Πρόγραμμα -application- εγγραφής ήχου για Smartphone

Καλή σας μέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει να μου συστήσει κάποιο Αpp για Android κινητό:)Samsung S3) για καταγραφή ήχου,(το χρειάζομαι για να καταγράψω τις ακολουθίες από τον δάσκαλο μου από το αναλόγιο ).

Το βασικό πρόγραμμα που προϋπήρχε στη συσκευή καθώς και κάποια άλλα που δοκίμασα ούτε πολλές επιλογές ρυθμίσεων είχαν ούτε και πολύ αξιόπιστη καταγραφή έκαναν.

Ειδικά αν υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί ήδη κάποιο και μάλιστα με αυτό το κινητό ή παρόμοιας τεχνολογίας θα ήταν πολύ χρήσιμη η συμβουλή του.

Σας ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι σε όλους Καλή Δύναμη για αυτές τις Άγιες Μέρες που έρχονται
 
Καλή σας μέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει να μου συστήσει κάποιο Αpp για Android κινητό:)Samsung S3) για καταγραφή ήχου,(το χρειάζομαι για να καταγράψω τις ακολουθίες από τον δάσκαλο μου από το αναλόγιο ).

Το βασικό πρόγραμμα που προϋπήρχε στη συσκευή καθώς και κάποια άλλα που δοκίμασα ούτε πολλές επιλογές ρυθμίσεων είχαν ούτε και πολύ αξιόπιστη καταγραφή έκαναν.

Ειδικά αν υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί ήδη κάποιο και μάλιστα με αυτό το κινητό ή παρόμοιας τεχνολογίας θα ήταν πολύ χρήσιμη η συμβουλή του.

Σας ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι σε όλους Καλή Δύναμη για αυτές τις Άγιες Μέρες που έρχονται

Hi-Q mp3 recorder
Το καλυτερο
Το pro εχει 3.59 ε αξιξει να τα δωσεις
 

jhonny

Παλαιό Μέλος
Επίσης το Tape-a-Talk recorder είναι πολύ καλό,ειδικά το pro έχει και αρκετά extra :wink:
 
Σας ευχαριστώ όλους φίλοι μου για τις προτάσεις σας.

Είχα δοκιμάσει αρκετά apps αλλά όλα είχαν θέμα με και μικροφωνίζαν-γρατσούναγαν με το που δυνάμωνε απότομα ή ένταση-στις ψηλές συχνότητες- και δεν είχαν τρόπο να ρυθμίσω κάποιον equalizer!- Η πιο συμπαθής εφαρμογή ως τώρα που βρήκα ήταν η Smart Voice Recorder αλλά με αρκετά χαμηλές αποδόσεις. Ίσως τελικά να ευθύνεται και η ποιότητα του μικροφώνου του Samsung S3 αν και γενικά είναι αρκετά δυνατό.

Υ.Γ. π. Μάξιμε δεν την είχα παρατηρήσει την ενότητα που προϋπήρχε.Ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση και την βοήθεια.
 
Top