Πιό αργό "Σε την υπέρ νουν"

yuemm

Μέλος
Χριστός Ανέστη!
μπορεί μήπως κανείς να ανεβάσει (εάν υπάρχει) κανένα πιο αργό μέλος του "Σε την υπέρ νουν" , σε σχέση με το γνωστό του Ειρμολογίου του Ιωάννου;

Ευχαριστώ.
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Χριστός Ανέστη!
μπορεί μήπως κανείς να ανεβάσει (εάν υπάρχει) κανένα πιο αργό μέλος του "Σε την υπέρ νουν" , σε σχέση με το γνωστό του Ειρμολογίου του Ιωάννου;

Ευχαριστώ.

........:)
 

Attachments

  • 08 Θ ΩΔΗ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ.mp3
    1.7 MB · Views: 101

yuemm

Μέλος
Συγγνώμη Φώτιε που δεν ήμουν σαφής : αναζητώ μουσικό κείμενο.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Χριστός Ανέστη!
μπορεί μήπως κανείς να ανεβάσει (εάν υπάρχει) κανένα πιο αργό μέλος του "Σε την υπέρ νουν" , σε σχέση με το γνωστό του Ειρμολογίου του Ιωάννου;

Ευχαριστώ.
Πόσα λεπτά περίπου;
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Έχω τονίσει αυτό που δίνω σε ηχογράφηση (πρίν από λίγο, κακή, διότι είναι αργά και δεν μπορώ να φωνάξω όσο χρειάζεται). Δεν έχω όμως σκάνερ εδώ που είμαι. Θα δώ αύριο άν μπορέσω να κάνω κάτι.
 

Attachments

  • IArv-9hAnalhpsews-2.mp3
    2.3 MB · Views: 82

basilis

Ζούκας Βασίλειος-Σπυρίδων
πάρα πολύ ωραία εκτέλεση του κ.Μίμη...


Ευχαριστούμε!!!
 

Manolis G.

Μέλος
Χριστός Ανέστη!
μπορεί μήπως κανείς να ανεβάσει (εάν υπάρχει) κανένα πιο αργό μέλος του "Σε την υπέρ νουν" , σε σχέση με το γνωστό του Ειρμολογίου του Ιωάννου;

Ευχαριστώ.

Πιστεύω ότι ανταποκρίνεται στην πολύ ωραία εκτέλεση.
 

Attachments

  • σάρωση0002.tif
    67.3 KB · Views: 126
Last edited by a moderator:
Πιστεύω ότι ανταποκρίνεται στην πολύ ωραία εκτέλεση.

Ναι αλλά δεν είναι πιο αργό από του Ιωάννου. Συγκεκριμένα είναι ακριβώς αυτό του Ιωάννου με έναν από τους πολλούς τρόπους που μπορεί να αναλυθεί.
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Υπάρχει τό στάνταρ εἰρμολογικό του Πέτρου , ἡ βάση, τό ὁποίο ψάλλεται κατά στάνταρ χρονική ἀγωγή του Πατριαρχείου.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ναι αλλά δεν είναι πιο αργό από του Ιωάννου. Συγκεκριμένα είναι ακριβώς αυτό του Ιωάννου με έναν από τους πολλούς τρόπους που μπορεί να αναλυθεί.

Ἀκριβῶς. Καμία σχέση μὲ τὴν πρωτότυπη σύνθεση τοῦ Λαοσυνάκτη.
 

yuemm

Μέλος
Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκρισή σας.

Υ.Γ.(αν και καθυστερημένο) και για τον φίλο Dimitris : κάπως πιο αργή ,ώστε εάν χρειαστεί περσσότερο χρόνο ο ιερεύς ,να του δοθεί αυτή η δυνατότητα εκ μέρους του ιεροψάλτου.
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Έχω τονίσει αυτό που δίνω σε ηχογράφηση (πρίν από λίγο, κακή, διότι είναι αργά και δεν μπορώ να φωνάξω όσο χρειάζεται). Δεν έχω όμως σκάνερ εδώ που είμαι. Θα δώ αύριο άν μπορέσω να κάνω κάτι.

Το μουσικό κείμενο.
 
Top