.
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Τώρα καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να σκεφθείς και μουσικά. Μάλλον εκεί στα ξένα επειδή δεν έχεις άλλους, σκέφτεσαι μόνος σου και όπως θές. Κρίμα, και σε είχα τουλάχιστον για έξυπνο. Άνοιξε τα μάτια σου και φόρα και κανένα γυαλί γιατί με αυτά που γράφεις όλο σε γκάφες πέφτεις. Δες τι γράφει ο Πρόεδρος της ΟΜΣΙΕ στο Διαβιβαστικό, δες την ημερομηνία του διαβιβαστικού των Υπερμάχων, δες την ημερομηνία του εγγράφου, δες και ποιοί πρέπει να υπογράψουν στο υπόμνημα και ξαναπήγαινε στο αρχικό διαβιβαστικό για να δεις τι ζητάει ο Πρόεδρος από τους συλλόγους για το πού και πώς να υπογράψουν, Αγραμματίcius Skrekix!!!! και μετά τα ξαναλέμε.

ευχαριστώ πολύ για την ανόμοια διαφωνία που επιβεβαιώνει ήθος, πράξη και πολλώ δε μάλλον θεωρητικό υπόβαθρο γκαιμπελισμού. Μνημείο ες αεί, όπως όλα τα εν ψαλτολογίω μηνύματα και όχι μόνο


Δ.
 

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
ευχαριστώ πολύ

Νά σαι καλά. Αυτά έχουν οι "εξεπιτούτου" προκλήσεις και πρέπει να δέχεσαι και τα παραλειπόμενα όταν αρχίζεις πρώτος τους "επαίνους".

Γιώργος
 
Last edited:

haris1963

παλαιότατο μέλος
Τώρα καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να σκεφθείς και μουσικά. Μάλλον εκεί στα ξένα επειδή δεν έχεις άλλους, σκέφτεσαι μόνος σου και όπως θές. Κρίμα, και σε είχα τουλάχιστον για έξυπνο. Άνοιξε τα μάτια σου και φόρα και κανένα γυαλί γιατί με αυτά που γράφεις όλο σε γκάφες πέφτεις. Δες τι γράφει ο Πρόεδρος της ΟΜΣΙΕ στο Διαβιβαστικό, δες την ημερομηνία του διαβιβαστικού των Υπερμάχων, δες την ημερομηνία του εγγράφου, δες και ποιοί πρέπει να υπογράψουν στο υπόμνημα και ξαναπήγαινε στο αρχικό διαβιβαστικό για να δεις τι ζητάει ο Πρόεδρος από τους συλλόγους για το πού και πώς να υπογράψουν, Αγραμματίcius Skrekix!!!! και μετά τα ξαναλέμε.

Γιατί ρε Γιώργο δε ρωτάς πρώτα, φοράει και καλοφοράει γυαλιά ο ...Σκρέξ (του Σκρεκός):D (το Skrekix λάθος που λέει κι ο Σόμαλης)
Δε σου είπα να μην γράφεις νευριασμένος; να, τώρα την έκανες και συ την γκάφα...

:p:):p
 

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
Γιατί ρε Γιώργο δε ρωτάς πρώτα, φοράει και καλοφοράει γυαλιά ο ...Σκρέξ (του Σκρεκός):D (το Skrekix λάθος που λέει κι ο Σόμαλης)
Δε σου είπα να μην γράφεις νευριασμένος; να, τώρα την έκανες και συ την γκάφα...

:p:):p

Συγνώμη ρε Χάρη. Νομίζω ότι είναι στις εξαιρέσεις:p:p:p!!!

Συγχαρητήρια για την παρουσίαση. Για τις διαφωνίες, έχουμε χρόνο και για καταθέσεις και για συγκλίσεις απόψεων. Νά σαι καλά.

Γιώργος
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Νά σαι καλά Αγραματίcius Skrekix. Αυτά έχουν οι "εξεπιτούτου" προκλήσεις και πρέπει να δέχεσαι και τα παραλειπόμενα όταν αρχίζεις πρώτος τους "επαίνους".

Γιώργος


Στο υβρεολόγιο είσαι υπέρμαχος, και κάθε απόπειρα ανταπάντησης καταδικασμένη σε κραυγαλέα αποτυχία.

Μάθε πρώτα να σέβεσαι κάποια στοιχειώδη πράγματα, πολύ περισσότερο σημαντικά από την ασέλγεια πάνω σε κείμενα, και τότε θα καταλάβεις πολύ καλά ότι όσα θέλεις να προσάψεις και σε εξυπηρετούν δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια.

Εν είδει απαντήσεως :

Αναρτήθηκε κείμενο που αποτελείται από:

1. Την επιστολή της ΟΜΣΙΕ με ημερομηνία 2 Νοεμβρίου 2009 που αποστέλλεται προς τους Συλλόγους της Ελλάδας. Ζητείται η προαιρετική έγκριση του υπομνήματος Υπερμάχων. Η επιστολή είναι ενυπόγραφη, ενσφράγιστη και φέρει αριθμό πρωτοκόλλου.

