Πολυχρονισμός του Οικουμενικού Πατριάρχη στην Ύδρα

Απο την επίσκεψη του Οικουμενικού Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου σήμερα 19-06-2014. Η πρώτη επισκεψη Οικουμενικού Πατριάρχη στο νησί μας.

 
Last edited:

Deacon

Παλαιό Μέλος
Απο την επίσκεψη του Οικουμενικού Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου σήμερα 19-06-2014. Η πρώτη επισκεψη Οικουμενικού Παυριάρχη στο νησί μας.


Γειά σου Άγγελε!! Τι μου θύμισες. Μέρες δόξης. Πολύ ωραίο ήτανε! Να 'μουν εκεί, δίπλα στον Τάσο... για το ίσον, όχι για μέλος, γιατί στο άνω Δι όπως θυμάσαι, δεν...:D
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Μεγάλη ευλογία πήρες Άγγελε! Νομίζω ό,τι είχες ψάλλει εκεί στον Μητροπολιτικό Ναό της Ύδρας και σε επίσκεψη ενός Αρχιεπισκόπου, αν δεν κάνω λάθος του Μακαριστού Χριστοδούλου..! Διόρθωσε με αν κάνω λάθος
 
Γειά σου Άγγελε!! Τι μου θύμισες. Μέρες δόξης. Πολύ ωραίο ήτανε! Να 'μουν εκεί, δίπλα στον Τάσο... για το ίσον, όχι για μέλος, γιατί στο άνω Δι όπως θυμάσαι, δεν...:D

Σεβαστε μου Πατερα Νικολαε (πλεον) να ήξερρς ποσο θα σε ηθελα διπλα μου σημερα όπως τοτε το 2005 σε ειχα εκ δεξιων μου στην επισκεψη του Μακαριστου κυρου Χριστοδούλου και "εβαλες" πλατες να παρουμε τα ευσημα του Αρχιεπισκόπου μας!! Δεν θα ξεχασω ΠΟΤΕ επισης, οτι εισαι απο τους κυριοτερους λόγους απο τους οποιους ειμαι Πρωτοψαλτης του Καθεδρικου της Υδρας 13 χρονια πλεον. Και θα σε μνημονευω παντα!! Για την μουσικη αξία και παιδεια, ουτε λογος το ποσο τεραστια ειναι!!!!
Ευχου για μενα και να χαιρεσαι την αξιαγαπητη οικογενεια σου!!!!
 
Top