Πώληση βιβλίων

Καλησπέρα σε όλους.
Πωλείται προσωπική συλλογή βιβλίων.
Τα βιβλία που μου έχουν χαρίσει δεν τα πουλάω, αλλά τα δίνω δωρεάν με την πώληση των υπολοίπων.2021-11-02 (1).png2021-11-02.png
 

Attachments

  • ΣΥΛΛΟΓΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ.pdf
    541.8 KB · Views: 178
Καλησπέρα σε όλους.
Πωλείται προσωπική συλλογή βιβλίων.
Τα βιβλία που μου έχουν χαρίσει δεν τα πουλάω, αλλά τα δίνω δωρεάν με την πώληση των υπολοίπων.View attachment 111270View attachment 111271
Η βυζαντινη θεια λειτουργία του Σωτηρίου Αρβανίτη ειναι προς πώληση?Αν ναι σε τι τιμή
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας

Υάκινθος B

Well-known member
Για μένα κακώς πουλάς τα βιβλία σου ! αν έχεις ανάγκη τα χρήματα ο.κ ,αν όμως είσαι οικονομικά καλά καλύτερα να τα χαρίσεις σε μια σχολή Β Μουσικής, σε κάποιο μοναστήρι ή σε κάποια εκκλησία να σε μνημονεύουν κιόλας και γιατί όχι σε κάποιους γνωστούς σου ψάλτες που τους εκτιμάς ή και σε κάποιους νέους σπουδαστές ΒΜ.
 
Για μένα κακώς πουλάς τα βιβλία σου ! αν έχεις ανάγκη τα χρήματα ο.κ ,αν όμως είσαι οικονομικά καλά καλύτερα να τα χαρίσεις σε μια σχολή Β Μουσικής, σε κάποιο μοναστήρι ή σε κάποια εκκλησία να σε μνημονεύουν κιόλας και γιατί όχι σε κάποιους γνωστούς σου ψάλτες που τους εκτιμάς ή και σε κάποιους νέους σπουδαστές ΒΜ.

Ο συνάδελφος, συμπολίτης και αδελφός μου Ηλίας, γνωρίζει πολύ καλά για ποιόν λόγο έχει πάρει αυτήν την απόφαση.
Δεν γνωρίζει κανένας, ούτε πόσο τα δίνει, ούτε πόσα έχει δώσει, ούτε πόσα έχει χαρίσει.
Επειδή γνωρίζω πάρα πολύ καλά το μέγεθος της βιβλιοθήκης του Ηλία...
Ο σχολιασμός λοιπόν στο τι θα κάνει ο άλλος με τα δικά του αντικείμενα, δεν είναι σωστός.
Μπορείτε να στείλετε τις απόψεις σας σε π.μ.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ο συνάδελφος, συμπολίτης και αδελφός μου Ηλίας, γνωρίζει πολύ καλά για ποιόν λόγο έχει πάρει αυτήν την απόφαση.
Δεν γνωρίζει κανένας, ούτε πόσο τα δίνει, ούτε πόσα έχει δώσει, ούτε πόσα έχει χαρίσει.
Επειδή γνωρίζω πάρα πολύ καλά το μέγεθος της βιβλιοθήκης του Ηλία...
Ο σχολιασμός λοιπόν στο τι θα κάνει ο άλλος με τα δικά του αντικείμενα, δεν είναι σωστός.
Μπορείτε να στείλετε τις απόψεις σας σε π.μ.

Μήπως ο σχολιασμός λοιπόν στο τι θα κάνει ο άλλος με τα δικά του αντικείμενα (όταν κάποιος δεν γνωρίζει το γιατί τα δίνει ο άλλος), δεν είναι μη σωστός;
 

Υάκινθος B

Well-known member
Ο σχολιασμός λοιπόν στο τι θα κάνει ο άλλος με τα δικά του αντικείμενα, δεν είναι σωστός.
Μπορείτε να στείλετε τις απόψεις σας σε π.μ.
Εξέφρασα άποψη αγαπητέ συνάδελφε δεν την επέβαλα .Υπάρχει διαφορά !
άλλωστε ενώ μπορούμε να εκφράζουμε την άποψη μας δεν μπορούμε- και ευτυχώς που δεν μπορούμε -να την επιβάλλουμε .
Η γνώμη μου είναι ότι αν κάτι δεν σου χρειάζεται πλέον και είναι σε καλή κατάσταση, το χαρίζεις, αν είναι για πέταμα τότε το πετάς δεν το δίνεις σε κάποιον άλλο, διότι τον προσβάλλεις.
Αν έχεις οικονομική ανάγκη τότε το πουλάς! Έτσι κάνω εγώ προσωπικά και αν θέλεις εξ αφορμής του μηνύματος άδραξα την ευκαιρία για να στείλω και εγώ ένα μήνυμα βάση της δικής μου λογικής. Μπορεί κάποιος να αποδεχτεί την πρακτική μου και να διευκολυνθεί έτσι και κάποιος που δεν έχει οικονομική δύναμη να αγοράσει κάτι που του χρειάζεται.
Τώρα όσο για τον συμπολίτη σου που έσπευσες να τον υπερασπιστείς ούτε τον γνωρίζω τον άνθρωπο , μπορεί να είναι άγιος, ούτε είχα σκοπό να τον προσβάλλω και ουδόλως με απασχολεί τι θα κάνει με τα αντικείμενα του !
 
Καλησπέρα σας , ενδιαφέρομαι για τα βιβλία με νούμερο 19 & 24 (ωρολόγιον και παρακλητική) .
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
 
εγω ενδιαφερομαι για του αρβανιτη τα μηναια . Ξερω λες οτι στα εδωσαν δωρεαν,ομως επειδη θελω καποια στιγμη να τα αποκτησω αν θες πες μου τιμη, Ευχαριστω....
 
Καλή δύναμη και καλή Ανάσταση εύχομαι σε όλους.

Τα παραπάνω βιβλία έχουν σχεδόν εξαντληθεί.

Μένουν για διάθεση:
- Τυπικό Κωνσταντίνου Πρωτοψάλτου,1851
- Ιερά Υμνωδία, Σακελλαρίδη 1902
- Τετραβάγγελο 1894, Βενετία, "Ο Φοίνιξ"
- Ένα Τυπικό, πιθανώς του Βιολάκη, χωρίς τις πρώτες σελίδες. Στο εορτοδρόμιο γράφει Πάσχα: 22 Μαρτίου.
- (Δίτομη) Μουσική Συλλογή του Πρωγάκη, 1909.

Εάν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει προσωπικό μήνυμα ή, κατά προτίμηση, mail : iliapapadopoulos@gmail.com

Καλή Ανάσταση
 
Top