2 Η επιστολή των Υπερμάχων προς την ΟΜΣΙΕ ( ημερομηνία 23.8.2009) που συνοδεύει το υπόμνημα.

3. Το υπόμνημα με ημερομηνία Αυγούστου 2009 ( και κενή την ημέρα). Το υπόμνημα γράφουν από κοινού ΟΜΣΙΕ, Πανελληνίου Συνδέσμου Ιεροψαλτών ''Ιω. ο Δαμασκηνός'' και Υπέρμαχοι. Στο τέλος παρατίθενται κενές οι υπογραφές τόσο των εκπροσώπων της ΟΜΣΙΕ, του Πανελληνίου Συνδέσμου ''Ιω. Δαμασκηνός'', και των Υπερμάχων.

Έχουν υπογραμμιστεί από τον Γιώργο (sic) τα εξής σημεία:

1. Το ΔΣ της Ομοσπονδίας απεφάσισε να σας αποστείλλει (sic) αυτούσιο.

2. και Πανελληνίου Συνδέσμου, όσο και στην άτυπη συζήτηση που είχαμε, σας επισυνάπτουμε το έγγραφο που συντάξαμε και απευθύνεται προς τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμο με την παράκληση να υπογράψετε.

3. Ομοσπονδία Ιεροψαλτικών Συλλόγων Ελλάδος
Πανελλήνιος Σύνδεσμος Ιεροψαλτών
(Ρωμανός ο Μελωδός, Ιωάννης ο Δαμασκηνός)
Αθήνα την ... Αυγούστου 2009.

Δια την ΟΜΣΙΕ

Ο πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας

Δια τον ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ
(ΡΩΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ ΚΑΙ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΣ)

Ο πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας

Επιμένω ότι η υπογράμμιση είναι άστοχη, και παρά την αφέλεια που τεκμαίρεται με όσα κατά καιρούς καταγράφονται και σε αυτό το θέμα, θεωρώ και πάλι την πράξη γκαιμπελική.

Δ.
 

konstantinou

Γιώργος Ν. Κωνσταντίνου
Εν είδει απαντήσεως :.....

Να σε διευκολύνω γιατί σε συμπαθώ.
1) Γιατί η ΟΜΣΙΕ αποστέλλει το Υπόμνημα προς τους Συλλόγους αφού δεν το ζητούν, τυπικώς τουλάχιστον, οι Υπέρμαχοι;
2) Εάν το είχαν υπογράψει τί νόημα είχε το "αυτούσιο" στο διαβιβαστικό; Θα το πείραζε κανένας;
3) Εάν το κείμενο αποστέλλεται από τους Υπερμάχους για να το υπογράψουν η ΟΜΣΙΕ και ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ γιατί δεν το υπογράφουν;
4) Εάν το Υπόμνημα αποστέλλεται από την ΟΜΣΙΕ και τον ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ προς τους συλλόγους γιατί δεν έχει τις υπογραφές τους όπως στο διαβιβαστικό;
5) Γιατί η ΟΜΣΙΕ αποστέλλει το Υπόμνημα από Αύγουστο λίγο πριν το Συνέδριο (αρχές Νοεμβρίου) προς τους Συλλόγους;
Κι αυτά τα λέω γιατί είχα και επικοινωνία με τον Πρόεδρο της ΟΜΣΙΕ για την οποία κατέθεσα σε άλλο μήνυμα και δεν γνώριζε τί γράφουν τα περισπούδαστα βιβλία που επισυνάπτονταν.

Κατάλαβες κ. Σκρέκα;
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Συνεχίζεις να παραμένεις ένας Αγραμματιcius. Να σε διευκολύνω γιατί σε συμπαθώ.
1) Γιατί η ΟΜΣΙΕ αποστέλλει το Υπόμνημα προς τους Συλλόγους αφού δεν το ζητούν, τυπικώς τουλάχιστον, οι Υπέρμαχοι;
2) Εάν το είχαν υπογράψει τί νόημα είχε το "αυτούσιο" στο διαβιβαστικό; Θα το πείραζε κανένας;
3) Εάν το κείμενο αποστέλλεται από τους Υπερμάχους για να το υπογράψουν η ΟΜΣΙΕ και ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ γιατί δεν το υπογράφουν;
4) Εάν το Υπόμνημα αποστέλλεται από την ΟΜΣΙΕ και τον ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ προς τους συλλόγους γιατί δεν έχει τις υπογραφές τους όπως στο διαβιβαστικό;
5) Γιατί η ΟΜΣΙΕ αποστέλλει το Υπόμνημα από Αύγουστο λίγο πριν το Συνέδριο (αρχές Νοεμβρίου) προς τους Συλλόγους;
Κι αυτά τα λέω γιατί είχα και επικοινωνία με τον Πρόεδρο της ΟΜΣΙΕ για την οποία κατέθεσα σε άλλο μήνυμα και δεν γνώριζε τί γράφουν τα περισπούδαστα βιβλία που επισυνάπτονταν.

