"Στη Σκιά του Άθω"

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αυτά πιστεύω να σας ικανοποιήσουν αδέλφια εν Κυρίω, savvas και loasynaktis. Πράγματι πολύ όμορφο, ήρεμο και ταπεινό ύφος. Συγχαρητήρια κ. Αρβανίτη. Σας ευχαριστούμε για ότι μας χαρίζετε. Όλα περιέχονται στον δίσκο "Στην σκιά του Άθω".
 

Attachments

  • 01.mp3
    10.1 MB · Views: 380
  • 02.mp3
    6.3 MB · Views: 264
  • 03.mp3
    7.7 MB · Views: 243
  • 04.mp3
    6.8 MB · Views: 217
  • 05.mp3
    3.9 MB · Views: 191
  • 06.mp3
    3.7 MB · Views: 189
  • 07.mp3
    12.4 MB · Views: 283
  • 08.mp3
    6.1 MB · Views: 245
  • 09.mp3
    9.9 MB · Views: 263
  • 10.mp3
    11.1 MB · Views: 268
  • 11.mp3
    3.3 MB · Views: 201
  • 12.mp3
    4.4 MB · Views: 189
  • 13.mp3
    3.6 MB · Views: 173
  • 14.mp3
    3.9 MB · Views: 169
  • 15.mp3
    7 MB · Views: 168
Last edited by a moderator:

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Αυτά πιστεύω να σας ικανοποιήσουν αδέλφια εν Κυρίω, savvas και loasynaktis.Πράγματι πολύ όμορφο, ήρεμο και ταπεινό ύφος.Συγχαρητήρια κ. Αρβανίτη.Σας ευχαριστούμε για ότι μας χαρίζετε .......:)

Σ' ευχαριστώ αγαπητέ Φώτη.
Είναι από τον δίσκο του "Αγιοπολίτη" "Στη Σκιά του Άθω", με τα κολλυβάδικα. Μ' 'εφερες μερικά χρόνια πίσω (2001)

ΥΓ. Θα σε παρακαλούσα να βγάλεις το "Άρχων", διότι δεν έχω τέτοιο τίτλο.
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Σ' ευχαριστώ αγαπητέ Φώτη.
Είναι από τον δίσκο του "Αγιοπολίτη" "Στη Σκιά του Άθω", με τα κολλυβάδικα. Μ' 'εφερες μερικά χρόνια πίσω (2001)

ΥΓ. Θα σε παρακαλούσα να βγάλεις το "Άρχων", διότι δεν έχω τέτοιο τίτλο.

Αγαπητέ μας κ.Αρβανίτη με όλον τον σεβασμό,θα μου επιτρέψετε σας παρακαλώ να μην αφαιρέσω τον τίτλο.Μπορεί να μην τον έχετε πάρει στα χαρτιά αλλά πιστεύω ότι ο καθένας προσωπικά στην καρδιά του και στο μυαλό του θεωρεί μερικούς ιεροψάλτας 'Α ρ χ ο ν τ ε ς. Ξέρετε για ποιον λόγο; Διότι τους ίδίους τους χαρακτηρίζει το ταπεινό φρόνημα,το ήθος τους,το ύφος τους,η αμεσότητά τους κ.λ.π. Εσείς είστε ένας από αυτούς,Σας ευχαριστούμε.....:)
Και συνεχίζουμε εάν μου επιτρέπετε....
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Πάρα πολύ ωραία ακούσματα κατανυκτικότατα και άκρως ψαλτικά εκτελεσμένα.Ευχαριστούμε πολύ για την ανάρτηση
 

Π. Σ.

Σπυρίδων
Το μουσικό κείμενο όλων των παραπάνω αρχείων του δίσκου "Στην σκιά του Άθω", υπάρχει στο παραδοσιακό βιβλίο "Μελωδήματα Σκιάθου", με μέλη των Κολυβάδων μοναχών Σκιάθου.
 
Last edited:
Top