"Σύ μου σκέπη κραταιά" Χουρμούζιος (ΜΠΤ 707)

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Ανοίγω αυτό το θέμα (αν συμφωνούν και οι διαχειριστές) ώστε να τοποθετείται εδώ ανέκδοτο υλικό από τις μεταγραφές του Χουρμουζίου κυρίως αλλά και του Γρηγορίου (ή και άλλων εξηγητών).

Το μέλος είναι το "Συ μου σκέπη κραταιά" σε ήχο δεύτερο και αφορά την εορτή της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού. Προέρχεται από τον Α΄τόμο του παλαιού στιχηραρίου που μετέγραψε ο Χουρμούζιος (ΕΒΕ-ΜΠΤ 707).

Αν θέλουν οι διαχειριστές να μεταφέρουν και το προηγούμενο χειρόγραφο που ανέβασα (Παράκλητον έχοντες - Πεντηκοστή) στο θέμα αυτό.

Ευχαριστώ.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ανοίγω αυτό το θέμα (αν συμφωνούν και οι διαχειριστές) ώστε να τοποθετείται εδώ ανέκδοτο υλικό από τις μεταγραφές του Χουρμουζίου κυρίως αλλά και του Γρηγορίου (ή και άλλων εξηγητών). ...

Άνοιξα ολόκληρη ενότητα αντί για απλό θέμα. Παρακαλώ να ανοίγετε ξεχωριστό θέμα για κάθε ξεχωριστό μέλος ή ομάδα μελών που ανεβάζετε ώστενα είναι πιό έυκολη η εύρεσή τους. Θα μετονομάσω τώρα και αυτό το θέμα εδώ ανάλογα. Ευχαριστώ.
 
Ανοίγω αυτό το θέμα (αν συμφωνούν και οι διαχειριστές) ώστε να τοποθετείται εδώ ανέκδοτο υλικό από τις μεταγραφές του Χουρμουζίου κυρίως αλλά και του Γρηγορίου (ή και άλλων εξηγητών).

Το μέλος είναι το "Συ μου σκέπη κραταιά" σε ήχο δεύτερο και αφορά την εορτή της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού. Προέρχεται από τον Α΄τόμο του παλαιού στιχηραρίου που μετέγραψε ο Χουρμούζιος (ΕΒΕ-ΜΠΤ 707).

Αν θέλουν οι διαχειριστές να μεταφέρουν και το προηγούμενο χειρόγραφο που ανέβασα (Παράκλητον έχοντες - Πεντηκοστή) στο θέμα αυτό.

Ευχαριστώ.

αφαιρέθηκε;
 
Top