Ταλιαδώρος διδάσκει "Επί των ποταμών" (Αρχείο Ηλ. Παπαδόπουλου 172)

Διδασκαλία παραλλαγή -μέλος "Επί των ποταμών Βαβυλώνος".
Ένα μέρος. Πρέπει να συνενώσω τον Πολυέλεο από τρεις κασσέτες για να είναι ολόκληρος. Έτος άγνωστο, σίγουρα όμως προ του 1995.
 

Attachments

  • Επί των ποταμών διδασκαλία.mp3
    4.8 MB · Views: 380
Last edited:
Να'σαι καλά Ηλία.

Στα κιβώτια-ζούγκλες έχω σειρά ολόκληρη του Ταλιαδώρου που διδάσκει παραλλαγή - μέλος όλες τις αργές Δοξολογίες, την σειρά των Χερουβικών κ.α.
Αν καταφέρω να τα βρώ (δεν έχουν περιεχόμενα και είναι και μπερδεμένες) θα τα ανεβάσω σιγά -σιγά.
 

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
Αυτο και εαν θα ηταν μαθημα......Παραλαγη -μέλος απο τον δασκαλο.....
Κριμα εμεις δεν τον προλαβαμε να τον έχουμε στην σχολη...

Σκέψη:Ποσο μεγαλο όφελος θα είχαμε όλοι μας εάν οι δασκαλοι αυτου του μεγέθους εγραφαν σε studio καθαρες ηχογραφήσεις Παραλαγη-Μελος ολης της εξεταστέας υλης των ωδειων τουλαχιστον των 5ετων,ωστε ο καθε σπουδαστης-μαθητης να μπορει να τους ακουει με ευκρινια χωρις παρεμβολες και τις γνωστες διακοπες που γίνονται εν ωρα μαθηματος...Να μελετας και να ευχαριστιέσαι.....:):):)

Συγχαρητήρια αδελφε για την αναρτησή σου...
Θα περιμένουμε και τις υπόλοιπες...:)

Να σαι καλα!
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Στα κιβώτια-ζούγκλες έχω σειρά ολόκληρη του Ταλιαδώρου που διδάσκει παραλλαγή - μέλος όλες τις αργές Δοξολογίες, την σειρά των Χερουβικών κ.α.

Θησαυρός! Αναμένουμε με πολύ ενθουσιασμό. Ανέβασέ τα και χωρίς περιεχόμενα εάν βρείς τις κασέτες και μέλη του φόρουμ τα ξεχωρίζουν στο μέλλον.
 

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστώ πολύ για την ανάρτηση. Απορώ όμως γιατι διαγραφηκαν οι σχόλιες του άρχοντα;
 
Δεν ξέχασα την "υπόσχεση", όμως κάποιος φίλος που έχει επικοινωνία με τον Άρχοντα, μου μετέφερε ότι είναι επιθυμία του να μην τα ανεβάσω. Δεν ξέρω αν κάποιος πιο οικείος του έχει κάτι διαφορετικό ως πληροφόρηση.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Δεν ξέχασα την "υπόσχεση", όμως κάποιος φίλος που έχει επικοινωνία με τον Άρχοντα, μου μετέφερε ότι είναι επιθυμία του να μην τα ανεβάσω. Δεν ξέρω αν κάποιος πιο οικείος του έχει κάτι διαφορετικό ως πληροφόρηση.

Δεν νομίζω ότι κάποιος από τους Άρχοντες (και όχι μόνο) θα ήταν χαρούμενος με την ανάρτηση και του παραμικρού βήχα του στο ψ (ή και αλλού). Πολλώ δε μάλλον όμως όταν το ηχογραφηθέν δεν είναι προϊόν υποκλοπής, αλλά προϊόν ηχογράφησης της οποίας ήταν γνώστης ο εκτελεστής, δε θα μπορούσε να τεθεί ζήτημα μη ανάρτησης αυτού του υλικού. Οι πληροφοριοδότες απ΄την άλλη κάνουν τη δουλειά τους…(και ο καθένας εκ των ιδίων έργων και λόγων κρίνεται)...
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
... Οι πληροφοριοδότες απ΄την άλλη κάνουν τη δουλειά τους…

Το συγκεκριμένο "έργο" έχει παιχθεί επανειλημμένα στο Ψαλτολόγιο.
 
Top