Πωλείται Σπάνιο Βιβλίο

Stayros

Παλαιό Μέλος
Πωλείται το παρακάτω σπάνιο μουσικό βιβλίο το οποίο είναι σε υπέρ άριστη κατάσταση όπως μπορείτε να δείτε και στις φωτο! Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικό μην . Όχι ανταλλαγές ! Ευχαριστώ !
 

Attachments

  • prog6.jpg
    prog6.jpg
    783.3 KB · Views: 228
  • prog5.jpg
    prog5.jpg
    183.7 KB · Views: 225
  • prog1.jpg
    prog1.jpg
    325.7 KB · Views: 162
  • prog4.jpg
    prog4.jpg
    355.7 KB · Views: 136

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Πωλείται το παρακάτω σπάνιο μουσικό βιβλίο το οποίο είναι σε υπέρ άριστη κατάσταση όπως μπορείτε να δείτε και στις φωτο! Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει προσωπικό μην . Όχι ανταλλαγές ! Ευχαριστώ !

Τα έχουμε ξαναπεί θαρρώ για το Ειρμολόγιον του Ιωάννου. Δεν ξέρω γιατί δεν βρίσκω τα παλιότερα μηνύματα του μέλους Stayros78 ( ; ) Πρόκειται για ανατυπώσεις στη Θεσσαλονίκη της αρχικής έκδοσης... Φαίνεται ότι δεν είναι παλιό το βιβλίο...
 
Last edited:

Stayros

Παλαιό Μέλος
1ον Θυμάμαι τη συζήτηση που είχαμε κάνει κ Σκρέκα και αν θυμάμαι καλά σας είχα πει ότι δε γνώριζα για τις εκδόσεις του Ευθυμιάδη και με διαφωτισατε εσείς και γιατο δεν αναφερω πουθενά πλέον τη λέξη παλιό αλλά σπάνιο εκτός και αν εσείς τα βρίσκεται εύκολα αυτά τα βιβλία στα βιβλιοπωλεία της γειτονιάς σας . Παμπάλαιο δεν είναι αλλά ούτε και καινούργιο όπως αναφέρατε! 2ον τα βιβλία της παλαιότερης δημοσίευσης έχουν πουληθεί και αυτό είναι ένα νέο βιβλίο που ήρθε απλά στα χέρια μου πριν κάποιες μέρες . 3ον αν είναι η κάθε δημοσίευση μας να γίνεται θέμα ειρωνικών σχολίων ειδικά από συντονιστές τότε τι να πω. Απλά συγχαρητήρια!
 

tzark

Μέλος
1ον Θυμάμαι τη συζήτηση που είχαμε κάνει κ Σκρέκα και αν θυμάμαι καλά σας είχα πει ότι δε γνώριζα για τις εκδόσεις του Ευθυμιάδη και με διαφωτισατε εσείς και γιατο δεν αναφερω πουθενά πλέον τη λέξη παλιό αλλά σπάνιο εκτός και αν εσείς τα βρίσκεται εύκολα αυτά τα βιβλία στα βιβλιοπωλεία της γειτονιάς σας . Παμπάλαιο δεν είναι αλλά ούτε και καινούργιο όπως αναφέρατε! 2ον τα βιβλία της παλαιότερης δημοσίευσης έχουν πουληθεί και αυτό είναι ένα νέο βιβλίο που ήρθε απλά στα χέρια μου πριν κάποιες μέρες . 3ον αν είναι η κάθε δημοσίευση μας να γίνεται θέμα ειρωνικών σχολίων ειδικά από συντονιστές τότε τι να πω. Απλά συγχαρητήρια!
Να προσέχεις ο χώρος δεν είναι δικό σου!!!
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Με συγχωρέίτε, εκτιμώ ότι σπάνια βιβλία πια δεν υπάρχουν. Ολα υπάρχουν σε pdf, .εκτύπωση+καλλιτεχνική βιβλιοδεσία με χρυσοτυπίες κτλ = 50 ευρώ το πάρα πολύ, και σε ότι μέγεθος θέλεις (Α4). Μάλιστα, σε ωραίο φύλλο σαμουά υπόλευκο, μοιάζει και παλαιό. Και ξεκούραστο στο μάτι.
 

Stayros

Παλαιό Μέλος
Δε μπορώ να καταλάβω το εξής.Αφου όπως λέτε δεν υπάρχουν σπάνια βιβλία και αφού υπάρχει καλύτερη λύση από το να πάρετε ένα βιβλιο , γιατί μου στέλνετε προσωπικά μηνυματα ως ενδιαφερόμενος κάθε φορά που που ανεβάζω κάποιο βιβλίο προς πώληση ?
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Ναι, το κάνω επειδή μου αρέσουν τα βιβλία σας. Όταν η τιμή που ζητάτε είναι μεγαλύτερη από την λύση που παρέθεσα παραπάνω, και συχνά είναι.....δεν σας προτιμάω. Πιστεύω η στάση μου να είναι κατανοητή.
 

Stayros

Παλαιό Μέλος
Οπότε η σπανιότητα των βιβλίων προσδιορίζεται καθαρά από τη τιμή που έχετε εσείς στο μυαλό σας και αν αυτή δεν είναι στα μέτρα σας παύει να είναι σπάνια και να έχουν ενδιαφέρον και το λέω αυτό διότι είπατε ότι δεν υπάρχουν σπάνια βιβλία ενώ θα έπρεπε να πείτε ότι δεν υπάρχουν σπάνια βιβλία που μπορούμε να τ αγοράσω . Το συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι αυτά τα βιβλία δυστυχώς δεν απευθύνονται σ εσάς παρά μόνο σε ανθρώπους που μπορούν να εκτιμήσουν την αξία τους όση κι αν είναι αυτή είτε μικρή είτε μεγαλη είτε πολύ μεγάλη . Εσείς μπορείτε να αρκεστείτε στις φωτοτυπίες a4 με τα ωραία εξώφυλλα και αφήστε αυτους που ξέρουν ν αγοράζουν ωραία βιβλία . Ευχαριστώ !
 

παππας78

Νέο μέλος
Το συγκεκριμένο βιβλίο ήταν στην κατοχή μου,το είχα αγοράσει σαν φοιτητής στην Θεσσαλονίκη στον Πουρναρά,Α και Β τόμος μαζί σε ένα βιβλίο και το συγκκριμένο είναι ο Γ τόμος.Πρόκειται προφανώς για ανατύπωση.Εγώ πριν 20 και χρόνια δεν είχα ιδέα φυσικά,έτυχε και τα πήρα.Το βιβλίο είναι όντως σε πολύ κατάσταση.Σταύρο συγγνώμη αλλά αυτό που έιπα στο αρχικό,ήταν η γνώμη μου δεν ήθελα να θίξω κάτι.
 

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Κ εγώ Σταύρο, ζητώ πρώτα απ όλα συγνώμη αν σε στεναχώρησα αλλά ναι, έτσι σκέφτομαι: Πουλάει ο άνθρωπος αυτό...μου αρέσει. Για να ρωτήσω πόσα θέλει....γιατί να μην πάρει αυτός τα λεφτά μου. Αν είναι πολλά σύμφωνα με το μυαλό και τη τσέπη μου...άστο...θα το φτιάξω μόνος μου το σπάνιο βιβλίο.

Με ειλικρινή σεβασμό και εκτίμηση.

ΥΓ. Όταν ξαναπουλήσεις....πάλι θα σε ρωτήσω αν με ενδιαφέρει το βιβλίο. Και χαρά μου να στα δώσω εσένα τα λεφτά (αν η τιμή σου είναι στα μέτρα μου).
 
Top