[Επείγον] Πλήρης μουσική Ακολουθία του Αγίου Νεκταρίου

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Καλησπέρα στα αγαπητά μέλη ήθελα αν μπορεί και έχει κάποιος πλήρη ακολουθία σε μουσικά του Αγίου Νεκταρίου όχι μόνο δοξαστικά τα θέλω για αγρυπνία. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Στο σχετικό θέμα θα βρεις τα ιδιόμελα της λιτής και του Ν΄,τα αργά απόστιχα, διάφορα μαθήματα, αργά και σύντομα κλπ. Δες πρώτα αυτά και αν θέλεις κάτι ακόμα, ζήτησέ το.
 

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Φίλε Νεοκλή το έχω δεί το σχετικό θέμα απλά θέλω σε μουσικά τα προσόμοια του αγίου του Μεγάλου Εσπερινού.
 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
http://www.universitystudiopress.gr/


ΜΟΥΣΙΚΟΝ ΜΗΝΟΛΟΓΙΟΝ Τόμος Γ', Νοέμβριος
Συγγραφέας : Κ. Παπαγιάννης
Κατηγορία : ΘΕΟΛΟΓΙΑ, ΜΟΥΣΙΚΗ
Έτος έκδοσης : 2006
Διαστάσεις : 17*24
Αριθμός σελίδων : 386
ISBN : ISMN M-9013036–8–3
Τιμή : 27,00 €
Περιγραφή : Tο παρόν Μηναίον περιλαμβάνει πλήρεις τας ακολουθίας πασών των εορτών του μηνός Νοεμβρίου, ως και πάντα τα δοξαστικά των μη εορταζομένων αγίων. Εκ των κανόνων περιελήφθησαν ολόκληροι αι συνήθως ψαλλόμενοι ωδαί των μεγάλων εορτών (α’, γ’ και θ’) και οι ειρμοί ή τα πρώτα τροπάρια των λοιπών ωδών. Δεν περιελήφθησαν οι κανόνες και τα καθίσματα των δευτερευουσών εορτών. Παρόμοιον θα είναι το περιεχόμενον και των άλλων Μηναίων· έκαστον δε εξ αυτών θα είναι αυτοτελές, περιλαμβάνον παν ό,τι απαιτείται δια τον αντίστοιχον μήνα.


τα πάντα, και πολύ όμορφα.
 

Attachments

  • November.jpg
    November.jpg
    35.2 KB · Views: 1,010

KAPS GEOR

KAPSALIS GEORGE
Καλησπέρα. Υπάρχουν σε μουσικά κείμενα και τα προσόμοια του μεγάλου εσπερινού;
 
Last edited by a moderator:
Top