Σύντομα Κοινωνικά Δ. Ιωαννίδη

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Στην προσωπική μου στήλη, ανέβασα εκ λάθους, σύντομα Χερουβικά. Αυτό όμως πείραξε μερικούς, οι οποίοι έσπευσαν αμέσως να με επιπλήξουν για την παρατυπία ( και δεν νομίζω ότι είμαι ο μοναδικός που έκανα τέτοιο λάθος ). Μέχρι τώρα, έχω δεί πάμπολλα δημοσιεύματα, σε διαφορετικές σελίδες, απ' αυτές που θα έπρεπε να βρίσκονται. Άλλα μεταφέρθηκαν και άλλα παραμένουν ακόμα, εκεί που τα ανέβασαν ( για οποιονδήποτε λόγο ) οι αναρτώντες. Δεν είδα όμως αυτούς που έσπευσαν αμέσως να με διορθώσουν, να διαμαρτυρηθούν στους άλλους!!! Δεν το πρόσεξαν ή απλά δεν θέλουν την παρουσία μου στο FORUM ;;; Αρκεί μόνο να μου το πούν και τους υπόσχομαι ότι δεν θα υπάρξει 3η φορά εμπλοκής με το Ψαλτολόγιο.
Έχω όμως και μιά απορία : Τι κάνουν οι Συντονιστές ; Παρακολουθούν απλά τη φαγωμάρα μεταξύ των Μελών ή εάν χρειαστεί, θα πρέπει να διορθώνουν και τέτοια λάθη ;;; Δηλάδή, για οποιονδήποτε λόγο, εάν καταχωρήθηκε κάποιο δημοσίευμα σε λάθος θέση, δεν θα έπρεπε οι συντονίζοντες την κίνηση τουτ FORUM, να το τοποθετούν στην σωστή και εν ανάγκη, να κάνουν με προσωπικά μυνήματα , κάποιες παρατηρήσεις στον υπαίτιο ;
Εν πάσει περιπτώσει, συμμορφούμενος με τις υποδείξεις των επιτηρητών μου, ανεβάζω μιά σειρά από Σύντομα Κοινωνικά " Αινείτε ".
Ήχοι Α΄. - ΑΓΙΑ - ΛΕΓΕΤΟΣ και ΒΑΡΥΣ
 

Attachments

  • Κοινωνικά Αινείτε Α΄. 001 001.jpg
    1.1 MB · Views: 431
  • Κοινωνικά Αινείτε Α΄. 001 002.jpg
    974.7 KB · Views: 96
  • Κοινωνικά Αινείτε Άγια 001 001.jpg
    991.5 KB · Views: 95
  • Κοινωνικά Αινείτε Άγια 001 002.jpg
    879 KB · Views: 63
  • Κοινωνικά Αινείτε Λέγετος 001 001.jpg
    809.6 KB · Views: 100
  • Κοινωνικά Αινείτε Λέγετος 001 002.jpg
    844.3 KB · Views: 77
  • Κοινωνικά Αινείτε Λέγετος 001 003.jpg
    529.4 KB · Views: 63
  • Κοινωνικά Αινείτε Βαρέως 001 001.jpg
    1 MB · Views: 87
  • Κοινωνικά Αινείτε Βαρέως 001 002.jpg
    1 MB · Views: 60

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Ακολουθούν οι Ήχοι : Β΄. και Πλ. Α΄.
 

Attachments

  • Κοινωνικά Αινείτε Β΄. 001 001.jpg
    1 MB · Views: 103
  • Κοινωνικά Αινείτε Β΄. 001 002.jpg
    967 KB · Views: 59
  • Κοινωνικά Αινείτε Πλ. Α΄. 001 001.jpg
    1,019.5 KB · Views: 75
  • Κοινωνικά Αινείτε Πλ. Α΄. 001 002.jpg
    1 MB · Views: 57

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Δεν ανέβηκαν όλοι με την σειρά, γιατί η μία ανάρτηση σβήνει την άλλη.
Οι : Γ΄. και Πλ. Β΄.
 

Attachments

  • Κοινωνικά Αινείτε Γ΄. 001 001.jpg
    963.8 KB · Views: 90
  • Κοινωνικά Αινείτε Γ΄. 001 002.jpg
    910.5 KB · Views: 51
  • Κοινωνικά Αινείτε Πλ. Β΄. 001 001.jpg
    985.4 KB · Views: 65
  • Κοινωνικά Αινείτε Πλ. Β΄. 001 002.jpg
    877.7 KB · Views: 49

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἄρχοντα,
Ἐπιτρέψατέ μου νά ἐπέμβω ἐγώ.
Κατ᾿ ἀρχήν συγχαρητήρια καί εὐχαριστίες πολλές γιά τήν προσφορά σας στό Ψαλτολόγιον καί δι᾿ αὐτοῦ στήν Ψαλτική καί τούς Ἱεροψάλτες.
Συμφωνῶ μέ τά «παραπονά» σας καί μήν βάζετε «κακές» σκέψεις. Ἄλλωστε στό δικό σας θέμα, πού γράφει Ιωαννίδης Δημήτριος τά εἴχατε βάλει, ὅ,τι κι ἄν ἦταν. Ἀφοῦ γράφει Ἰωαννίδης, ἀνοῖξτε καί δεῖτε.

Ἄρχοντα, νά ξέρετε ὅτι οἱ Συντονιστές ἔχουν δημιουργήσει ἰδιαίτερα δικά σας θέματα, μέ τό ὄνομά σας,
ἕνα γιά ἠχογραφήσεις
http://www.analogion.com/forum/forumdisplay.php?f=315

καί ἕνα γιά μουσικά κείμενα
http://www.analogion.com/forum/forumdisplay.php?f=329

Ἀνεβάζετε ἐσεῖς κι ἐκεῖνοι θά τά φτιάξουν.

