[Ψάχνω] Το οκτάηχο κράτημα σύνθεσης κ. Χατζημάρκου

Καλησπέρα σε όλους τους μουσικόφιλους.
Ψάχνω το συγκεκριμένο 8ηχο κράτημα (τεριρέμ) σύνθεση: Μ. Χατζημάρκου. Δεν ξέρω αν έχει ανεβεί στο παρελθόν και δεν το έχω αντιληφθεί (ζητώ συγνώμη γι' αυτό:eek::eek::eek:)
Το ψάλλει στην διέυθυνση Ieropsaltis com o Άρχων Υμνωδός κ. Χατζηχρόνογλου:eek::eek::eek:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 
Επαναφέρω το θέμα της αναζήτησης του εν λόγω τεριρέμ (στα νεά μηνύματα)...Αν κάποιος από τα μέλη του forum μπορεί να βοθήσει θα ήμουν ευγνώμων...
 

Δήμος

Νέο μέλος
ενδιαφέρομαι και εγώ,αν κάποιος το έχει,μπορεί και θέλει,ας το ανεβάσει:)
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Ορίστε, στην γραφή του Χ''Μάρκου.

Είναι δύσκολο, έτσι; Προσέξτε τις αλλαγές.

Απόστολος
 

Attachments

  • Κράτημα Οκτάηχο ''τεριρέμ'' Μ.Χατζημάρκου.pdf
    1.3 MB · Views: 1,373

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Υπαρχει και σε ηχητικο απ τον ιδιο?

Ηχητικό από τον Χατζημάρκο δεν έχω, αλλά υπάρχει από τον Γεώργιο Χατζηχρόνογλου στην ιστοσελίδα του κ. Χούπα ΕΔΩ. Και αυτός το εκτελεί θαυμάσια! Μάλιστα, το έψαλλε την ώρα της διανομής του αντιδώρου όταν ψάλλαμε μαζί στην Νεάπολη της Φλόριδας (Η.Π.Α.) τον Ιανουάριο του 2008.

Απόστολος
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Ορίστε, στην γραφή του Χ''Μάρκου.

Είναι δύσκολο, έτσι; Προσέξτε τις αλλαγές.

Απόστολος

Απόστολε!!!!! πολλές πολλές ευχαριστίες.
Έτσι είναι όπως τα γράφεις.
Το επισυνάπτω και λίγο πιό ''ζωηρό'':D:D, ενώ στο ίδιο PDF επισυνάπτω το προαναφερόμενο ηχητικό από Γεώργιο Χατζηχρόνογλου από την ιστοσελίδα του κ. Χούπα, διπλό κλικ στον ηλεκτρονικό συνδετήρα στην πρώτη σελίδα. (Δύο σε ένα ).
 

Attachments

  • Κράτημα Οκτάηχο ''τεριρέμ'' Μ.Χατζημάρκου.pdf
    2.5 MB · Views: 933

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Απόστολε!!!!! πολλές πολλές ευχαριστίες.
Έτσι είναι όπως τα γράφεις.
Το επισυνάπτω και λίγο πιό ''ζωηρό'':D:D, ενώ στο ίδιο PDF επισυνάπτω το προαναφερόμενο ηχητικό από Γεώργιο Χατζηχρόνογλου από την ιστοσελίδα του κ. Χούπα, διπλό κλικ στον ηλεκτρονικό συνδετήρα στην πρώτη σελίδα. (Δύο σε ένα ).

Ευχαριστούμε κι εσάς κύριε Κιαμηλίδη για την πολύ πρακτική προσφορά του 2 σε 1. Σήμερα ήταν η δεύτερη Κυριακή που το έψαλλα΄κατα τη διανομή του αντιδώρου και το καταευχαριστήθηκα!!! ΥΠΕΡΟΧΟ μάθημα από το γίγαντα της ψαλτικής τέχνης Μανώλη Χατζημάρκου...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ηχητικό από τον Χατζημάρκο δεν έχω, αλλά υπάρχει από τον Γεώργιο Χατζηχρόνογλου στην ιστοσελίδα του κ. Χούπα ΕΔΩ. Και αυτός το εκτελεί θαυμάσια! Μάλιστα, το έψαλλε την ώρα της διανομής του αντιδώρου όταν ψάλλαμε μαζί στην Νεάπολη της Φλόριδας (Η.Π.Α.) τον Ιανουάριο του 2008.

Απόστολος
[Σημείωμα συντονιστή] Μη στέλνετε αναφορές για συνδέσμους που (φυσικό και λογικό είναι -μάλιστα όταν επισυμβαίνει θάνατος-) έχουν καταργηθεί. Δεν φταίει το Ψ. (Απόστολε δεν έχει σχέση με εσένα) Άλλωστε έχει αναρτηθεί από @Βασίλης Κιαμηλίδης στο #9 .
 
Last edited:
Top