Παύλος Φορτωμάς: Χερουβικό σε Ήχο Α΄ και ομόηχα Λειτουργικά Μιχαήλ Χ"Αθανασίου

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Από το CD της Βυζαντινής Χορωδίας Παύλου Φορτωμά "Ύμνοι Χριστουγέννων" (Εσπερινός - Όρθρος - Θεία Λειτουργία) ανεβάζω ένα Χερουβικό σε Ήχο Α΄ και τα ομόηχα (μεγαλοπρεπέστατα κατά τη γνώμη μου) Λειτουργικά του Μιχαήλ Χ"Αθανασίου σε μονωδιακή εκτέλεση Παύλου Φορτωμά. Στις εκφωνήσεις, ο π. Χρήστος Κυριακόπουλος.
Το "ανέβασμα" γίνεται με την έγκριση του κ. Φορτωμά, τον οποίον και ευχαριστώ.
 

Attachments

  • Παύλος Φορτωμάς, Χερουβικό σε Ήχο Α και Λειτουργικά Χατζηαθανασίου, ομόηχα.mp3
    11.2 MB · Views: 479

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Από το CD της Βυζαντινής Χορωδίας Παύλου Φορτωμά "Ύμνοι Χριστουγέννων" (Εσπερινός - Όρθρος - Θεία Λειτουργία) ανεβάζω ένα Χερουβικό σε Ήχο Α΄ και τα ομόηχα (μεγαλοπρεπέστατα κατά τη γνώμη μου) Λειτουργικά του Μιχαήλ Χ"Αθανασίου σε μονωδιακή εκτέλεση Παύλου Φορτωμά. Στις εκφωνήσεις, ο π. Χρήστος Κυριακόπουλος.
Το "ανέβασμα" γίνεται με την έγκριση του κ. Φορτωμά, τον οποίον και ευχαριστώ.
Έτσι είναι Σταύρο, Μεγαλοπρεπέστατα.
Συμπληρωματικά διευκρινίζω ότι είχα ρωτήσει τον κ. Παύλο Φορτωμά για το χερουβικό, και μου απάντησε πως είναι του + ΑΠΤΜΤΧΕ Θρασύβουλου Στανίτσα, σε ήχο πρώτο σύντομο, όπως το κατέγραψε ο Άρχων κ. Λουκούργος Πετρίδης, με μερικές μεγαλοπρεπέστατες γραμμές προσωπικές του κ. Φορτωμά όπως πχ το πάσαν ............
Ευχαριστώ, Βασίλης Κιαμηλίδης Βέροια.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αφου ευχαριστησω τον αγαπητο Σταυρο για το πολυ καλο ηχητικο που ανεβασε με τον φιλο πρ-λτη Παυλο Φορτωμα , παρακαλω ακουστε τα ιδια λειτουργικα απο τον αειμνηστο Αρχωντα Πρ-λτη της Μ.Ε. θρασυβουλο Στανιτσα , σε μια ανεπαναληπτη εκτελεση .
Το σχετικο λινγκ ειναι :
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=14003&postcount=1
 
Top