Περί δημοσιεύσεων στο mediafire/rapidshare κτλ.

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Θα παρακαλούσα τους αγαπητούς συναδέλφους να ξαναδούν λίγο της ρυθμίσεις στο media fire διότι κάποιοι φάκελοι δεν κατεβαίνουν και βγάζουν το εξής μήνυμα
(Invalid File. This error has been forwarded to MediaFire's development team.)
Στην ενότητα Δανιηλαίοι
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Δώσε τα συγκεκριμένα μηνύματα που περιέχουν τα links για τα αρχεία, ώστε να κοιτάξει ο καθένας που τα έστειλε τι μπορεί να κάνει.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Όχι τα links! Τα μηνύματα του ψαλτολογίου που περιέχουν τα links ώστε αυτός που τα ανέβασε να επιληφθεί.
Απ' ότι βλέπω κάτι έγραψες για τον Λάμπρο Λιασή;
Δεν του στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα να σου απαντήσει ο ίδιος;
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Όχι τα links! Τα μηνύματα του ψαλτολογίου που περιέχουν τα links ώστε αυτός που τα ανέβασε να επιληφθεί.
Απ' ότι βλέπω κάτι έγραψες για τον Λάμπρο Λιασή;
Δεν του στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα να σου απαντήσει ο ίδιος;

OK θα του στείλω
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Οι υπηρεσίες όπως το mediafire, το rapidshare και άλλες έχουν συνήθως την τακτική να αποσύρουν αρχεία που ανέβηκαν και δεν τα κατέβασε κανείς για κάποιο διάστημα (π.χ. 30 μέρες). Οπότε μην σας κάνει εντύπωση όταν δεν μπορείτε να βρείτε τα αρχεία. Σε τέτοιες περιπτώσεις στείλτε ΠΜ σε αυτόν που ανέβασε το αρχείο αρχικά να σας το στείλει ή να το ξαναανεβάσει σε μέρος που θα μείνει μόνιμα (π.χ. στο φόρουμ ή στο Αναλόγιον (analogion.com)).
 

George

Ιεροψάλτης
Προσπαθώ όλη μέρα να ανεβάσω έναν τόμο βιβλίου για εμάς στο mediafire, γο filefront που μέχρι τώρα ανέβαζα κλείνει στις 30 του μηνός, επειδή ανεβάζεται και κάποιοι από εσάς στο mediafire είπα να ανεβάσω και εγώ εκεί.
Το πρόβλημά μου είναι ότι δοκίμασα διάφορα και πάντα μου λέει ότι δεν ανέβηκε, εφόσον περίμενα τόσες ώρες να ανέβει. Το αρχείο είναι zip 113ΜΒ.
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Γιώργο, το πρόβλημα είναι ότι έχεις μάλλον τον δωρεάν λογαριασμό στο mediafire όπως και γω. Ο λογαριασμός αυτός σου επιτρέπει να ανεβάσεις αρχεία μόνο έως 100mb και όχι παραπάνω. Μπορείς να ανεβάσεις όσα αρχεία θέλεις, αλλά το κάθε ένα από αυτά, να μην υπερβαίνει τα 100mb. Μία καλή λύση είναι να "σπάσεις" το αρχείο στα δύο και να ανεβάσεις τα δύο του κομμάτια. Τότε δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Εγώ το σπάω σε επιμέρους συμπιεσμένα με το WinRar. Έχει επιλογή "Διαίρεση σε τόμους" και από εκεί επιλέγω "Zip 100". Μετά ανεβάζω τα ξεχωριστά αρχεία στο mediafire. Κατά την αποσυμπίεση πρέπει να βρίσκονται ΟΛΑ μαζί στον ΙΔΙΟ φάκελο, επιλέγουμε σε ένα οποιοδήποτε να αποσυμπιεστεί και παίρνουμε ολόκληρο το αρχικό αρχείο.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Υπενθυμίζω σε όλους οτι ότι το υλικό που ανεβαίνει σε ιστοσελίδες όπως το mediafire, το rapidshare και τέτοια χάνεται μετά από καιρό εάν δεν το κατεβάσει κανείς για ένα διάστημα. Ήδη σε αρκετά θέματα στο φόρουμ, το υλικό που δημοσιεύτηκε σε τέτοιες ιστοσελίδες έχει χαθεί. Εάν βλέπετε τέτοια θέματα παρακαλώ να τα αναφέρετε στο θέμα Αναφορά ανενεργών συνδέσμων.

