Πρόβλημα με το κατέβασμα συνημμένων εικόνων

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χαίρετε, πρόσφατα έλαβα ειδοποίηση από μέλος που δεν μπορούσε να κατεβάσει συννημένα αρχεία εικόνων από τα μηνύματα του φόρουμ. Αντιμετωπίζουν μήπως και άλλοι αυτό το πρόβλημα; Εμένα κατεβαίνουν κανονικά με Firefox πρόγραμμα πλοήγησης ως εξής:

(α) Πατάω πάνω στην εικόνα-επισύναψη και μου τη δείχνει σε μαύρο φόντο.
(β) Πατάω πάνω στην εικόνα δεξί κουμπί με το ποντίκι και κάνω "Αποθήκευση ώς..." ή όπως αλλιώς λέγεται σε άλλα προγράμματα πλοήγησης.
(δ) Μου ζητάει που να τη σώσω και διαλέγω να σώσω την εικόνα π.χ. στην επιφάνεια εργασίας (desktop) ή όπου αλλού θέλω.
(ε) Πάω στην επιφάνεια εργασίας (ή όπου έσωσα την εικόνα) και βρίσκω την εικόνα!
 
Last edited:

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χαίρετε, πρόσφατα έλαβα ειδοποίηση από μέλος που δεν μπορούσε να κατεβάσει συννημένα αρχεία εικόνων από τα μηνύματα του φόρουμ. Αντιμετωπίζουν μήπως και άλλοι αυτό το πρόβλημα; Εμένα κατεβαίνουν κανονικά με Firefox πρόγραμμα πλοήγησης ως εξής:

(α) Πατάω πάνω στην εικόνα-επισύναψη και μου τη δείχνει σε μαύρο φόντο
(β) Πατάω πάνω στην εικόνα με το μαύρο φόντο και μου τη δείχνει χωρίς το μαύρο φόντο πλέον
(γ) Πατάω πάνω στην εικόνα δεξί κουμπί με το ποντίκι και κάνω "Αποθήκευση ώς..." ή όπως αλλιώς λέγεται σε άλλα προγράμματα πλοήγησης.
(δ) Μου ζητάει που να τη σώσω και διαλέγω να σώσω την εικόνα στην επιφάνεια εργασίας (desktop).
(ε) Πάω στην επιφάνεια εργασίας και βρίσκω την εικόνα!

Δημητρη ΝΟΜΙΖΩ οτι αντι ολων των παραπανω , κανουμε στην εικονα ΔΕΞΙ κλικ και στην συνεχεια ''αποθηκευση ως ..'' και επιλεγομαι που θελουμε να αποθηκευθει . Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο με αυτα που προτεινεις , απλα ή διαδικασια ειναι πιο συντομη . Αν κανω λαθος , διορθωσε με .
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Σωστά κ. Βαγγέλη, έχεις δίκιο. Εγώ το περιέγραψα πιό δύσκολο από όσο ήταν. Ευχαριστώ. Θα διορθώσω τις αρχικές μου οδηγίες. Πείτε μου εάν κάποιος έχει πρόβλημα με το κατέβασμα εικόνων πάντως.
 
Top