Συγκλονιστική ερμηνεία... «Εἰς τὸ μνῆμά σε ἐπεζήτησεν»

drigop

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
Έχω την εντύπωση ότι ψάλλει ο κ.Νταραβάνογλου Γρηγόριος. Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με....
Το αρχείο προέρχεται από μια κασσέτα που μου χάρισε κάποιος και το μόνο στοιχείο που γράφει απο έξω είναι "Βέροια".
Επίσης αν το άκουσμα υπάρχει και σε γραπτό κείμενο θα το εκτιμούσα να αναφερθεί πού βρίσκεται? ή να "ανέβει"...:wink:
 

Attachments

  • 01 Track 1.wma
    3.4 MB · Views: 656

N.PAGANIAS

Νέο μέλος
Έχω την εντύπωση ότι ψάλλει ο κ.Νταραβάνογλου Γρηγόριος. Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με....
Το αρχείο προέρχεται από μια κασσέτα που μου χάρισε κάποιος και το μόνο στοιχείο που γράφει απο έξω είναι "Βέροια".
Επίσης αν το άκουσμα υπάρχει και σε γραπτό κείμενο θα το εκτιμούσα να αναφερθεί πού βρίσκεται? ή να "ανέβει"...:wink:
Ψάλλει ο Άρχων κ. Γρηγόρης Νταραβάνογλου όντως. Είμαι λαμπαδάριός του από την Πρωτοχρονιά και μπορώ να το επιβεβαιώσω. Όπως και το ότι είναι ένας γνήσιος, γνησιότατος ἐρμηνευτής τών κειμένων (μιλάω και για τις φράσεις των κειμένων αλλά και για τις μουσικές γραμμές). Ευχαριστώ
 

Andrew.Marget

Νέο μέλος
Το κείμενο βρίσκετε στον Όρθρο του Άρχοντα Ε.Π.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ. Όμως σε μερικά σημεία βάζει και λίγο την τέχνη του ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ.!!!
 
Top