Ταξινόμηση μηνυμάτων κατά αλφαβητική σειρά

Zambelis Spyros

Παλαιό Μέλος
Έδωσα δικαιώματα συντονισμού στο Νίκο Θεοτοκάτο για την ενότητα Αρχαία Ελληνική Μουσική κατόπιν αιτήματός του στο θέμα Η μεγαλύτερη υπηρεσία στο forum είναι του Σπύρου Ζαμπέλη: Εγκυκλοπαίδεια αρχαίας ελληνικής μουσικής!

Εκτός αυτού ο Νίκος δεν συμμετέχει πλέον στα συντονιστικά του φόρουμ και παρακαλώ για συντονιστικά θέματα να απευθύνεστε στους άλλους συντονιστές ή σε μένα.

Με την ευκαιρία αυτή ουσιαστικά δοκιμάζουμε μια νέα κατηγορία συνεργατών του Ψαλτολογίου ο οποίοι βοηθούν στην τακτοποίηση του υλικού του φόρουμ αλλά δεν συμμετέχουν στα υπόλοιπα βάρη του συντονισμού. Ας τους ονομάζουμε «βοηθούς συντονιστές» και ας τους ευχαριστούμε για τη συνεισφορά τους.

Ευχαριστώ.

Αγαπητέ Συντονιστέ!

Υπάρχει δυνατότητα να διατηρήσουμε αλφαβητική σειρά, όταν συμπληρώσουμε
τα λήμματα του λεξικού; Ολοκληρώνεται σε λίγο το πρώτο κύκλο , αρχίζει
επεξεργασία, εμπλουτισμό. Ξέρετε κάποιο μέθοδο ταξινόμηση;

Να είστε καλά!

Σπύρος Ζαμπέλης
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Αγαπητέ Σπύρο, δεν γνωρίζω αυτή τη στιγμή τρόπο που να γίνεται αλφαβητική ταξινόμηση των μηνυμάτων σε ένα θέμα. Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να δημιουργηθούν θέματα Α, Β, Γ.... και μέσα εκεί να μεταφερθούν τα λήμματα ανά γράμμα. Και να γίνει μια υποενότητα που να έχει μόνο αυτά τα 24 θέματα. Και πάλι όμως δεν θα είναι το ιδανικό. Ίσως ο Νίκος Θεοτοκάτος έχει να προτείνει κάτι καλύτερο.
 

Zambelis Spyros

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ Σπύρο, δεν γνωρίζω αυτή τη στιγμή τρόπο που να γίνεται αλφαβητική ταξινόμηση των μηνυμάτων σε ένα θέμα. Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να δημιουργηθούν θέματα Α, Β, Γ.... και μέσα εκεί να μεταφερθούν τα λήμματα ανά γράμμα. Και να γίνει μια υποενότητα που να έχει μόνο αυτά τα 24 θέματα. Και πάλι όμως δεν θα είναι το ιδανικό. Ίσως ο Νίκος Θεοτοκάτος έχει να προτείνει κάτι καλύτερο.


Ας ελπίζουμε πως ο Νίκος Θεοτοκάτος έχει να προτείνει κάτι καλύτερο! :)
 
Last edited:

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Ας ελπίζουμε πως ο Νίκος Θεοτοκάτος έχει να προτείνει κάτι καλύτερο! :)
Τρόπος αυτόματης ταξινόμησης ανάλογα με τον τίτλο δεν νομίζω κι εγώ να υπάρχει. Όμως αγαπητέ Σπύρο, πες μου πού θέλεις να γίνει ταξινόμηση και θα την κάνω. Όπως βλέπω, υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης μηνυμάτων. Οπότε, θα κοιτάζω εγώ το θέμα με την εγκυκλοπαίδεια της αρχαίας ελληνικής μουσικής, που τόσο ωραία έχεις επιμεληθεί, κι αν βλέπω κάτι που θέλει μετακίνηση κατ' αλφαβητική σειρά, θα το κάνω.
 
Top