[Ερώτηση] Περί της χρήσης του ευρωπαϊκού τρόπου μέτρησης χρόνου στη Βυζαντινή Μουσική

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Off topic (...αλλά τελείως!)
Ζήτω ο Στυλιανίδης...να ζήσει...καλά έγραφα προ μηνών "Βασίλειος ο Μακεδών"...το λέω αυτό διότι η Πτολεμαίδα από τα Γρεβενά είναι περίπου μισή ώρα...ώρε αγρυπνίες που θα κάνουμε...(και θα μνημονεύουμε τον κ.Στυλιανίδη)...:eek::eek::eek::D:D:D
...κακομοίρη μου σου εύχομαι ποτέ να μην δεις την γλύκα ν' αφήσεις την οικογένειά σου για κανα χρόνο όταν είναι να διοριστείς...

Όσο για τις αγρυπνίες, εξαρτάται... Θέλετε και λειτουργικά κατ' ήχον;;;; Δύσκολο το βλέπω να έρθω...

Υ.Γ.
Όσο για τον Στυλιανίδη (και τον κάθε Στυλιανίδη) θα έπρεπε να το σκεφτούν καλύτερα πριν μας διορίσουν εμάς που είμαστε καθηγητές ειδικότητας μουσικών σχολείων, σε γενικά σχολεία... Τι μάθημα να του κάνω εγώ σε γενικό σχολείο; Τραγουδάκια; (αν και δεν τόχω και σε τίποτα να κάνω βυζαντινή σ' όλο το γυμνάσιο!!!-στην τελική ας με διορίζανε σε μουσικό σχολείο-σε τέτοιο δούλευα τόσα χρόνια...)
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Off topic (...αλλά τελείως!)

...κακομοίρη μου σου εύχομαι ποτέ να μην δεις την γλύκα ν' αφήσεις την οικογένειά σου για κανα χρόνο όταν είναι να διοριστείς...

Όσο για τις αγρυπνίες, εξαρτάται... Θέλετε και λειτουργικά κατ' ήχον;;;; Δύσκολο το βλέπω να έρθω...

Υ.Γ.
Όσο για τον Στυλιανίδη (και τον κάθε Στυλιανίδη) θα έπρεπε να το σκεφτούν καλύτερα πριν μας διορίσουν εμάς που είμαστε καθηγητές ειδικότητας μουσικών σχολείων, σε γενικά σχολεία... Τι μάθημα να του κάνω εγώ σε γενικό σχολείο; Τραγουδάκια; (αν και δεν τόχω και σε τίποτα να κάνω βυζαντινή σ' όλο το γυμνάσιο!!!-στην τελική ας με διορίζανε σε μουσικό σχολείο-σε τέτοιο δούλευα τόσα χρόνια...)

Μη μιλείς, όπως λένε κ στη Κρήτη.
Ας με διορίζανε κ μένα κ ας πήγαινα κ στο Καστελόριζο....
Αξιον εστι λές κατ' ήχον ή του Δευτέρου;;;;;
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Off topic (...αλλά τελείως!)

...κακομοίρη μου σου εύχομαι ποτέ να μην δεις την γλύκα ν' αφήσεις την οικογένειά σου για κανα χρόνο όταν είναι να διοριστείς...
Σίγουρα...αν είναι δυνατόν πλάκα κάνω...υπομονή αδελφέ...:eek:
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Μη μιλείς, όπως λένε κ στη Κρήτη.
Ας με διορίζανε κ μένα κ ας πήγαινα κ στο Καστελόριζο....
Είναι λίγο πιο σύνθετα τα πράγματα...
Όταν είσαι τρίτος σε προϋπηρεσία (52 μήνες-δηλαδή 7 χρόνια αναπληρωτής και ωρομίσθιος) σε όλη την Ελλάδα και διορίζεσαι με αποκλειστικό κριτήριο την προϋπηρεσία, και διορίζεσαι στην θέση 30-31 κάτι δεν πάει καλά ε; (το λέμε και βύσμα)

Αν ήμουν στην θέση 40 θα έκανα και τον σταυρό μου...

Αλλά είμαι στην θέση 3! Ε σιγά να μην είμαι και χαρούμενος! Έκανα και ένσταση αλλά σε κάνα χρόνο θα μου πούνε... Ελλαδιστάν αδερφάκι μου...
Αξιον εστι λές κατ' ήχον ή του Δευτέρου;;;;;
Αναλόγως... (συνήθως κατ' ήχον όμως):D:D:D
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Κάποια στιγμή όμως σβήστε αυτά κ.Διαχειριστές γιατί χαλάσαμε το θέμα εδώ.
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
το υπουργείο τα παντα εν σοφία εποιησεν. Πώς θα σε απολάμβανε η υπόλοιπη Ελλάδα;;;;
Ευχομαι να βρεις ακρη......
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
το υπουργείο τα παντα εν σοφία εποιησεν. Πώς θα σε απολάμβανε η υπόλοιπη Ελλάδα;;;;
...ρε με δουλεύετε μου φαίνεται;
Θα έρθω και θα σας κάνω δεύτερη φωνή να μην θέλετε να με ξαναδείτε!
:D:D:D:D:D:D
Ευχομαι να βρεις ακρη......
...εγώ να δεις πως το εύχομαι!!!
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
...ρε με δουλεύετε μου φαίνεται;
Θα έρθω και θα σας κάνω δεύτερη φωνή να μην θέλετε να με ξαναδείτε!
:D:D:D:D:D:D
...εγώ να δεις πως το εύχομαι!!!

Ό, τι κ να κάνεις...καλυτερο θα είναι από κατι άλλο που συζητούσαμε προχτες, αν κ με τη συμπάθεια που έχεις, μπορει να σε μιμηθουν κ άλλοι στη διφωνια....ή μην καταλήξεις στη χορωδια του φίλου που συνδιαζε....
πρόσεχε!!!:D:D:D
 
Top