Πρόταση (νέας) δημοσκόπησης για τους καλύτερους εν ενεργεία ψάλτες

Παπαδόπουλος Δαυίδ

Μπαντιλίκι,στον άνω πά.
Γιατί οἱ δημοσκοπήσεις νά γίνονται γιά τόν καλύτερο καί ὄχι γιά τόν χειρότερο;
Ἀφοῦ οἱ καλοί ἔτσι κι ἀλλιῶς εἶναι καλοί.

Εγω συμφωνω!!!Γιατι ειναι ο μονος τροπος να μπω στην πενταδα και γιατι οχι και βαθρο!!!:D:D:DΘα ειχε πολυ πλακα...
 
T

Tzanakos_B

Guest
Αγαπητέ Γιωργο Μ. , συνάδελφοι . Κατ` αρχήν δηλώνω ότι το θέμα δεν με αφορά γιατί ήδη έχω περάσει το 70 έτος της ηλικίας μου ,αλλα καί 40/ ρης να ήμουν , δηλώνω , με το θάρρος της γνώμης μου , ότι οποιδήποτε '' Δημοσκόπηση '' για νέους , εν ενεργεία Ψάλτες , δεν θα είναι ούτε αντικειμενική , ούτε χρήσιμη... Ποιός γνωρίζει τους περισσότερους νέους Ψάλτες ?? Πόσους έχουμε ακούσει ??? Τα κριτήρια πού θέτει ο Γιώργος Μ. είναι σωστά !!! Ποιοί τα έχουν , όλα η` μερικά ?? Κύριοι , έχω να κάνω μία πρόταση , η μόνη που μπορεί πρακτικά να φανεί χρησιμη. Οι κ.κ. Συντονιστές , αν θέλουν , μπορούν να παρουσιάζουν ομαδικές , ονομαστικές ερμηνείες , μία η` δύο , των ψαλτών που επιθυμούν να πάρουν μέρος , να τους ακούμε και να ψηφίζουμε τους [ 5] η` [ 10 ] καλύτερους . Καί αυτό πάλιν υποκειμενικό θα είναι αλλά θα τους ακούμε τουλάχιστον..!! Εγώ προσωπικά έχω ακούσει κάποιους που θεωρούνται πολλοί καλοί και τους θεωρώ ψάλτες της σειράς...... της βάσις..!!! Αυτα με ειλικρινεια .... Β. ΤΖΑΝΑΚΟΣ
 
Top