Σκίτσα παλαιών ψαλτών

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Έκανα κάτι σκίτσα γιατί τα χρειαζόμουν, και είπα να τα ανεβάσω κι εδώ γιατί όλο και κάπου χρειάζονται προς διακόσμησιν...(καθότι αυτά που κυκλοφορούν στα βιβλία είναι ....(μέχρι και αντιαισθητικά)

Πέτρος Λαμπαδάριος
Ιάκωβος Πρωτοψάλτης
 

Attachments

  • Petros_Lampadarios(ThKal).jpg
    763.9 KB · Views: 160
  • Iakwvos Prvtopsaltis (Th Kal).jpg
    873.3 KB · Views: 124

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Τα ειλικρινά μου συγχαρητήρια...συνέχισε είναι πολύ ωραία...
Υ.Γ.υπάρχουν και αρκετά ωραία από τους παλαιότερους μην τους αδικείς...;)
 

petrosgrc

Πέτρος Γαλάνης
Εντυπωσιάστηκα. Προφανως πρέπει να γνωρίζεις και αγιογραφία γιατί τα σκίτσα σου έχουν κάτι το έντονα βυζαντινό. Μου άρεσε ιδιαίτερα αυτή η καθαρότητα που έχουν οι μορφές.
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Πολύ ωραἰα σκίτσα!
Εγώ πάντα "ζήλευα" όσους ασχολούνται με σχέδια, ζωγραφική κλπ.
Για τον εαυτό μου αρκεί να πω ότι και με χάρακα κάνω στραβές γραμμές (τέτοια καλλιτεχνία! :rolleyes:
 

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Ειναι υπεροχα!!! Αν μπορουσες και έχεις και αλλα ανεβασε τα. Εχεις φοβερο ταλεντο.
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Έκανα κάτι σκίτσα γιατί τα χρειαζόμουν, και είπα να τα ανεβάσω κι εδώ γιατί όλο και κάπου χρειάζονται προς διακόσμησιν...(καθότι αυτά που κυκλοφορούν στα βιβλία είναι ....(μέχρι και αντιαισθητικά)

Πέτρος Λαμπαδάριος
Ιάκωβος Πρωτοψάλτης

Αθανάσιε είσαι Μεγάλος Καλιτέχνης !!!!!
Εύγε!!!!! Να το αξιοποιήσεις σωστά και αυτό το Τάλαντό σου.
Βασϊλης Κιαμηλίδης
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Δεν μας τα είχες πει αυτά Αθανάσιε Λαμπαδάριε!!! :D Πολύ ωραία δουλειά! Περιμένουμε περισσότερα... (πλεονέκτης) :p

Άσχετο, και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, αλλά το σκίτσο/πορτέτο του Πρίγγου στην σειρά των βιβλίων του της Απ. Διακονίας το έχετε δει...; Δεν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα επιτυχημένο με βάση όσες φωτογραφίες του αειμνήστου υπάρχουν...

Τι λες Θανάση, θα μπορούσες να μας κάνεις μια εναλλακτική εκδοχή;;; ;)
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Σας ευχαριστώ για την εμψύχωση... (καλά τα πάμε στις βυζαντινές τέχνες δόξα τω Θεώ):eek:

Επιφυλάσσομαι για περισσότερα. Ενημερωτικά έρχονται:Φωκαέας, Κουκουζέλης και Μπερεκέτης.

Χρειάζομαι μια απεικόνιση του Ξένου Κορώνη. Ας είναι και χάλια... αλλά λίγο καλή ανάλυση για να φαίνονται τα χαρακτηριστικά του.

Για τον Πρίγγο, αλλά και για τους νεώτερους, αφού υπάρχουν φωτογραφίες τους δεν νομίζω να υπάρχουν πρόβλημα (αν και για να πω την αλήθεια μπήκα στον πειρασμό να τους κάνω με ενδυμασίες παλαιότερες αλλά δεν το διακινδυνεύω). Θα δούμε...
 

Χρῆστος Πανάγου

Χρῆστος Πανάγου
:)
Lampadarios

Καὶ τὰ δικά μου συγχαρητήρια ἀγαπητὲ Lampadarios
Πραγματικὰ φαίνεται ὅτι ἔχεις ταλέντο. Καὶ πάλι συγχαρητήρια.


Επιφυλάσσομαι για περισσότερα. Ενημερωτικά έρχονται:Φωκαέας, Κουκουζέλης και Μπερεκέτης.


Θὰ τὰ ἀναμένουμε...
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Έκανα κάτι σκίτσα γιατί τα χρειαζόμουν, και είπα να τα ανεβάσω κι εδώ γιατί όλο και κάπου χρειάζονται προς διακόσμησιν...(καθότι αυτά που κυκλοφορούν στα βιβλία είναι ....(μέχρι και αντιαισθητικά)
Πέτρος Λαμπαδάριος Ιάκωβος Πρωτοψάλτης

Μαζι με τα θερμα μου συγχαρητηρια για την εξαιρετικη δουλεια σου , σου επισυναπτω και μια φωτο (ισως την εχεις) του Αρχωντα Πρωτοψαλτη της Μ.Ε.
Τριανταφυλλου Γεωργιαδη , οπως αυτη υπαρχει στην σειρα των βιβλιων του
''Κηπος Χαρίτων'' .
 

Attachments

  • Τρανταφυλλος Γεωργιαδης.jpg
    99.3 KB · Views: 55

fws

Πέτρος Τοπαλίδης
Να προσθέσω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου γι' αυτά τα πανέμορφα σχέδια. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη!
 
Top