"Τη υπερμάχω" Γ. Ραιδεστηνού

byz

Νέο μέλος
Θέλω σε κείμενο τα "τη υπερμάχω" του Ραιδεστινού..

Αυτό προφανώς είναι το σύντομό του.. Υπάρχουν άλλα 2 από ότι ξέρω.. Παρακαλώ όποιος τα έχει ας τα ανεβάσει ή ας πει σε ποια βιβλία θα τα βρω..

Ευχαριστώ!
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Ένα ωραίο σύντομο τη υπερμάχω του Γ. Ραιδεστινού έχει και ο Κωνστ. Πανάς στον Ακάθιστο Ύμνο του. Το βιβλίο το έχει ανεβάσει ο σύλλ. ιερόψαλτων Χαλκιδικής......
Εγώ βασικά αυτό λέω να πω αύριο .......σύντομο απλό και ωραίο.......
 

Attachments

  • 21.png
    21.png
    146.4 KB · Views: 460
  • 22.png
    22.png
    117.1 KB · Views: 264
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Εγώ για δύο γνωρίζω, αυτά που περιλαμβάνει και ο Πρωγάκης στη Μουσική Συλλογή (1909) και επισυνάπτω εδώ. Μήπως τα περί τριών συνθέσεων αναφέρονται στις τρεις που περιλαμβάνει ο Πρωγάκης, συμπεριλαμβανομένου και του αρχαίου;
 

Attachments

  • Τη Υπερμάχω, Γεωργίου Ραιδεστηνού, Αργοσύντομο και Σύντομο.pdf
    79 KB · Views: 1,172

byz

Νέο μέλος
Εγώ για δύο γνωρίζω, αυτά που περιλαμβάνει και ο Πρωγάκης στη Μουσική Συλλογή (1909) και επισυνάπτω εδώ. Μήπως τα περί τριών συνθέσεων αναφέρονται στις τρεις που περιλαμβάνει ο Πρωγάκης, συμπεριλαμβανομένου και του αρχαίου;

Άρα είναι αυτά που ανέβηκαν στα δύο πρώτα μηνύματα..

Σας ευχαριστώ και τους δυο σας!
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το αργοσύντομο "Τη Υπερμάχω" του Γ.Ραιδεστηνού έχει ανεβεί εδώ, από τον Σύλλογο ιερόψαλτων Χαλκιδικής, σε γραφή/εκτέλεση του Βασ. Νικολαΐδου.
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Μήπως το έχει κανεις πιο καθαρο και σελίδα σελίδα;; αν υπάρχει στο μουσικό θησαυρό του αγ. Ορους.....
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το αργοσύντομο ΕΔΩ.
 
Last edited:

parianos

Νίκος Γαβαλάς
Το αργοσύντομο "Τη Υπερμάχω" του Γ.Ραιδεστηνού έχει ανεβεί εδώ, από τον Σύλλογο ιερόψαλτων Χαλκιδικής, σε γραφή/εκτέλεση του Βασ. Νικολαΐδου.
Η τελεια εργασια γραφει το εξης-
(Ἀντιγραφέν ὑπό Ι. Α ἐκ τοῦ ὁμωνύμου χειρογράφου βιβλίου, ἔκδοσις
ΣΤΑΜΠΟΥΛ 1968, διά προσωπική χρήση-προσφορά στο "ΨΑΛΤΟΛΟΓΙΟΝ")

Αποσπασμα της εργασιας τα του Ραιδεστηνου.....
 

Attachments

  • Τι Υπερμαχω Ραιδεστηνου 2.pdf
    121.6 KB · Views: 324

Π. Σ.

Σπυρίδων
Τη υπερμάχω Γ. Ραιδεστηνού, σύντομο, μεμονωμένα σε pdf. Έχει ανέβει μαζί με το αργoσύντομο του ιδίου, και εδώ.

Ηχητικό mp3 απο την Ελληνική Βυζαντινή Χορωδία, εδώ.
 

Attachments

  • Τη υπερμάχω Ραιδεστηνού (σύντομο).pdf
    1.6 MB · Views: 162
Last edited:

Π. Σ.

Σπυρίδων
Τη υπερμάχω Γ. Ραιδεστηνού, σύντομο, μεμονωμένα σε pdf. Έχει ανέβει μαζί με το αργoσύντομο του ιδίου, και εδώ.

Ηχητικό mp3 απο την Ελληνική Βυζαντινή Χορωδία, εδώ.

Ηχητικό απο Π. Νεοχωρίτη - Δ. Παπατζαλάκη, εδώ.
 
Top