Σπυρίδων Δ. Υφαντής Α.Υ.Μ.Χ.Ε.

ΧΡΗΣΤΟΣ Δ.

Χρήστος Δράκος - Αναγνώστης
Παραθέτω μερικά χορωδιακά μέλη, όπως τα παρουσίασε ο Άρχοντας στα μέλη της χορωδίας, της οποίας είναι χαράρχης, πριν αρχίσουν πρόβες για κάποια εκδήλωση. Η ηχογράφηση έγινε την 23 Οκτωβρίου 2004 και δεν είναι επαγγελματική. Ψάλει ο ίδιος και ισοκρατεί ο Κ. Μιχάλης Παπάζογλου.
Επίσης έχω στη διάθεση μου κάποια μαθήματα σε παραλλαγή και μἐλος, όπως τα είχε παραδώσει στους μαθητές του, κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να τα ανεβάσω. Πρόκειται για μαθήματα σε αίθουσα διδασκαλίας.
 

Attachments

  • 01 - Κύριε Εκέκραξα Ήχ. Δ΄ - Γρ. Στάθη.rar
    14 MB · Views: 85
  • 02 - Κατευθυνθήτω Ήχ. Δ΄ - Γρ. Στάθη.rar
    10.5 MB · Views: 47
  • 03 - Ως γενναίον εν μάρυτσι Ήχ. Δ΄ - Αργό Ειρμολογικό.rar
    23.2 MB · Views: 52
  • 04 - Αναβαθμοί Ήχ. Α΄ - Χουρμουζίου.rar
    37.6 MB · Views: 62
  • 05 - Ότι κρινεί Κύριος - Εκ του πολυελέου Δούλοι Κύριον Πέτρου Μερεκέτου Ήχ. Πλ. Δ΄.rar
    36 MB · Views: 65
  • 06 - Οι φοβούμενοι το Κύριοο - Εκ του πολυελέου Δούλοι Κύριον Πέτρου Μερεκέτου Ήχ. Πλ. Δ΄.rar
    32.3 MB · Views: 67
  • 07 - Ανάρχου γεννήτορος - Θ΄ ωδή Αναστάσιμου κανόνος Ήχ. Β΄ αργό ειρμολογικό..wav
    16.9 MB · Views: 73

ΧΡΗΣΤΟΣ Δ.

Χρήστος Δράκος - Αναγνώστης
Παραθέτω μερικά χορωδιακά μέλη, όπως τα παρουσίασε ο Άρχοντας στα μέλη της χορωδίας, της οποίας είναι χαράρχης, πριν αρχίσουν πρόβες για κάποια εκδήλωση. Η ηχογράφηση έγινε την 23 Οκτωβρίου 2004 και δεν είναι επαγγελματική. Ψάλει ο ίδιος και ισοκρατεί ο Κ. Μιχάλης Παπάζογλου.
Επίσης έχω στη διάθεση μου κάποια μαθήματα σε παραλλαγή και μἐλος, όπως τα είχε παραδώσει στους μαθητές του, κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να τα ανεβάσω. Πρόκειται για μαθήματα σε αίθουσα διδασκαλίας.
 

Attachments

  • ΣΠ. ΥΦΑΝΤΗΣ -ΧΟΡΩΔΙΑΚΑ ΜΕΛΗ.rar
    22.5 MB · Views: 46

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Παραθέτω μερικά χορωδιακά μέλη, όπως τα παρουσίασε ο Άρχοντας στα μέλη της χορωδίας, της οποίας είναι χαράρχης, πριν αρχίσουν πρόβες για κάποια εκδήλωση. Η ηχογράφηση έγινε την 23 Οκτωβρίου 2004 και δεν είναι επαγγελματική. Ψάλει ο ίδιος και ισοκρατεί ο Κ. Μιχάλης Παπάζογλου.
Επίσης έχω στη διάθεση μου κάποια μαθήματα σε παραλλαγή και μἐλος, όπως τα είχε παραδώσει στους μαθητές του, κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να τα ανεβάσω. Πρόκειται για μαθήματα σε αίθουσα διδασκαλίας.

Ὁ κυρ-Σπύρος μελωδικότατος καὶ στιβαρὸς ὅπως πάντα. Εὐχαριστοῦμε!

Υ.Γ. Ὁ κ. Μιχάλης Παπάζογλου εἶναι καὶ μέλος τοῦ forum.
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Παραθέτω μερικά χορωδιακά μέλη, όπως τα παρουσίασε ο Άρχοντας στα μέλη της χορωδίας, της οποίας είναι χαράρχης, πριν αρχίσουν πρόβες για κάποια εκδήλωση. Η ηχογράφηση έγινε την 23 Οκτωβρίου 2004 και δεν είναι επαγγελματική. Ψάλει ο ίδιος και ισοκρατεί ο Κ. Μιχάλης Παπάζογλου.
Επίσης έχω στη διάθεση μου κάποια μαθήματα σε παραλλαγή και μἐλος, όπως τα είχε παραδώσει στους μαθητές του, κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να τα ανεβάσω. Πρόκειται για μαθήματα σε αίθουσα διδασκαλίας.

Ευχαριστουμε για τις επισυναψεις ! Μηπως εχεις παραλλαγη και μελος την αρχαια φημη "Τον Δεσποτην και αρχιερεα" στο κλασσικο μελος? Ευχαριστω !
 

ΧΡΗΣΤΟΣ Δ.

Χρήστος Δράκος - Αναγνώστης
Ορίστε μερικά χορωδιακά μέλη ακόμα
 

Attachments

  • 08 - Την τιμιωτέραν - Π. Μπερεκέτου Ήχ. Άγια μέλος αργό ειρμολογικό.mp3
    4.5 MB · Views: 53
  • 09 - Πάσα πνοή - Ιακώβου Ήχ. Γ΄.mp3
    1.4 MB · Views: 24
  • 10 - - Αινείται αυτόν - Ιακώβου Ήχ. Γ΄.mp3
    1.2 MB · Views: 22
  • 11 - Δεύτε πάντα τα έθνη - στιχηρό αναστάσιμο των αίνων Ήχ. Γ΄.mp3
    460.7 KB · Views: 20
  • 12 - Διηγήσαντο πάντα τα θαυμάσια - στιχηρό αναστάσιμο των αίνων Ήχ. Γ΄.mp3
    499.6 KB · Views: 15
  • 13 - Σε μεγαλύνομεν - Μάθημα θεοτοκίον Π. Πελοποννησίου Ήχ. βαρύς διαοτονικός μέλος παπαδικόν με.mp3
    4.1 MB · Views: 57
Top