Συλλογή δοξολογιῶν

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
῾Ο διαχειριστὴς τοῦ «Ψαλτολογίου» Δημήτριος Κουμπαρούλης ἄνοιξε αὐτὴν τὴν νέα ὑποενότητα, ἐπειδὴ ὑπῆρχαν πολλὰ θέματα σκόρπια γιὰ τὶς δοξολογίες ἢ γιὰ μεμονωμένες δοξολογίες. ἡ νέα ὑποενότητα ἔχει τοὺς ἑξῆς σκοπούς·
1. Νὰ μαζέψωμε ὅλα τὰ ἐπὶ μέρους θέματα ἐδῶ.
2. Νὰ συγκεντρώσωμε ὅσες περισσότερες ἀργὲς καὶ σύντομες δοξολογίες μποροῦμε. νομίζω ὅτι δὲν ὑπάρχει καμμία ἔκδοσις ποὺ νὰ μπορῇ κανεὶς νὰ βρῇ ὅλες τὶς μέχρι σήμερα δοξολογίες, ἀργὲς καὶ σύντομες, παλαιὲς καὶ νεώτερες.
3. Νὰ γίνουν συγκρίσεις, μουσικὲς παρατηρήσεις, μουσικο-μορφολογικὲς παρατηρήσεις κ.λπ.. γιὰ τὶς δοξολογίες.
Γι᾿ αὐτοὺς τοὺς λόγους παροτρύνονται ὅλα τὰ μέλη νὰ ἀνεβάσουν ὅσες περισσότερες ἀργὲς καὶ σύντομες δοξολογίες μποροῦν, ἀπὸ αὐτὲς ἐννοεῖται ποὺ δὲν ὑπάρχουν πνευματικὰ δικαιώματα κ.λπ. (σχετικῶς μὲ τὴν χρονικὴν διάρκειαν τῶν πνευματικῶν δικαιωμάτων δῆτε ἐδῶ).
᾿Επίσης ἐδημιουργήθη μία ἀκόμη ὑποενότης γιὰ τὴν δοξολογία στὴν ἑνότητα τοῦ τυπικοῦ μέσα στὴν ὑποενότητα τοῦ ὄρθρου, ὥστε νὰ συζητηθοῦν θέματα τυπικοῦ καὶ τάξεως γιὰ τὶς δοξολογίες.
 
Last edited:
Δώρο για την ωφέλεια που έχω λάβει από όλους σας...

Συλλογή των μέχρι χτες 22/06/2010 ανεβασμένων Δοξολογιών. Νομίζω δεν έχει ανέβει ακόμα τίποτα άλλο. Καλό θα ήταν κάποιος ειδήμων (στο adobe και τη μουσική), να τα κοιτάξει λίγο. Πιστεύω χρειάζονται λίγο συμμάζεμα, ιδιαίτερα στο μέγεθος των σελίδων που κάθε τόσο μεταβάλλεται. Με συγχωρείτε, δεν γνωρίζω πώς φτιάχνεται, αλλά δεν έχω εξάλλου άλλο χρόνο να ασχοληθώ. Τα περιεχόμενα που συνάπτονται περιέχονται στη συλλογή. Τα επισυνάπτω σε word μήπως κάποιος θελήσει να επέμβει.

Σας Ευχαριστώ πολύ
Χαίρετε!
 

Attachments

  • Περιεχόμενα.rar
    12.1 KB · Views: 433
  • Συλλογή Αργών Δοξολογιών 1.pdf
    9.7 MB · Views: 1,745
  • Συλλογή Αργών Δοξολογιών 2.pdf
    15.4 MB · Views: 1,398
  • Συλλογή Σύντομων Δοξολογιών.rar
    18.2 MB · Views: 1,126
Last edited by a moderator:

Γιώργος Λαμπρόπουλος

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Τιμίου Προδρόμου Κάτω Αχαίας
Τα αρχεία εμφανίζονται ως μη διαθέσιμα πλέον στους υπάρχοντες συνδέσμους. Μήπως θα μπορούσε να ξανανεβάσει πάλι τις συλλογές, πιστεύω είναι προς όφελος όλων μας. Ευχαριστώ
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Τα αρχεία εμφανίζονται ως μη διαθέσιμα πλέον στους υπάρχοντες συνδέσμους. Μήπως θα μπορούσε να ξανανεβάσει πάλι τις συλλογές, πιστεύω είναι προς όφελος όλων μας. Ευχαριστώ

Ανέβασα ξανά τις συλλογές, ως συνημμένα στο αρχικό μήνυμα #2.
 
Εχω κατεβασει 2 φορες το 4 αρχειο rar(Συντομες Δοξολογιες)
και στην αποσυμπιεση δεν μου ανοιγει.
Αναφερει οτι το αρχειο ειναι κατεστραμενο.
Αυτο συμβαινει μονο σε μενα αραγε?

ΥΓ.Τα αλλα ανοιγουν κανονικα. Ευχαριστω.
 

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Εχω κατεβασει 2 φορες το 4 αρχειο rar(Συντομες Δοξολογιες)
και στην αποσυμπιεση δεν μου ανοιγει.
Αναφερει οτι το αρχειο ειναι κατεστραμενο.
Αυτο συμβαινει μονο σε μενα αραγε?

ΥΓ.Τα αλλα ανοιγουν κανονικα. Ευχαριστω.

Καὶ σὲ μένα παρομοίως.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἐγώ τό ἀποσυμπίεσα καί ἀνοίγει κανονικά.
Ἀμφιβάλλω ὅμως γιά τή χρησιμότητα αὐτῶν τῶν μεγάλων ἀρχείων (πού πιάνουν χῶρο), ἀφοῦ πρόκειται γιά ἐπανάληψη ἤδη ἀναρτημένων. Ἡ συλλογή θά μποροῦσε νά εἶναι ἕνας πίνακας παραπομῶν ἤ διευθύνσεων συνημμένων (ἤδη) ἀρχείων.


 
Top