Σόμαλης Παναγιώτης

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Στη σειρά ηχογραφήσεων ανεβάζω και εγώ μια ηχογράφηση δική μου η οποία έλαβε χώρα την Παρασκευή του Ακαθίστου 'Υμνου στον Ι. Ναό Αγ. Κων/νου & Ελένης Περιστερίου όπου υπηρετώ.

Η ηχοχράφηση έγινε με το κινητό μου και την μετέτρεψα σε mp3 αργότερα.

Εκτός από εμένα ακούγονται ο προϊστάμενος του Ναού πρωτοπρεσβύτερος π. Αριστείδης Παντές και ο λαμπαδάριος κ. Νικόλαος Πελεκάνος (και νήπια διάφορα περί ων εγένετο λόγος και αλλαχού! :D)

Τώρα που έμαθα το "κὀλπο" θα ανεβάσω και άλλες ηχογραφήσεις (ειδικώς συνθέσεων που αρέσουν στον "ποιητή" :))
 

Attachments

  • aspile k dos.rar
    9.5 MB · Views: 166
Last edited:

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Με συνοδία ακκορντεόν την επόμενη φορά...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Μπάμ κάνει τό ἀθηναϊκό ἐκφωνητικό ὕφος, τό ὁποῖον σημειωτέον —καί μοῦ δίδεται τώρα ἡ εὐκαιρία νά τό πῶ, καθ᾿ ὅσον δέν ἀνακατεύτηκα σέ σχετικό θέμα περί τοῦ ἀθηναϊκοῦ ὕφους— καμμία σχέση δέν ἔχει μέ τό ὕφος τοῦ Περιστέρη, τό ὁποῖον νομίζουν κάποιοι γιά ἀθηναϊκό, τό ὁποῖον ἐμένα δέν μέ ἐκπροσωπεῖ. Ρωτῆστε καί τούς Ἀθηναίους...


Η ηχοχράφηση έγινε με το κινητό μου και την μετέτρεψα σε mp3 αργότερα.

Τώρα που έμαθα το "κόλπο" θα ανεβάσω και άλλες ηχογραφήσεις (ειδικώς συνθέσεων που αρέσουν στον "ποιητή" :))

Πάντως θά σοῦ συνιστοῦσα νά μήν τό ἐπαναλάβεις μέ αὐτό τό "κόλπο" διότι σέ ἀδικεῖ ἀκουστικά, ὅσοι σέ ἔχουμε ἀκούσει ζωντανά.
Ἀγόρασε κάτι ἄλλο, πού μοιάζει σέ μέγεθος μέ κινητό, γιά καλές ἠχογραφήσεις χωρίς παρεπόμενα.


 

tb---

τσοπάνης
Ασφαλώς και μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μασίνι μου για οποια πιθανή καταγραφή. Φιλική τιμή 17 ευρώ η ακολουθία , ( 25 ευρώ για την Μεγάλη Πέμπτη), κάπως πρέπει να ζήσουν και οι ισοκράτες ~~~:D
 
Top