Κατάλαβες Αγραμματίcius Skrekix;

Αλλά είπαμε. Εσένα, αυτό που σε ενδιαφέρει είναι όπου βρεθείς κι όπου σταθείς να λασπώνεις και να το παίζεις "μετά Χριστόν Προφήτης". Προπονητής του καναπέ με ανάπτυξη του συστήματος της ομάδας μετά τη λήξη του αγώνα!!!

Άντε γειά!!!

Πολλά κατάλαβα, ομολογημένα κ ανομολόγητα. Μάθημα ήθους, ευπρέπειας και εν γένει συμπεριφοράς...

Δ.

Υγ1 Η νυξ προέκοψεν η δε ημέρα... ήγγικεν.

Υγ2 Δεν είπαμε... Συ είπας!
 
Last edited:

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Διάβασα πριν την επιστολη που ανηρτησε ο κ. Κωνσταντίνου κ μου δημιουργήθηκαν κάποιες ευλογες απορίες
α) σελ 6, σε τί είδους δοξασίες αναφέρεται η επιστολη; τί σημαίνει η δοξασία;
β)τί ειδους μέτρα θα έπρεπε να πάρει ο Αρχιεπίσκοπος; πχ. να απαγορεύσει στον κ. Κωνσταντίνου να ψάλλει;;;(αναφέρω το όνομα του κ. Κωνσταντίνου λόγω της συμμετοχής του στο φόρουμ)
γ)πόσοι σύλλογοι υπέγραψαν; ("σύμπας ο ψαλτικός κόσμος")
δ) ποία η τύχη της κίνησης αυτής;

μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει το τοπίο;;;;;;;;
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ



Και σαν τη Χαλιμά... που μιλάει με τα παιδιά...
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος



Και σαν τη Χαλιμά... που μιλάει με τα παιδιά...

ΑΝΑΜΠΕΛ <3 <3 <3 !!!!
Οι ασπρόμαυροι έρωτες είναι οι πιο αγνοί. Είναι αγνοί γιατί ισχύει το κινηματογραφικό και φωτογραφικό απέριττο σύστημα της όμοιας διχρωμίας :wink:
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Αυτό αξίζει.

Στρατηγική συζήτησης μεταξύ χριστιανών - αιρετικών, και οπουδήποτε υπάρχει γενικά αντιπαράθεση απόψεων. Δείτε το.

Και μπορεί να χρησιμεύει και ως καθρέφτης μας. Λέει ας πούμε: "Ο συνομιλητής μας, κατέδειξε το λάθος των επιχειρημάτων μας. Αντί να του πούμε ευχαριστώ, τα ξαναχρησιμοποιούμε σε άλλους "αντιπάλους" που δεν ήταν παρόντες στη συζήτηση.

Τι σούπερ ταπείνωση χρειάζεται για να το κάνει κανείς αυτό....για αυτό κ εγώ αποφεύγω να αντιπαρατίθεμαι.

ΥΓ. Γιατί το άλλο; "Όταν ο συνομιλητής συμπεριφέρεται σα ΚΑΦΡΟΣ". Ή "Όταν ο ΚΑΦΡΟΣ είμαστε εμείς"!!
 
Last edited:

Θωμάς

Δανιήλ
Τώρα καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να σκεφθείς και μουσικά. Μάλλον εκεί στα ξένα επειδή δεν έχεις άλλους, σκέφτεσαι μόνος σου και όπως θές. Κρίμα, και σε είχα τουλάχιστον για έξυπνο. Άνοιξε τα μάτια σου και φόρα και κανένα γυαλί γιατί με αυτά που γράφεις όλο σε γκάφες πέφτεις.

Γεώργιε !! το μήνυμα σου είναι άκρως προκλητικό, προσωπικό, μη μουσικό. Στον τύπο και στην ουσία Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο. ΚΑΙ Α-Ν-Α-Ν-Δ-Ρ-Ο. Τέτοιου είδους μηνύματα μας προσβάλουν όλους όταν τα ανεχόμαστε!!!:eek::confused::(:mad:

Ευχαριστώ.

Θωμάς
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
http://www.psaltologion.com/showpost.php?p=57233&postcount=67

Σε απάντηση του παραπάνω μηνύματος του κ. Γιώργου Κωνσταντίνου ο γράφων πληροφορώ τα μέλη του φόρουμ με το συνημμένο στο παρόν μήνυμα, για να γίνει γνωστό το ιστορικό του.
ΥΓ Παρακαλώ τους κ.κ. συντονιστές αν θεωρήσουν καλό, να μεταφέρουν το μήνυμα του κ. Κωνσταντίνου εδώ!
 

Attachments

  • Το έγγραφο υπόμνημα της Πανελλήνιας Ένωσης Προασπιστών.pdf
    119.8 KB · Views: 125
Top