[Ερώτηση] Πως να ξεχωρίσω μερικές σελίδες από ενα PDF σε ενα ξεχωριστό αρχείο?

Πρέπει να εχω κάποιο ειδικό πρόγραμμα?

π.χ. εχω ενα PDF με 945 σελίδες και θέλω τις εξής σελίδες

105-123 και 350-405

γινεται να μπούνε αυτές ολες μαζί οι επιλεγμένες σέ ενα νέο αρχείο PDF ?

Ευχαριστώ
καλή χρονιά
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Εάν έχεις το Acrobat Pro, μπορείς να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις κατ' επιλογήν σελίδες από ή σε ένα αρχείο PDF. Εάν όχι, μπορείς να "τυπώσεις" τις σελίδες που σε ενδιαφέρουν σε εικονικό εκτυπωτή σε PDF ή σε εικόνες.
 
Πρέπει να εχω κάποιο ειδικό πρόγραμμα?

π.χ. εχω ενα PDF με 945 σελίδες και θέλω τις εξής σελίδες

105-123 και 350-405

γινεται να μπούνε αυτές ολες μαζί οι επιλεγμένες σέ ενα νέο αρχείο PDF ?

Ευχαριστώ
καλή χρονιά

Δοκιμάστε και αυτό· κάνει χρυσές δουλειές και είναι δωρεάν. Δεν είναι ένας απλός εικονικός εκτυπωτής· αντίθετα διαθέτει πολλά εργαλεία. Ίσως από τα καλύτερα δωρεάν προγράμματα όσον αφορά την διαχείριση pdf.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Στά Λίνουξ ἀπλά ἀνοίγοντας τό pdf γιά διάβασμα, ἐπιλέγουμε ἐκτύπωση σέ ἀρχείο σελ. 5-... καί παράγει τό pdf τῆς ἐπιλογῆς μας χωρίς ἄλλα προγράμματα. Ἀπορῶ γιατί ἡ ἀκριβοπληρωμένη ἀπ'τήν Πατρίδα μας microsoft προσπαθεῖ νά τά κάνει ὅλα δύσκολα.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Στά Λίνουξ ἀπλά ἀνοίγοντας τό pdf γιά διάβασμα, ἐπιλέγουμε ἐκτύπωση σέ ἀρχείο σελ. 5-... καί παράγει τό pdf τῆς ἐπιλογῆς μας χωρίς ἄλλα προγράμματα. Ἀπορῶ γιατί ἡ ἀκριβοπληρωμένη ἀπ'τήν Πατρίδα μας microsoft προσπαθεῖ νά τά κάνει ὅλα δύσκολα.

Το ίδιο γίνεται και με τα Windows. Όπως ανέφερα πιο πάνω, ανοίγοντας το PDF τυπώνουμε σε εικονικό εκτυπωτή PDF.
Οι επί πλέον δυνατότητες (προσθήκη και αφαίρεση σελίδων) απαιτούν εξειδικευμένο πρόγραμμα.
 
Top