Σύντομη Δοξολογία σε ήχο Δεύτερο σε τρίσημο ρυθμό

Αgis

Μέλος
Μήπως κάποιος τη διαθέτει; Αν δε κάνω λάθος έχει ο Λ.Πετρίδης στο βιβλίο του Όρθρου!
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Υπάρχει και μία του μ. Μελετίου Συκιώτου στον β΄ τόμο του Αγγελικού Χορού της Σιμωνόπετρας.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Μήπως κάποιος τη διαθέτει; Αν δε κάνω λάθος έχει ο Λ.Πετρίδης στο βιβλίο του Όρθρου!

.....και ο πρωτοψάλτης Αθανάσιος Πέττας έχει στον Όρθρο του (με τίτλο τα βυζαντινά) σελ 343 σε ήχο β' καθώς και σε όλους τους ήχους με τρίσημους πόδας. Αν κάποιος ΄συνάδελφος έχει σκάνερ ας την ανεβάσει,εαν δεν υπάρχει θέμα με πνευματικά δικαιώματα.

Δυστιχώς δεν έχω:eek::eek: σκάνερ!!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
.....και ο πρωτοψάλτης Αθανάσιος Πέττας έχει στον Όρθρο του (με τίτλο τα βυζαντινά) σελ 343 σε ήχο β' καθώς και σε όλους τους ήχους με τρίσημους πόδας. Αν κάποιος ΄συνάδελφος έχει σκάνερ ας την ανεβάσει,εαν δεν υπάρχει θέμα με πνευματικά δικαιώματα.
Δυστιχώς δεν έχω:eek::eek: σκάνερ!!
Επισυνάπτεται.
 

Attachments

  • Δοξολογία Αθ. Πέττα Β΄ ήχου τρίσημος.pdf
    2.7 MB · Views: 284

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Υπάρχει και μία του μ. Μελετίου Συκιώτου στον β΄ τόμο του Αγγελικού Χορού της Σιμωνόπετρας.

Και αυτή επισυνάπτεται.
 

Attachments

  • Δοξολογία β΄ήχου (3σημος) Μελετίου Συκεώτου.pdf
    1.6 MB · Views: 201

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Στην ιστοσελίδα του Συλλόγου Ιεροψαλτών Χαλκιδικής, έχει ανεβεί δοξολογία σε ήχο β΄και ρυθμό 3/4, του Βασ. Κ. Νικολαΐδη, που όπως αναγράφεται δόθηκε :

στους ιεροσπουδαστές της Ι.Θ.Σχολής της Χάλκης (...) το έτος 1959 και από τότε καθιερώθηκε να ψέλνεται την ημέρα των Χριστουγέννων και των Φώτων.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Έχει κάποια και ο Πετρίδης, αλλά δυστυχώς, ούτε εγώ έχω σκάνερ..
 
Top