Ταξίδι στην Ανατολίτικη μουσική...

Στο μουτροβιβλίο (facebook) υπάρχει μια (δεν νομίζω να υπάρχει άλλη) σελίδα θαυμαστών/υποστηρικτών που αφορά την Ανατολίτικη μουσική...
Περιέχει Τούρκικα, Αραβικά, Ελληνικά και άλλων χωρών τραγούδια, μακάμια, περσέφια, ταξίμια, γκαζέλια, χοτζάδες (Ismail Cosar:p)...
Θα ήταν μεγάλη μου χαρά και τιμή να αναταλάσσουμε απόψεις και απο κεί!
Και να συζητάμε για άλλο ένα είδος μουσικής που τείνει (δυστυχώς) να εκλείψει αλλα ευτυχώς απο μέλη πάει αρκετά καλά αν αναλογισθεί κανείς οτι έχει φτιαχτεί εδω και ένα μήνα και κανα-δυο βδομάδες!
Επίσης όποιος έχει βρεί κάποια βίντεο στο youtube επειδή είναι πραγματικός κυκεώνας και "χάνεσε" με την πληθώρα όποιος έχει κάποιους δεξιοτέχνες ή μακάμια ή οτιδήποτε έχει να κάνει με την Ανατολίτικη μουσική θα ήταν μεγάλη μου ευχαρίστηση να μου στείλει το link ή να το ανεβάσει εκεί...
Το link είναι το εξής http://www.facebook.com/pages/Taxidi-sten-Anatolitike-mousik/312382637090?ref=mf

Ευχαριστώ όλους σας εκ των προτέρων!
 
Φίλτατε Ηλία σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα βίντεο...
Αλλα τυγχάνει και τα 3 να τα έχω ανεβάσει ήδη!!!:D:D:D

Αυτή τη στιγμή συνολικά έχουν ανέβει 90 βίντεο εκ των οποίων τα 60 πρέπει να είναι αποκλειστικά Τούρκικα(Ebru Gundes, Bulent Ersoy, Ismail Cosar, Ibrahim Tatlises και δε συμμαζεύεται)

Ωστόσο ό,τι άλλο έχει κάποιος ευπρόσδεκτο είναι...
Δόξα το Θεό η σελίδα πάει αρκετά καλά και έχει απ' οτι βλέπω και αρκετά μέλη απο το ψαλτολόγιο και αυτό με χαροποιεί ιδιαιτέρως!!!
 
Top