Πλούσιοι επτώχευσαν(μέλος Χρήστου Ψωμιάδη)

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Δύο ακόμα πονήματά μου από την παιδική μου ηλικία...το ένα σε βαρύ και το άλλο στον μελιχρό πλ.β'..."καίτοι" δεν είμαι πλέον(13 χρόνια μετά)υπέρ της μελοποίησης του "πλούσιοι επτώχευσαν" σε πολλούς ήχους παρά ταύτα παραθέτω και το του πλ.β' "εις κοινόν όφελος" και εις δόξαν Θεού...
 

Attachments

  • Πλούσιοι επτώχευσαν πλ.β'.pdf
    85.8 KB · Views: 340
  • Πλούσιοι επτώχευσαν βαρύς.pdf
    88.9 KB · Views: 617
Last edited:

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
ειναι σαν του Μπερεκέτη το χερουβικό που ψάλλεται σ'όλους τους ήχους?

πλάκα κάνω... πολύ ωραίο, φαίνονται οι τούρκικες επιρροές σου...
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
φαίνονται οι τούρκικες επιρροές σου...
:mad::mad::mad:...να δείξω η να ομιλίσω?...έχω Τουρκικές επιρροές και δεν το γνωρίζω?:eek::eek::eek:...εννοείς το ΔΙ χρωματικό στον άνω ΝΗ?...μα υπάρχει και στο "κλασικό" αναστασιματάριο αυτή η μεταβολή...μήπως και αυτό έχει Τουρκικές επιρροές?...ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί...πάντως αυτά τα τόνισα πριν 13 χρόνια περίπου και δεν με εκφράζουν πλέον η τουλάχιστον δεν τα ψάλλω...
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ωραία Χρήστο τα μελοποιήματα. Μου αρέσει και η γραφή που χρησιμοποιείς. Γιατί δεν σε εκφράζουν πιά αυτά; Ποιό "Πλούσιοι" ψάλλεις για αργόν;
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Αδελφέ Χρήστο, το άλλο που σου έστειλα σε βαρύ εναρμόνιο με το Θεοτόκε Παρθένε το πήρες; Λέω να ανεβάσω εδώ του π. Δοσίθεου...
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Αδελφέ Χρήστο, το άλλο που σου έστειλα σε βαρύ εναρμόνιο με το Θεοτόκε Παρθένε το πήρες; Λέω να ανεβάσω εδώ του π. Δοσίθεου...
ΟΚ. σε ευχαριστώ
 

kaelthas

Νεκτάριος Ρ.
Χρήστο, η γραμματοσειρά που χρησιμοποείς ποιά είναι? Κάπου την είχα πετύχει άλλα δεν θυμάμαι πως λέγεται. Γενικά είσαι ευχαριστημένος ή έχει προβλήματα?

Μπράβο και στην ορθογραφία (μουσική σημειογραφία)! Δεν βρήκα κανένα χοντροκομμένο λάθος.
 
Top