Εάν πρέπει να ανεβάσετε υλικό στο mediafire/rapidshare κτλ. κάντε τα εξής:

1. προτιμάτε να ανεβάζετε πακέτα ηχογραφήσεων σε ένα αρχείο (π.χ. zip) για να μην κατεβάζει ο αναγνώστης ένα ένα μεγάλο αριθμό αρχείων ένα ένα και

2. ζητήστε από το συντονιστή ενότητας (ή κάποιο μέλος που γνωρίζει ή το διαχειριστή) να το μεταφέρει σε μόνιμο μέρος στο διακομιστή του analogion.com όταν προλάβει.

Ευχαριστώ.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Σιγά σιγά καλό θα ήταν να ανεβάσουμε σε μόνιμο μέρος και τα ήδη ανεβασμένα σε τέτοιες υπηρεσίες, προληπτικά. Αλλά αυτό είναι χρονοβόρα και κοπιαστική εργασία και θα πάρει χρόνο. Το έχουμε υπόψην μας πάντως.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Υπενθυμίζω σε όλους οτι ότι το υλικό που ανεβαίνει σε ιστοσελίδες όπως το mediafire, το rapidshare και τέτοια χάνεται μετά από καιρό εάν δεν το κατεβάσει κανείς για ένα διάστημα. Ήδη σε αρκετά θέματα στο φόρουμ, το υλικό που δημοσιεύτηκε σε τέτοιες ιστοσελίδες έχει χαθεί. Εάν βλέπετε τέτοια θέματα παρακαλώ να τα αναφέρετε στο θέμα Αναφορά ανενεργών συνδέσμων.

Εάν πρέπει να ανεβάσετε υλικό στο mediafire/rapidshare κτλ. κάντε τα εξής:

1. προτιμάτε να ανεβάζετε πακέτα ηχογραφήσεων σε ένα αρχείο (π.χ. zip) για να μην κατεβάζει ο αναγνώστης ένα ένα μεγάλο αριθμό αρχείων ένα ένα και

2. ζητήστε από το συντονιστή ενότητας (ή κάποιο μέλος που γνωρίζει ή το διαχειριστή) να το μεταφέρει σε μόνιμο μέρος στο διακομιστή του analogion.com όταν προλάβει.

Ευχαριστώ.

Ας παει και αυτο σε μονιμο μερος
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=39351&postcount=105
 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
καλημερα σας !

αυτο το προγραμμα , που ακριβως χρησιμευει ??

απο οτι το εχω δει , διευκολυνει την αναρτηση πολλων και μεγαλων αρχειων ηχου ....

ρωταω , αν ειναι για να το χρησιμοποιω ....

χρειαζεται να το κατεβασω απο καπου ???

φιλικα
χριστοφόρος
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Χρειάζεται ν' ανοίξεις λογαριασμό. Να κάνεις δηλ. εγγραφή, όπως στο Ψαλτολογιο.
 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
το εκανα , αλλα επειδη επελεξα το δωρεαν "πακετο" ... εχω μεχρι 50 gb να ανεβασω και μου βγαζει αλλη μια ειδοποιηση του τυπου : verify email ..

επειδη δεν ειμαι και αριστος γνωστης αγγλικων , τι ακριβως εννοει ??


φιλικα
χκ

:)
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Συνήθως όταν ανοίγεις λογαριασμό σε μια υπηρεσία, σου στέλνουν ένα email για επαλήθευση. Κάνεις κλικ στο σχετικό σύνδεσμο για να επαληθεύσουν ότι το email είναι σωστό κι έτσι ενεργοποιείται ο λογαριασμός.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Αν θελω να κατεβασω εναν φακελο με αρχεια μεσω mediafire ... Πως ακριβως το κανω ???


Φιλικα
χκ

:)

Μάλλον ανοίγεις τον φάκελο και τα κατεβάζεις ένα-ένα.
 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Γιατι βλεπω αλλους να αναρτουν μονο τη διευθυνση html του mediafire ...


Για αυτο κυριως ρωταω ....

φιλικα

χκ
:)
 
Top