Ποιό μουσικό βιβλίο χρησιμοποιήσαμε τη Μεγ. Εβδομάδα.

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Εγώ χρησιμοποιώ κυρίως την Μεγάλη Εβδομάδα του Χρυσάνθου Θεοδοσοπούλου και του Κ. Πρίγγου. Το τροπάριο της Κασσιανής αυτό του Πρίγγου, το σύντομο.
 

giorgosker

Νέο μέλος
Μ. Εβδομάς Ραιδεστηνού και Α.Π. της Μ.Τ.Χ. Κωνσταντίνου Πρίγγου (εκδ.1969)
 

svivaldi

Κόσσυβας Σπύρος
Καραμάνη,Χατζημάρκο,Περιστέρη και Τζελά ανάλογα την ημέρα και την "όρεξη".
Τώρα θα μου πεί κάποιος πώς συνδιάζονται όλοι αυτοί?? ¨Ολα γίνονται!!!
 

George Poimenidis

Μέλος
Εδώ και μια 10ετια συνηθηζω να ψαλλω την μεγάλη Εβδομάδα του Λυκούργου Πετρίδη λόγω του ότι τα γράμματα και η μουσική γραφή είναι μεγάλη και ευανάγνωστη και φυσικά με ωραία μαθήματα χωρίς πολλές υπερβολές..
 

telis08

Μέλος
Εγώ χρησιμοποιώ του Σχώρη και Καραμάνη. Πιστεύω πάντως αντικειμενικά ότι η Μεγάλη Εβδομάδα του Σχώρη είναι η πληρέστερη που υπάρχει! Καταπληκτική δουλειά
Καλή δύναμη εύχομαι σε όλους μας !
 

Elias Stavrou

Μέλος
Βασίλη Κιαμηλίδη γιατι ειναι ολα μαζεμένα σε ενα file κατα ακολουθία, προσεγμένα, καθαρογραμμένα και παραδοσιακά.
Καλή δύναμη σε ολους και ιδιαίτερα στο κ. Κιαμηλίδη που και φέτος μας πρόσφερε το έργο του απλόχερα.
 

Ymnodos16

Νέο μέλος
Για σύντομα μέλη καθίσματα,κανονες,αντίφωνα κ.λ.π Σύρκα για πιο αργά Πρίγγο!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Πρίγγο κα Βουδούρη μὲ «τυφλοσούρτη» τὸν κυρ Βασίλη Καιμηλίδη πολλὰ τὰ ἔτη του γιὰ τὴν πολύτιμη βοήθεια
 

andreasgon

Παλαιό Μέλος
Του κ Κιαμηλίδη φυσικά, όλα μαζεμένα και ευανάγνωστα. Όλη τη Μ. Βδομάδα την έκανα ένα αρχείο pdf πρόσθεσα σελιδοδείκτες, με αποτέλεσμα να μη κουράζομαι καθόλου στα μάτια να ψάχνω.
Το αποτέλεσμα 1550 σελίδες, 66,4 mb!
Ο Θεός να τον έχει καλά.
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Για την Μ.Εβδομάδα του 2016 λόγω
κ του Λαμπαδαρίου μου προτιμήθη
η Μ.Εβδομάδα του Χρυσάνθου Θεοδοσοπούλου.
 
Μία συλλογή μαθημάτων απο το 1991 από τον δάσκαλό μου π. Ραφαήλ Γκουρβέλο κυρίως από Πρίγγο, Καραμάνη και Ραιδεστηνό. Επί 22 συναπτά έτη και δεν το αλλάζω.
 
Top