Προκήρυξη θέσης Αριστερού Ιεροψάλτου

Papazaris

Μέλος
Αγαπητοί συνάδελφοι,

σας προωθούμε προκήρυξη κατάληψης της θέσης Αριστερού Ιεροψάλτου του Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονος επί της οδού Αχαρνών. Στην προκήρυξη δύναται ο κάθε ενδιαφερόμενος να βρει όλα όσα χρειάζεται προκειμένου να καταστεί υποψήφιος.
Είμαστε υποχρεωμένοι να ευχαριστήσουμε τον Προϊστάμενο του Ιερού Ναού για την ενημέρωση του Πανελληνίου Συνδέσμου Ιεροψαλτών.

Αθαν. Χρ. Παπαζαρής
Πρόεδρος του Δ.Σ. του Πανελληνίου
 

Attachments

  • ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΕΡΟΨΑΛΤΟΥ.pdf
    1.6 MB · Views: 151
Αγαπητοί συνάδελφοι,

σας προωθούμε προκήρυξη κατάληψης της θέσης Αριστερού Ιεροψάλτου του Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονος επί της οδού Αχαρνών. Στην προκήρυξη δύναται ο κάθε ενδιαφερόμενος να βρει όλα όσα χρειάζεται προκειμένου να καταστεί υποψήφιος.
Είμαστε υποχρεωμένοι να ευχαριστήσουμε τον Προϊστάμενο του Ιερού Ναού για την ενημέρωση του Πανελληνίου Συνδέσμου Ιεροψαλτών.

Αθαν. Χρ. Παπαζαρής
Πρόεδρος του Δ.Σ. του Πανελληνίου

Δηλαδή,όποιος δεν είναι μέλος του Συλλόγου δεν έχει ελπίδες;;:eek::(
 

Lolos Sotirios

Μέλος
Δηλαδή,όποιος δεν είναι μέλος του Συλλόγου δεν έχει ελπίδες;;:eek::(

Αδελφέ ίσως δεν καταλαβες οτι ο σύλλογος ανάρτησε την επιστολή απο τον Ιερό Ναό που λέει οτι ο υποψήφιος πρεπει να είναι καθηγητής βυζαντινης μουσικής με 10 χρόνια πείρα στο αναλόγιο και χωραρχης ! Όλοι οι άλλοι δεν έχουν ελπίδα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

PANROUST

Μέλος
Δηλαδή,όποιος δεν είναι μέλος του Συλλόγου δεν έχει ελπίδες;;:eek::(
Θέλεις να μας πεις ότι όλα τα άλλα προσόντα τα έχεις και έχεις ελπίδες...στον Σύλλογο κολλάς.
Έλα να σε γράψω και θα τα βάλω εγώ από την τσέπη μου τα χρήματα.
Το ότι είσαι μέλος σε άλλον σύλλογο, δεν σε πειράζει;
 

svivaldi

Κόσσυβας Σπύρος
Επειδή ήμουν μαθητής του Ηλία Ρεδιάδη Τούμπα και ήμουν στη χορωδία του συγκεκριμένου ναου για 1 χρόνο, τα κριτήρια και τα στάνταρ θα είναι υψηλά.
Ηταν καιρος να πάει κάποιος αξιόλογος συνάδελφος στο αριστερό αναλόγιο!
 

Papazaris

Μέλος
Δηλαδή,όποιος δεν είναι μέλος του Συλλόγου δεν έχει ελπίδες;;:eek::(
Αγαπητέ συνάδελφε, καλημέρα.
Να μου επιτρέψεις να σε παροτρύνω να διαβάσεις το έγγραφο του Ιερού Ναού Αγ. Παντελεήμονος οδού Αχαρνών και θα διαπιστώσεις ότι η πρωτογενής προκήρυξη αφορά όλους τους ενδιαφερόμενους για την κατάληψη της θέσης αυτής. Το καινούριο έγγραφο αναφέρεται στον Πανελλήνιο Σύνδεσμο και τούτο γιατί το πρωτογενές έγγραφο της προκήρυξης λήφθηκε από τον Σύνδεσμο μετά την προβλεπόμενη τελική ημερομηνία υποβολής υποψηφιότητας.
Όμως, φίλε συνάδελφε, ο Πανελλήνιος δεν κοινοποίησε το έγγραφο αυτό μόνο στα μέλη του, αλλά μέσω του Ψαλτολογίου σε όλους τους συναδέλφους ανεξάρτητα αν είναι μέλη του ή όχι!
Τέλος, θα χαρούμε πάρα πολύ αν ερχόμενος στον Σύνδεσμο μας δώσεις την ευκαιρία να γνωριστούμε από κοντά. Το κάλεσμα αυτό ισχύει για όλα τα μέλη του Ψαλτολογίου είτε είναι μέλη του Συνδέσμου είτε όχι.
Ως προς τα τυπικά προσόντα που ζητά η προκήρυξη είναι αρμοδιότητα του Ιερού Ναού και όχι του Συνδέσμου. Ο Σύνδεσμος παρακολουθεί αν τηρούνται οι προβλεπόμενες διαδικασίες πρόσληψης ιεροψαλτών και είναι σύμφωνες με τον Κανονισμό.
Με συναδελφική αγάπη
Αθαν. Χρ. Παπαζαρής
Πρόεδρος Δ.Σ. του Πανελληνίου
 
Top