Πασαπνοάρια Ιακώβου

jonn

Π.Ιωαννης
Πασαπνοαρια Ιακωβου κατ ηχων..
 

Attachments

  • 01 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. A'.mp3
    3.9 MB · Views: 766
  • 02 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. A'.mp3
    3 MB · Views: 431
  • 03 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. B'.mp3
    3.6 MB · Views: 463
  • 04 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. B'.mp3
    2.8 MB · Views: 352
  • 05 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. G'.mp3
    4.2 MB · Views: 459
  • 06 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. G'.mp3
    3.2 MB · Views: 368
  • 07 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. D'.mp3
    3.1 MB · Views: 395
  • 08 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. D'.mp3
    2.4 MB · Views: 345
  • 09 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. PL. A'.mp3
    3.4 MB · Views: 363
  • 10 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. PL. A'.mp3
    3 MB · Views: 352
  • 11 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. PL. B'.mp3
    3.8 MB · Views: 376
  • 12 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. PL. B'.mp3
    3.2 MB · Views: 369
  • 13 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. BARYS.mp3
    3.2 MB · Views: 382
  • 14 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. BARYS.mp3
    2.2 MB · Views: 334
  • 15 'PASA PNOH', IAKOBOY, HX. PL. D'.mp3
    2.6 MB · Views: 376
  • 16 'AINEITE AYTON', IAKOBOY, HX. PL. D'.mp3
    2.2 MB · Views: 348

sekyritsis

ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΚΥΡΙΤΣΗΣ
ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΚΡΑΓΑΡΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ
 

panayiotis constantinou

Παλαιό Μέλος
Εξαιρετικές εκτελέσεις από τον Αρχοντα. Θα ήταν μεγάλη ευλογία και χαρά αν ακολουθούσαν και οι αινοι κατ΄ηχον.
 
Πασαπνοαρια Ιακωβου κατ ηχων..

Συγχαρητήρια και υγεία σας εύχομαι! Ανεβάστε ότι μπορείτε. Ο Άρχων Δομέστικος κ.Παϊκόπουλος είναι η ζώσα παράδοση και οι ηχογραφήσεις του είναι πολύ ωφέλιμες για όλους μας! Να είστε καλά!
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Κι εγώ έχω στο αρχείο μου το CD αυτό. Και, μάλιστα, οι τίτλοι των αρχείων είναι γραμμένοι από εμένα. Μου το έδωσε ένας φίλος πρώην μαθητής του. Θεώρησα τότε ότι είναι CD είτε εμπορικό είτε για τους μαθητές του. Δε μου διευκρύνισε όμως αν μπορούσα ή όχι να το διαδώσω. Εγώ το έβαλα στο αρχείο mp3 που έχω ανά ψάλτη, το οποίο αρκετοί πήραν αργότερα από μένα. Όμως το ενδεχόμενο να είναι ιδιωτική ηχογράφηση μαθήματος, που όπως πληροφορήθηκα αργότερα έχουν γενικότερα την ίδια μορφή, με προβληματίζει ιδιαίτερα. Μάλιστα, η σκέψη μου ενισχύεται όταν βλέπω thanks κι από μαθητές του, που καταλαβαίνω πως δεν πρόκειται για διαδεδομένη ηχογράφηση. Τώρα εγώ έχω χαθεί με το άτομο που μου τα έδωσε. Προκειμένου να μην εκτεθεί ούτε εκείνος, ούτε κι εγώ, που όμως δεν επεδίωξα την ανάρτησή τους, αλλά και να μην είναι κι ενάντια στην επιθυμία του Άρχοντα, θα μπορούσε μήπως κάποιος πιο κοντά του (πχ ο Δημήτρης ο Ζαγκανάς ή ο Γιάννης ο Βενιέρης) να τον ρωτήσει αν δίνει την άδεια για την ανάρτηση αυτή;
 
Last edited:

