Ριζόμυλος Βόλου 18/01/2014

aposto

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω αποσπασμα απο την πανηγυρη του χωριου μου προς τιμην του Αγιου Αθανασιου.
Ψαλλει ο Πρωτοψαλτης Ευαγγελος Γκικας και ο φιλος εκ Βολου Γιαννης Κουντριας τον οποιο θερμα ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια.
1:Χερσον Αβυσσοτοκον καταβασιες
2:Θεοτοκε η Ελπις εν νομω
3:Χερουβικος υμνος γ ηχος
4:Αξιον Εστιν γ ηχος






Επισυναπτω κ ενα βιντεο με καποια τραγουδακια (αμανεδες) μετα το περας της Λειτουργιας στο μαγαζι της μητερας μου ετσι σκετα αλλα κ στην εκκλησια σαν σκετα ηταν γιατι δεν εχουμε μικροφωνικες.
Απολαυστε

Ευαγγελος Γκικας-Γιαννης Κουντριας(τραγουδακια)


Τα αφιερωνω στον Δανιηλ τον Καραμπαση αυτα!!
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    202.1 KB · Views: 29

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Άξιοι ο Ευάγγελος και ο Ιωάννης.Πολύ όμορφο και ταιριαστό δίδυμο ιεροψαλτικό και τραγουδιστικό...Τιμούν την Λάρισα,τον Βόλο και γενικότερα την Θεσσαλία...Μπράβο και στον Αποστόλη διά την διακονία της αναρτήσεως...Περί διακονίας πρόκειται....δεν θα είχαμε γνώση περί των ανωτέρω εάν δεν υπήρχε ο ζήλος του Αποστόλη....Συγχαρητήρια σε όλους σας...
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω φιλε Αποστολη!!!Τι να πω ρε παιδι μου.Αμα ο αλλος εχει ταλαντο δεν μπορεις να μην θαυμασεις!!πολυ τεχνιτης ο Βαγγελης αλλα και ο διπλανος ηταν παρον!!!!!!!!!!!!!!ολα πολυ ωραια!!!!!!!!Καιτου χρονου να ειστε καλα να ξαναπατε!!!!!!!!!
 

Χρύσανθος80

Παλαιό Μέλος
Tελικά ο άτυχος της υπόθεσης είμαι εγώ που λόγω της αμειλίκτου υπηρεσίας (δρομολόγιο για Θεσσαλονίκη με το υπεραστικό) δέν μπόρεσα να παραβρεθώ όπως πέρυσι.
Συγχαρητήρια και στους τρείς!!!!!!!!
Οι δύο που ψέλναν και ο τρίτος που τα ανέβασε.
 

aposto

Παλαιό Μέλος
Φυσικα κ δεν παει ετσι γιατι ο χρονος πιεζε κ ετσι επρεπε να αυτοσχεδιασει κ πιστεψε με φιλε dimitris ο Βαγγελης το καταφερνει κ το δενει το κομματι οπως θελει κ ξερει κ το κανει ολο το ακουσμα τελειο.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Φυσικα κ δεν παει ετσι γιατι ο χρονος πιεζε κ ετσι επρεπε να αυτοσχεδιασει κ πιστεψε με φιλε dimitris ο Βαγγελης το καταφερνει κ το δενει το κομματι οπως θελει κ ξερει κ το κανει ολο το ακουσμα τελειο.
Δέν εἶναι μόνο θέμα χρόνου, ἀλλά καί ἀνάλυσης.
Ὁ κ. Βαγγέλης εἶναι διαβασμένος καί κατέχει τήν τοῦ Δαμασκηνοῦ τέχνη.
Μπορεῖ νά ψάλλει καί βυζαντινά καλύτερα ἀπό μᾶς.
 
Top