Πως σας φαίνονται τα...κοκοράκια μας;

Πως σας φαίνονται...τα κοκοράκια μας

  • Ωραίοι! (...και συμβολικοί...)

    Votes: 42 63.6%
  • Ε, δεν βαριέσαι καλό είναι...

    Votes: 10 15.2%
  • Χάλια! (...με χυλοπίτες θα ήταν καλύτεροι...)

    Votes: 6 9.1%
  • Τίποτα καλύτερο δεν βρήκατε;

    Votes: 7 10.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ και δεν τρώω κοτόπουλο.

    Votes: 1 1.5%

  • Total voters
    66

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Δεν έχει στάνταρ σ' αυτά... Κάνε υπομονή. Μπορεί να κρατήσουν από μια βδομάδα μέχρι 6 μήνες. Δεν έχει στάνταρ. Απλά θα συνηθίσεις κάποια στιγμή και δεν θα σε πειράζει.
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Υπομονή. Τα καλύτερα θα έρθουν μετά. Μετά το πρώτο χαμόγελο ή το πρώτο "μπαμπά" Και ξαφνικά φεύγουν όλα. Και κούραση και ξενύχτια, τα πάντα
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Που να δεις όταν πει το πρώτο ΠΑ ΒΟΥ ΓΑ. Τότε να δεις που πάνε η κούραση κτλ.

Επ ευκαιρία, φίλος μου ψάλτης παρατήρησε ότι το μωρό του όταν του έψελνε σταμάταγε να κλωτσάει τη κοιλιά της μάνας του (όταν ήταν έμβρυο) και αργότερα σταμάταγε να κλαίει. Για δοκίμασε να μας πεις.....
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Εγώ πάντως στην κόρη μου, μόλις γεννήθηκε της έβαζα και άκουγε Φιρφιρή, όταν έκλαιγε, καθώς την άλλαζα και την τάϊζα. Μετά από λίγο καιρό ακούγωντας Φιρφιρή σταματούσε αμέσως το κλάμα!:):)
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Που να δεις όταν πει το πρώτο ΠΑ ΒΟΥ ΓΑ. Τότε να δεις που πάνε η κούραση κτλ.

Επ ευκαιρία, φίλος μου ψάλτης παρατήρησε ότι το μωρό του όταν του έψελνε σταμάταγε να κλωτσάει τη κοιλιά της μάνας του (όταν ήταν έμβρυο) και αργότερα σταμάταγε να κλαίει. Για δοκίμασε να μας πεις.....

Ἐξαρτᾶται τὶς ἔλξεις ποὺ θὰ βἀλει ... πόσες καὶ ποῦ ...
Τότε νὰ δεῖς κλάμα ...

Πάντως τοῦ ἔβαλα νὰ ἀκούσει τὸ Συνέχομαι πάντοθεν δεινοῖς τοῦ Φιρφιρῆ καὶ γύρισε τὴν κεφάλα του 180 μοῖρες, ἄκουσε καὶ μετὰ ξανάρχισε ἰσοκράτημα στὸν ἄνω ΚΕ.

Θὰ τοῦ βάλω Στανίτσα τὴν ἄλλη φορά ...
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
...τὸ Συνέχομαι πάντοθεν δεινοῖς τοῦ Φιρφιρῆ...

Βρε ευλογημένε, το έμπασες στα βαθιά σχετικά το μωρό :eek:

Βάλε του κανα Δούλοι Κύριον του Φιρφιρή. Από τα βασικά πρώτα... :D:D
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Επ ευκαιρία, φίλος μου ψάλτης παρατήρησε ότι το μωρό του όταν του έψελνε σταμάταγε να κλωτσάει τη κοιλιά της μάνας του (όταν ήταν έμβρυο) και αργότερα σταμάταγε να κλαίει. Για δοκίμασε να μας πεις.....

Παιδιά, αυτός μάλλον για μένα λέει. :eek:

Ε! λοιπόν, Β΄ήχο με όμοιες διφωνίες της έψελνα κι ησύχαζε!!! :D:D:D

Δομέστιχε: Ναυπλιώτη βάλε :p:p

ΧΣ
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἐπειδή ἡ συζήτηση ξέφυγε σέ pampers καί babylino τήν ἐπαναφέρω θυμίζοντάς σας τούς βραχνοκόκκορες.
Ὑπάρχουν καί τέτοιοι...


 
Top