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
Γιάννη,
είναι μαθήματα που έχει ηχογραφήσει ανιδιοτελώς για τους μαθητές του και για όποιον άλλο (αδιακρίτως!) του τα ζητήσει. Ο Άνθρωπος αυτός δεν συνηθίζει να παίρνει χρήματα ούτε από τους μαθητές του, ούτε από τις ηχογρ. και τα χφφ που απλόχερα ο ίδιος (δια)δίδει, ούτε από κάποιον/κάτι άλλο. Τα όποια δε έσοδα από τα κυκλοφορηθέντα CDs και βιβλία του χρησιμοποιούνται επί το πλείστον για την αναπαραγωγή τους ή την έκδοση άλλων (ετοιμάζεται το Ειρμολόγιο). Χαρά και ηθική ικανοποίηση, συνεπώς, τού προκαλεί πάντα η εκτίμηση/αναγνώριση της προσφοράς/κόπου του και η μεταλαμπάδευση αυτού που και ο ίδιος παρέλαβε, καλλιέργησε και καλλιεργεί "όση δύναμις αυτώ": την πατρώα ΒΜ!
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Γιάννη,
είναι μαθήματα που έχει ηχογραφήσει ανιδιοτελώς για τους μαθητές του και για όποιον άλλο (αδιακρίτως!) του τα ζητήσει. Ο Άνθρωπος αυτός δεν συνηθίζει να παίρνει χρήματα ούτε από τους μαθητές του, ούτε από τις ηχογρ. και τα χφφ που απλόχερα ο ίδιος (δια)δίδει, ούτε από κάποιον/κάτι άλλο. Τα όποια δε έσοδα από τα κυκλοφορηθέντα CDs και βιβλία του χρησιμοποιούνται επί το πλείστον για την αναπαραγωγή τους ή την έκδοση άλλων (ετοιμάζεται το Ειρμολόγιο). Χαρά και ηθική ικανοποίηση, συνεπώς, τού προκαλεί πάντα η εκτίμηση/αναγνώριση της προσφοράς/κόπου του και η μεταλαμπάδευση αυτού που και ο ίδιος παρέλαβε, καλλιέργησε και καλλιεργεί "όση δύναμις αυτώ": την πατρώα ΒΜ!
Υποδειγματικός στη συμπεριφορά του! Άρχοντας με όλη τη σημασία της λέξης! Φοβήθηκα μη γνωρίζοντας την ταυτότητα των ηχογραφήσεων και μη θέλοντας να εκθέσω τον φίλο που μου τα έδωσε, αλλά αν δεν υπάρχει πρόβλημα είναι χαρά όλων να διαδίδονται τέτοια ακούσματα!
 

dimitrios.zaganas

Παλαιό Μέλος
...μου φαίνεται μάλιστα πως ψάλλει απο αυτό το κείμενο :wink:

Από κιτρινισμένη έκδοση του Πρωγάκη ψάλλει συνήθως τα (βασικά) κλασικά μαθήματα. Ανατρέχει στις υπόλοιπες Συλλογές (Πανδέκτη, Φωκαέα, Κωνσταντίνο) για περαιτέρω μαθήματα ή για αντιπαραβολή.
 

DELLOPOULOS

Μέλος
Γιάννη,
είναι μαθήματα που έχει ηχογραφήσει ανιδιοτελώς για τους μαθητές του και για όποιον άλλο (αδιακρίτως!) του τα ζητήσει. Ο Άνθρωπος αυτός δεν συνηθίζει να παίρνει χρήματα ούτε από τους μαθητές του, ούτε από τις ηχογρ. και τα χφφ που απλόχερα ο ίδιος (δια)δίδει, ούτε από κάποιον/κάτι άλλο. Τα όποια δε έσοδα από τα κυκλοφορηθέντα CDs και βιβλία του χρησιμοποιούνται επί το πλείστον για την αναπαραγωγή τους ή την έκδοση άλλων (ετοιμάζεται το Ειρμολόγιο). Χαρά και ηθική ικανοποίηση, συνεπώς, τού προκαλεί πάντα η εκτίμηση/αναγνώριση της προσφοράς/κόπου του και η μεταλαμπάδευση αυτού που και ο ίδιος παρέλαβε, καλλιέργησε και καλλιεργεί "όση δύναμις αυτώ": την πατρώα ΒΜ!
Ειναι όντως αληθεια ειναι εξαιρετος ανθρωπος κατα αρχην καποτε θέλησα να παρω μαθήματα απ τον Αρχοντα και του ειπα τι να τον πληρωνω και μου ειπε επι λέξη αν θέλεις να πληρώνεις δεν θα σου πω τίποτα επι 4 χρονια και πλέον.Καταλαβαίντε γιατί θέλησα να προσθεσω στην πιο πάνω επισήμανση.Να τον έχει ο Θεός καλά να μας δώσει πιο πολλά<γιατί εργάζεται πολύ για όλους μας
 
Top