Νά εἶστε καλά!
Παντάξιος!!!


 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Δεν το πρόσεξαν ή απλά δεν θέλουν την παρουσία μου στο FORUM ;;; Αρκεί μόνο να μου το πούν και τους υπόσχομαι ότι δεν θα υπάρξει 3η φορά εμπλοκής με το Ψαλτολόγιο.
Να συμπληρώσω μόνο στα λεγόμενα του πατρός Μαξίμου ότι μόνο για ανθρώπους αφ' ενός μικρόψυχους και αφ' ετέρου μουσικώς και ιστορικώς ακατάρτιστους θα μπορούσε να ισχύει αυτό που λέτε παραπάνω και δε νομίζω να υπάρχουν τέτοιοι στο φόρουμ αυτό.:)
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος

Ἄρχοντα,
Ἐπιτρέψατέ μου νά ἐπέμβω ἐγώ.
Κατ᾿ ἀρχήν συγχαρητήρια καί εὐχαριστίες πολλές γιά τήν προσφορά σας στό Ψαλτολόγιον καί δι᾿ αὐτοῦ στήν Ψαλτική καί τούς Ἱεροψάλτες.
Συμφωνῶ μέ τά «παραπονά» σας καί μήν βάζετε «κακές» σκέψεις. Ἄλλωστε στό δικό σας θέμα, πού γράφει Ιωαννίδης Δημήτριος τά εἴχατε βάλει, ὅ,τι κι ἄν ἦταν. Ἀφοῦ γράφει Ἰωαννίδης, ἀνοῖξτε καί δεῖτε.

Ἄρχοντα, νά ξέρετε ὅτι οἱ Συντονιστές ἔχουν δημιουργήσει ἰδιαίτερα δικά σας θέματα, μέ τό ὄνομά σας,
ἕνα γιά ἠχογραφήσεις
http://www.analogion.com/forum/forumdisplay.php?f=315

καί ἕνα γιά μουσικά κείμενα
http://www.analogion.com/forum/forumdisplay.php?f=329

Ἀνεβάζετε ἐσεῖς κι ἐκεῖνοι θά τά φτιάξουν.

Νά εἶστε καλά!
Παντάξιος!!!



Παππούλη μου, Σ' ευχαριστώ για τα καλά Σου λόγια, ανω ότι μπορώ για να μεταδώσω αυτά τα λίγα κολυβογράμματα που νομίζω ότι ξέρω.' Νά' σαι πάντα καλά και εύχομαι ότι το καλύτερο.
 

Stathis

Ευστάθιος Μεντζάς
Στην προσωπική μου στήλη, ανέβασα εκ λάθους, σύντομα Χερουβικά. Αυτό όμως πείραξε μερικούς, οι οποίοι έσπευσαν αμέσως να με επιπλήξουν για την παρατυπία ( και δεν νομίζω ότι είμαι ο μοναδικός που έκανα τέτοιο λάθος ). Μέχρι τώρα, έχω δεί πάμπολλα δημοσιεύματα, σε διαφορετικές σελίδες, απ' αυτές που θα έπρεπε να βρίσκονται. Άλλα μεταφέρθηκαν και άλλα παραμένουν ακόμα, εκεί που τα ανέβασαν ( για οποιονδήποτε λόγο ) οι αναρτώντες. Δεν είδα όμως αυτούς που έσπευσαν αμέσως να με διορθώσουν, να διαμαρτυρηθούν στους άλλους!!! Δεν το πρόσεξαν ή απλά δεν θέλουν την παρουσία μου στο FORUM ;;; Αρκεί μόνο να μου το πούν και τους υπόσχομαι ότι δεν θα υπάρξει 3η φορά εμπλοκής με το Ψαλτολόγιο.
Έχω όμως και μιά απορία : Τι κάνουν οι Συντονιστές ; Παρακολουθούν απλά τη φαγωμάρα μεταξύ των Μελών ή εάν χρειαστεί, θα πρέπει να διορθώνουν και τέτοια λάθη ;;; Δηλάδή, για οποιονδήποτε λόγο, εάν καταχωρήθηκε κάποιο δημοσίευμα σε λάθος θέση, δεν θα έπρεπε οι συντονίζοντες την κίνηση τουτ FORUM, να το τοποθετούν στην σωστή και εν ανάγκη, να κάνουν με προσωπικά μυνήματα , κάποιες παρατηρήσεις στον υπαίτιο ;
Εν πάσει περιπτώσει, συμμορφούμενος με τις υποδείξεις των επιτηρητών μου, ανεβάζω μιά σειρά από Σύντομα Κοινωνικά " Αινείτε ".
Ήχοι Α΄. - ΑΓΙΑ - ΛΕΓΕΤΟΣ και ΒΑΡΥΣ

Δεν ξερω αν αναφερεστε σε μενα που υπεδειξα τη μεταφορα των χερουβικων απο τις ηχογραφησεις στα κειμενα...
Σκοπος μου ηταν να το δει καποιος συντονιστης και να το μεταφερει για να το βρισκουμε πιο ευκολα.
Πολλές φορες ο γραπτος λογος μας αδικει... αλλωστε η φατσουλα που εβαλα :) αυτο το σκοπο ειχε.

Επισης σας ευχαριστησα για τα κειμενα που ανεβασατε επειδη μου αρεσαν.

Συγγνωμη αν σας στενοχωρησα, δεν ειχα καμμια προθεση.

Καλημερα!
 
Top